Skocz do zawartości

Dethleffs Nomad 560 FMK


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Bez urazy, ale widzę że jesteś bardziej praktykiem niż estetą ;)

Mnie by denerwowały te widoczne wkręty, kątowniki i kable ale najważniejsze żeby użytkownik był zadowolony :yes:

Też przesiadłem się z Knausa Sport na Dethleffsa i jestem zadowolony. Oby buda służyła jak najdłużej i dawała jak najwięcej satysfakcji ;)

Witam

Myślę że aż tak źle nie jest, to co na widoku starałem się wykończyć w miarę. Mam świadomość pośpiechu, oraz braku narzędzi. Reszta elementów jest ukryta.  Bardziej skupiłem się na grubościach kabli, pewnym mocowaniu, prawidłowych złączek, bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomekk napisał:

Witam

Myślę że aż tak źle nie jest, to co na widoku starałem się wykończyć w miarę. Mam świadomość pośpiechu, oraz braku narzędzi. Reszta elementów jest ukryta.  Bardziej skupiłem się na grubościach kabli, pewnym mocowaniu, prawidłowych złączek, bezpieczników.

czas i narzędzia mają tu kluczowe znaczenie

nie mniej jednak najważniejsze jest żeby było bezpieczne i funkcjonalne .

teraz tylko zapiąć budę na hak i w drogę, prognozy pogody są optymistyczne  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

czas i narzędzia mają tu kluczowe znaczenie

nie mniej jednak najważniejsze jest żeby było bezpieczne i funkcjonalne .

teraz tylko zapiąć budę na hak i w drogę, prognozy pogody są optymistyczne  ;)

Witam

W tym roku udało się już trochę pojeździć. My jesteśmy raczej wiosenno-letni, jeśli chodzi o wyjazdy, poza tym i tak nie możemy wyjść z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tramwaj ? Gratuluję zakupu!
Oglądając Twoją relację z przeróbek i usprawnień przypomniały mi się dni, które w maju spędziłem w moim sporcie, aby poprawić niedoróbki i powzmacniać - podobnie jak Ty -  np. elementy łóżka. Początkowo na tapecie u nas też był Dethleffs, ale trudno znaleźć w ofercie coś z sensowna ładownością i do 1300 DMC. Chwilkę byłem zainteresowany serią Joy, ale po zobaczeniu na żywo czar prysł.

Ja jeszcze dołożyłbym osłonę na dyszel. Ładniej cepka wygląda :)

Mam do Ciebie pytanie o listwy sprężynujące w łóżkach. Jakiej one są grubości i szerokości u Ciebie?
W moim Knausie  mają 37 mm szerokości i zaledwie 9 mm grubości. Są zbyt liche i miękkie. Dwie mi już strzeliły po tym, jak chcąc sięgnąć głębiej do szafki, oparłem się kolanem na materacu. Nie wytrzymują takiego nacisku w jednym punkcie i myślę jak to ogarnąć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin T napisał:

Ale tramwaj ? Gratuluję zakupu!
Oglądając Twoją relację z przeróbek i usprawnień przypomniały mi się dni, które w maju spędziłem w moim sporcie, aby poprawić niedoróbki i powzmacniać - podobnie jak Ty -  np. elementy łóżka. Początkowo na tapecie u nas też był Dethleffs, ale trudno znaleźć w ofercie coś z sensowna ładownością i do 1300 DMC. Chwilkę byłem zainteresowany serią Joy, ale po zobaczeniu na żywo czar prysł.

Ja jeszcze dołożyłbym osłonę na dyszel. Ładniej cepka wygląda :)

Mam do Ciebie pytanie o listwy sprężynujące w łóżkach. Jakiej one są grubości i szerokości u Ciebie?
W moim Knausie  mają 37 mm szerokości i zaledwie 9 mm grubości. Są zbyt liche i miękkie. Dwie mi już strzeliły po tym, jak chcąc sięgnąć głębiej do szafki, oparłem się kolanem na materacu. Nie wytrzymują takiego nacisku w jednym punkcie i myślę jak to ogarnąć.
 

Witam

U mnie też takie są listwy, rozmieszczone co mniej więcej 35 - 40 mm. Są liche, ale może to kwestia materaca, ja dość gruby i wtedy siły nacisku bardziej się rozkładają. Jak wspominałem, łóżko składa się z dwóch połówek po około 65 cm szerokości. Myślę że albo dać taśmę tapicerską na środku listew z doszytymi szlufkami, albo nakładkę po materac z np. kokosa, żeby była twarda i będzie lepszy rozkład się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szerokość taka jak u mnie - 65 cm jedna część łóżka. Materac ma jakieś 10-11 cm grubości i może to być problemem, jak piszesz.
Taśma z szlufkami może być dobrym rozwiązaniem, bo na pewno rozłoży nacisk. Tylko wyciągnięcie tych listew to jest dramat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.