Skocz do zawartości

Mikołowski Wilk Sport 490 KM


Inkaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Jesteśmy po pierwszym wilczkowym wyjeździe. Za nami ok 2tys przejechanych kilometrów. Głównie spanie na dziko. Po podróży wiemy, że:

- musimy przenieść zbiornik w inne miejsce. Aktualnie jest z tyłu przyczepki i jak jest pełny to przyczepę się gorzej prowadzi niż jak jest pusty. Planujemy przenieść pod którąś kanapę w "części jadalnej"

- ogrzewanie wody -  w zimie, piecyk trumatic swoim nawiewem całkiem dobrze nagrzał wodę w trumie, jednak mając 4osobową rodzinę to branie prysznica zajmie nam z zgrzaniem wody cały dzień. Szukamy gazowego ogrzewacza wody. Wiem, że Carver cascade jest gazowe, ale z tego co wiem, to ma tylko 3L pojemności. Szukamy czegoś z większą pojemnością, bądź o jakimś przepływowym ogrzewaczu na zasadzie Junkersa domowego. Ktoś ma jakieś propozycje jak to rozwiązać ?

- ogrzewanie przyczepy do przerobienia. Z jednych nadmuchów wieje gorącem, z innych wieje zimnem. Przyczyna raczej znana, wychładza się to pod przyczepą (rura z nawiewu puszczona pod przyczepą by przejść na drugą stronę) ale to jest ciekawe, bo o ile się nie mylę to po tej zewnętrznej rurze z jednego wylotu wieje gorącem a cała reszta ma zimny nadmuch. Takie zastanawiające to jest ale mamy już pomysł na przerobienie tego. Z piecyka trumatic idzie nawiew do łazienki i pod łóżko francuskie, plan jest taki by to przedłużyć na tył przyczepy.

- zastanawiamy się nad zamontowaniem zbiornika na szarą wodę na stałe pod przyczepą. Czy ktoś już tak robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Inkaa napisał:

- zastanawiamy się nad zamontowaniem zbiornika na szarą wodę na stałe pod przyczepą. Czy ktoś już tak robił ?

Też mnie kiedyś interesował taki zbiornik, mój plan był taki żeby plastikowy zbiornik obudować i między zbiornik a obudowę włożyć styropian, ale zostawić miejsce na cyrkulację powietrza. Z środka przyczepy wyprowadzić rurkę z ciepłym  powietrzem i tak ogrzewać, żeby szara woda nie zamarzła. Rurka by musiała wychodzić gdzieś z pieca, nadmuchu.Zbiornik chciałem zamontować pod przyczepą, najlepiej żeby był na wysokość ramy. Nie wiem czy to dobry pomysł ale myślę że do przemyślenia. Na pewno jak nie sprzedam przyczepy to takie coś zrobię.

Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów zerknie czy taki pomysł zda egzamin.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

Też mnie kiedyś interesował taki zbiornik, mój plan był taki żeby plastikowy zbiornik obudować i między zbiornik a obudowę włożyć styropian, ale zostawić miejsce na cyrkulację powietrza. Z środka przyczepy wyprowadzić rurkę z ciepłym  powietrzem i tak ogrzewać, żeby szara woda nie zamarzła. Rurka by musiała wychodzić gdzieś z pieca, nadmuchu.Zbiornik chciałem zamontować pod przyczepą, najlepiej żeby był na wysokość ramy. Nie wiem czy to dobry pomysł ale myślę że do przemyślenia. Na pewno jak nie sprzedam przyczepy to takie coś zrobię.

Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów zerknie czy taki pomysł zda egzamin.

nie zda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.