Skocz do zawartości

Knaus 450 Fu


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup Knausa 450 fu. Niestety nie mam możliwości obejrzeć jej u dealera. Jak myślicie czy ten układ z rodzina 2+2 zda egzamin? Dzieci to jeden noworodek i jedno 2 lata;) zależy nam też na mobilności bo bardzo często jedździmy weekendowo na rowery. Dwa razy w roku będzie dłuższy urlop ale planujemy też przedsionek. Może ktoś w dolnośląskim ma taką przyczepę i pozwoliłby obejrzeć;)? Przyczepa ma być nowa z 2021 roku. Jakość knausa znam i jest dla mnie wystarczająca. Proszę o uwagi czy nie będzie ciasno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z pewnością w tym układzie wyśpią się cztery osoby. Ludzie mają różne wymagania, zatem musisz dopasować ją do swoich. Są np. tacy, którzy koniecznie muszą mieć osobny prysznic, dla innego ta lodówka jak w 450 będzie za mała. Mi i żonie np. nie odpowiada tego typu blat kuchenny, gdzie nie bardzo jest jak postawić czajnik, expres czy zwyczajnie...odstawić garnek, patelnię, gdy kobitka coś pichci,. Choć i tak Knaus sytuuje kuchenkę pod ścianą dzięki czemu z przodu blatu jest trochę miejsca.
Jeżeli jesteś z Dolnośląskiego, a Procamp nie ma takiej na miejscu, rozważyłbym wycieczkę do najbliższego dealera lub komisu w DE. Ogłoszeń zapewne nie brakuje. Wiadomo, nie chodzi o 1000 km, ale czasem może sie zdarzyć, że gdzieś blisko stoi i w ciągu dnia sami rozwiążecie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzieci 3 i 5 lat. Po tym sezonie nie wyobrażam sobie żeby cepa nie miała prysznica. Dzieciaki zawsze kąpiemy przed snem i nie wyobrażam sobie akcji kąpieli na kempingu (rozbieranie, kąpanie, ubieranie, transport do przyczepy), szczególnie w chłodniejszym okresie. Może jeszcze nie w tym wieku dzieci jak twoje ale na twoim miejscu rozważyłbym jednak piętrusa (bo przecież nie kupujesz przyczepy na 2 lata). Ja mam 500KD i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ w 500 kd znam bo ojciec ma 580 knausa w tym układzie i na ten moment wolałbym 2 osobne łóżka pełnowymiarowe. Pozatym patrząc na kabine prysznicową w 580tce to nie wiem czy wiecej miejsca nie jest w tej 450 fu tyle że połączone z toaleta. Na plus 450 to łatwiejsze manewrowanie a często bede w ciasnym terenie w górach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ w 500 kd znam bo ojciec ma 580 knausa w tym układzie i na ten moment wolałbym 2 osobne łóżka pełnowymiarowe. Pozatym patrząc na kabine prysznicową w 580tce to nie wiem czy wiecej miejsca nie jest w tej 450 fu tyle że połączone z toaleta. Na plus 450 to łatwiejsze manewrowanie a często bede w ciasnym terenie w górach:)

To już szukanie argumentów za na siłę. Nie będzie żadnej różnicy w manewrowaniu pomiędzy 500 a 450. Kotara to też nie jest i nie będzie to samo co osobna kabina z kotarą. Kotara się nadaje do naprawdę okazjonalnego użycia. Jeśli chcesz używać prysznica częściej to takie rozwiązanie się nie sprawdzi

 

Ale jak Ci odpowiada układ 450 i nie używasz prysznica regularnie to układ spoko. Na minus to mała lodówka czy konieczność rozkładania codziennie podkowy. Tak naprawdę to 450 to prawie idealna przyczepa dla pary. Przy rodzinie 2+2 będzie trochę upierdliwie ale da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo 450 tki ale zastanawiam sie co za różnica czy masz osobną kabine jesli przy tej i przy tej jest kotara? Pełną kabinę według mnie nazwałbym kabine króra ma drzwi i jest cała z tworzywa. Dla mnie 2 pełnowymiarowe łóżka to duży plus z tego wzgledu że obecnie bedę spał z dzieckiem 2 lata a żona z noworodkiem ze wzgledu że karmi. Na ten czas przy piętrusach byłby troche problem. Głównie jezdże w góry po dosyć ciasnych drogach w czechach np . Wiec rozmiar też może mieć znaczenie. Miedzy 500 kd a 450 fu jest jakieś 9 tyś zł rożnicy więc tu też na plus bo w tym mam solar mover i markize. Zdaje sobie sprawe że 500 jest dłuższa ale ze względu na układ też nie ma tej przestrzeni jak np w 500 fu. Każda ma plusy i minusy. Jutro podejmuje decyzje dlatego też pytam o wasze uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo 450 tki ale zastanawiam sie co za różnica czy masz osobną kabine jesli przy tej i przy tej jest kotara? Pełną kabinę według mnie nazwałbym kabine króra ma drzwi i jest cała z tworzywa. Dla mnie 2 pełnowymiarowe łóżka to duży plus z tego wzgledu że obecnie bedę spał z dzieckiem 2 lata a żona z noworodkiem ze wzgledu że karmi. Na ten czas przy piętrusach byłby troche problem. Głównie jezdże w góry po dosyć ciasnych drogach w czechach np . Wiec rozmiar też może mieć znaczenie. Miedzy 500 kd a 450 fu jest jakieś 9 tyś zł rożnicy więc tu też na plus bo w tym mam solar mover i markize. Zdaje sobie sprawe że 500 jest dłuższa ale ze względu na układ też nie ma tej przestrzeni jak np w 500 fu. Każda ma plusy i minusy. Jutro podejmuje decyzje dlatego też pytam o wasze uwagi:)
Czyli przyczepa na 1 sezon Sam jeździłem z noworodkiem 420 i po jednym sezonie zmieniliśmy na przyczepę z pietrusem.

A co do kotary to uwierz że po jednym razie Ci się odechce. A czemu? Dużo mniej miejsca, po każdym prysznicu wszystko masz mokre, cała kotara, cały brodzik - musisz wszystko wycierać a z brodzika często trzeba zbierać wodę która zwyczajnie nie spływa. Już o wiele wygodniej w takim wypadku iść do prysznica kempingowego.

Co do samej jazdy to nie ma różnicy, jak pisałem.

Oczywiście nie mówię, że 450 to zły wybór, ale warto może poznać inny punkt widzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W 500 KD osobny prysznic z kotara się sprawdza. Wkładam dzieci pod prysznic...siadam na kibelku i ich leje słuchawka. Mokre mam głównie w kabinie no i trochę na zewnątrz. Przy małych dzieciach i tak bym nie zamykał kabiny także efekt ten sam. Pewnie jak dzieci wyrosną i będą same brać prysznic to zamykana kabina byłaby lepsza ale tą chwilę rozwiązanie 500 KD się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując nową budkę nie brałbym pod uwage budy bez prysznica. Nawet do sporadycznego użycia podczas podróży, żeby się wykąpać. 
 

a te 9k różnicy w cenie... no cóż, dając tyle kasy i jak dołożysz to zaraz o tym zapomnisz, a brak prysznica będzie wkurzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dejv napisał:

Układ w 500 kd znam bo ojciec ma 580 knausa w tym układzie i na ten moment wolałbym 2 osobne łóżka pełnowymiarowe. 

To jak chcesz dwa osobne łóżka pełnowymiarowe to dlaczego nie Knaus Sport 460 EU?

Cytat

Pozatym patrząc na kabine prysznicową w 580tce to nie wiem czy wiecej miejsca nie jest w tej 450 fu tyle że połączone z toaleta.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że w 450 FU jest więcej miejsca, zwłaszcza że jej nigdy nie widziałeś na oczy? Nie, w 450 nie będzie więcej miejsca niż w 580, nawet w samej toalecie, która jest dużo większa i ma więcej miejsca. W 580 masz więcej przestrzeni mieszkalnej i więcej miejsca w samej łazience. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejv, weź pod uwagę, że w 450 FU łazienka traci wizualnie przestrzeń przez skos nadwozia, ale stojąc w brodziku podczas kąpieli nie ma żadnych przeszkód, czego nie można powiedzieć o 460 EU, gdzie w jego świetle jest umywalka. Łazienka w 460 wydaje się być lustrzanym odbiciem mojej w 420QD, gdzie kąpiel byłaby chyba za karę  

Fotografie katalogowe nie obrazują tego, jak jest w rzeczywistości. W 450, chcąc usiąść na "tronie" musisz obrócić go o 90 stopni (zapomnij, że usiądziesz tyłem do ściany zewn.) Kłopot w tym, że w tej toalecie kręci się sam sedes, a porcelanka oraz otwór spływowy już nie. Może ktoś mający 450 z tym Dometikiem to potwierdzi, ale u mnie jest na stałe. To jest pewien dyskomfort, o którym przekonujemy się dopiero po użyciu 

W omawianych układach z serii 4 nie wierz w żadne zapewnienia o uszczelnieniu brodzika na styku z płytą meblową i ścianą zewnętrzną. Nawet jak oryginalnie będzie, to jest to raczej "dla oka". Kolega chcąc dla żony przystosować łazienkę do względnie bezpiecznej kąpieli, w dwuletniej 450 tego lata robił wszystko od podstaw, bo okazało się, że nie ma praktycznie żadnego zabezpieczenia. Dają ceratę i finisz. W/g projektanta "alles gut".

Jeśli jeździsz dużo, dodatkowo po górach, często zmieniacie miejscówki to podobnie jak Ty, uważam, że nawet te 60 cm ma znaczenie dla mobilności. Koledzy uważają inaczej i nic w tym złego, bo każdy jest inny, ma inne wymagania od sprzętu i innej wygody potrzebuje. Mi z żoną (dorosły syn już z nami nie jeździ) wystarcza w zupełności 420 QD, zaś miesiąc temu kumpel, który również jeździ tylko z żoną kupił sobie Hobby Premium 560. Taki tramwaj  Jeden woli mieszkanie w bloku, drugi uzna, że tak się nie da egzystować.
Wydaje mi się, że bez osobistego "przymierzenia" się do tych modeli, możecie być niezadowoleni z zakupu. No chyba, że jest to sprzęt tzw. przejściowy.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie brodzika w 580 qs gdzie ma pełną kabinę też jest bardzo kiepskie i myślę ze w każdej oprócz sudwinda jest podobnie więc to na wstępie jest do sylikonowania ale w tym mam wprawę;)W 460 eu nie odpowiada mi totalnie ta łazienka i układ , no i na dodatek jest około 7 tyś droższa. Temat toczy się głównie o łazienkę ale tak naprawdę w tej i w tej nie są to typowe kabiny tylko nadal kotary. 
plusy 450 fu:

2 pełnowymiarowe łóżka dla 2 osób(jedno składane) , kompaktowy rozmiar jest plusem przy manewrowaniu na parkingach pod trasami rowerowymi, waga(pociągnę ja honda crv bez viatolla), dosyć otwarty układ przez co wizualnie mogę nie odczuwać braku 0,5 metra w stosunku do 500 kd(to taka teoria), tańsza niż 500kd(mam za to mover solar i markize)

minusy 450 fu

gorsza łazienka niż w 500 kd, 0,5 m mniejsza w środku niż 500 kd

Żadna z przyczep nie jest idealna. Piętrowe łóżko jest dobre dla 4 latki a nie dla 2 i noworodka. Jak dzieci będą większe to mogą spać razem a ja wrócę do żony;) często będę też podróżował sam na weekend na zawody. W wakacje np w Chorwacji sam mogę korzystać z sanitariatów a brodzik będzie potrzebny dla dzieci. Jak kupie 500 kd to musiałbym jezdzić acura mdx ale ona pali jak smok wiec dochodzi koszt instalacji gazowej około 5 tyś ewentualnie zmiana crv na coś mocniejszego bo 150 km w benzynie to trochę mało. 
jednak 500 kd jest droższa o 14 tysiecy bo wlasnie wystawil za 99;) za 96 jest model uf czyli taki układ jak 450 tka. 

 

Edytowane przez Dejv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dejv napisał:

jednak 500 kd jest droższa o 14 tysiecy bo wlasnie wystawil za 99;)

Ogłoszenie z OLX/Otomoto z nówką Knausem Sport Silver Selection 500KD to niestety tylko wabik. Rozmawiałem z Procampem z Wrocławia - nie ma fizycznie tej przyczepy do odbioru "od ręki", jest ona do zamówienia do produkcji na 2021r. i do tego jej cena będzie liczona zgodnie z kursem Euro z dnia sprzedaży. Należy się raczej liczyć z wyższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.