Skocz do zawartości

Adria Altea - ładowanie akumulatora podczas jazdy


Sayo

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Sayo napisał:

Czy adria montuje fabrycznie polaczenie by ladowac aku podczas jazdy.Czy trzeba poprowadzić nowy przewod do kostki łączącej z holownikiem.Bo w holowniku to wiem ze musi być dodatkowy kabel.Pozdrawiam serdecznie

Nie montuje. Chyba żaden producent tego nie robi

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sayo napisał:

Czy adria montuje fabrycznie ...

Jacku, pytanie było o Adrię ?

 

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Ładowanie aku z auta w czasie jazdy? No proszę ;) Ale to nie Altea ?

Przed wyjazdem do Espanii byłem na zakupach u Klai i po zamontowaniu aku w przyczepie i włączeniu silnika mojego farbowanego LR (z gorącymi pozdrowieniami dla Michała @vrs ?) wartości napięcia zaczęły rosnąć z 12,5 do 12,7V więc chyba aku w cepce ładowany jest w czasie jazdy (tak se myślę ?). Ale głowy se nie dam uciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacek00 napisał:

Ładowanie aku z auta w czasie jazdy? No proszę ;) Ale to nie Altea ?

U mnie się ładuje w czasie jazdy przez trafo które mam w przyczepie. 

Na wejściu mam 13 coś tam z samochodu a z trafo do akumulatora idzie 14.4v

To jest standardowe wyposażenie jak masz pakiet autark czy jakoś tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mandrol napisał:

Jacku, pytanie było o Adrię ?

O Altee :P Zobacz w temacie ;) 

54 minuty temu, Mandrol napisał:

Przed wyjazdem do Espanii byłem na zakupach u Klai i po zamontowaniu aku w przyczepie i włączeniu silnika mojego farbowanego LR (z gorącymi pozdrowieniami dla Michała @vrs ?) wartości napięcia zaczęły rosnąć z 12,5 do 12,7V więc chyba aku w cepce ładowany jest w czasie jazdy (tak se myślę ?). Ale głowy se nie dam uciąć ?

Ja byłem przekomnany, że to zawsze jest wyposażenie opcjonalne, dokładane przez dealera. Dobrze wiedzieć, że fabrycznie to wsadzają też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacek00 napisał:

O Altee :P Zobacz w temacie ;) 

Ja byłem przekomnany, że to zawsze jest wyposażenie opcjonalne, dokładane przez dealera. Dobrze wiedzieć, że fabrycznie to wsadzają też 

To jest wyposażenie opcjonalne ale może być montowane w fabryce. Tak samo jak mover itd. 

Oczywiście generalnie, w Adrii być może jest inaczej 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

U mnie się ładuje w czasie jazdy przez trafo które mam w przyczepie. 

Na wejściu mam 13 coś tam z samochodu a z trafo do akumulatora idzie 14.4v

Sorry, ale wyjaśnij mi jak można używać transformatora w obwodach prądu stałego do zmiany wartości napięć. Chyba, że po drodze w przyczepie jest przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vrs napisał:

Oczywiście generalnie, w Adrii być może jest inaczej 

W Adrii nie występuje w cenniku nic takiego, nawet jako wyposażenie opcjonalne - jest jedynie ładowarka z 230V. No ale może w wyższych modelach to jest już w energobloku. Np. Schaudt 409 ma już wbudowaną ładowarkę, więc kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ed napisał:

Sorry, ale wyjaśnij mi jak można używać transformatora w obwodach prądu stałego do zmiany wartości napięć. Chyba, że po drodze w przyczepie jest przetwornica.

Może się źle wyraziłem. Miałem na myśli energoblok. U mnie jest ładowarka 15 czy 20A w energobloku która działa tez na 12v.

Solara tez się jakoś do tego podłącza mam jedno z wejść opisane jako podlaczenie regulatora solara

Godzinę temu, jacek00 napisał:

No ale może w wyższych modelach to jest już w energobloku. Np. Schaudt 409 ma już wbudowaną ładowarkę, więc kto wie. 

Tak jest u mnie

Schaudt EBL 109-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Adria Altea - ładowanie akumulatora podczas jazdy

W Adrii Altea była dopłata za przygotowanie pod akumulator. Kable 2,5mm idą do lodówki a z tego co pamiętam to wiązka do wnętrza idzie już cieńsza. 

U mnie instalacji pod akumulator nie było. Może aktualnie już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Adrii Altea była dopłata za przygotowanie pod akumulator. Kable 2,5mm idą do lodówki a z tego co pamiętam to wiązka do wnętrza idzie już cieńsza. 

U mnie instalacji pod akumulator nie było. Może aktualnie już jest.

Ale przygotowanie pod aku nie ma nic wspólnego z ładowaniem tego aku akurat. U siebie mam właśnie fabrycznie przygotowanie pod aku - jest to skrzynka na akumulator, z wyprowadzonymi kablami (z szybkozłączkami) z energobloku do akumulatora, i z wyprowadzonym gniazdem 230V dla ładowarki. Chyba fabrycznie jest jeszcze bezpiecznik po drodze. Kable faktycznie 2.5 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.