Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w zakupie przyczepki


KingaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam działkę gdzie chciałabym postawić przyczepkę kempingową. Od jakiegoś czasu szukam dobrej okazji.  Chciałabym wydać ok 7000 zł. Najpełniej zarejestrowana w Polsce. Przyczepka będzie stała stacjonarnie, ale też planujemy z nią pojeździć. Zresztą taką zarejestrowaną i "jezdną" lepiej później sprzedać. Docelowo na działce będzie stał domek drewniany wiec przyczepka jest na max 2 lata.Wiem, że kwota nie jest duża i raczej to będzie starsza przyczepa, ale mi to nie przeszkadza.

Znalazłam taka przyczepkę:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-azur-4106-bardzo-ladna-CID5-IDHvGMT.html#09cebb6d19

Aby ją kupić muszę jechać ok 200 km. Co sądzicie o niej? Może ktoś doradzi.

Pozdrawiam,

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof57 napisał:

"posiada amortyzator zapobiegający myszkowaniu po drodze,"  -- nie ma czegoś takiego.

Druga sprawa to czy jeszcze poprawnie działa po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przygodę z karawaningiem, zacząłem właśnie, od kupna przyczepy "na działkę".

Po przyjechaniu na ową działkę, odjechałem jednak z przyczepą, z powrotem, do domu, bo mi się szkoda zrobiło, zostawiać budę, na łasce losu.

Obok sąsiad pozostawił budę, i została zdemolowana (wyrwany szyberdach) i okradziona.

Wydaje mi się, że pozostawianie, w miarę sprawnej przyczepy na działce, to ryzykowny pomysł, choć idea jest sensowna.

Powinnaś rozważyć tzw. "czynnik ludzki", a raczej "bydlęcy", czy Twoja działka się nadaje .

Ewentualnie, nie denerwować się, i jeździć z budą, na działkę, zamiast ryzykować, jej tam pozostawianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maras napisał:

Druga sprawa to czy jeszcze poprawnie działa po tylu latach.

Miałem taki sam stabilizator w mojej Hobbitce z 1990 roku. Wymieniłem rok temu na AKS bo do tego już nie szło okładzin dorwać więc trzeba się liczyć z kilkoma stówkami za wymianę na nowszy model, żeby przyczepa nie "myszkowała" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KingaT, kwota z ogłoszenia jak za 33 letnią przyczepę jest kosmiczna. Weź do oglądania kogoś, kto ma wiedzę na ten temat, aby ew. ostudzić zapał ?
Obstawiam, że przednia ściana istnieje tylko wizualnie, w tych modelach to był problem. Klapa bakisty była z czasem coraz cięższa od wody...
Przyczepa wygląda na zaniedbaną, długo stojącą bez używania. Zwróć uwagę np. na datę produkcji opon i odrazu wiadomo czy była w posiadaniu świadomego kierowcy. Działający hamulec najazdowy i tekst "dodatkowo posiadam przedsionek, nie rozkładałem go nigdy więc za wiele nie powiem, poprzedni właściciel przez 8 lat raz go rozłożył."  jest niemal standardowym wzorem wśród handlarzy takimi okazjami. Pytanie dlaczego tablica rejestracyjna jest przechowywana po za jej miejscem przeznaczenia pozostaje zagadką...

Bądź czujna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kobiela napisał:

wie ktoś jaki to rodzaj stabilizatora

szukałem u wujka google ale pokazuje ciągle już te nowego typu

Westfalia SSK - jak dobrze pamiętam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maras napisał:

Westfalia SSK - jak dobrze pamiętam :) 

bardzo dziękuje 

znalazłem przy okazji fajny temat na forum dotyczący tego stabilizatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.