Skocz do zawartości

Januszsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A więc podsumowując:

1. Jak ktoś ma własną firmę to może jeździć.

2. Jak ktoś pracuje w niewielkiej firmie ale ma "fajnego" szefa, to on mu wystawi kwit na podróż służbową.

3. Jak ktoś ma drukarkę w domu, to sobie sam napiszę, jako pracodawcę wpisując firmę zagraniczną, co by nikt Cię sprawdzić nie zechciał. Pieczątki być nie musi bo nie jest obowiązkowa, wizytówki też mieć nie musisz bo nie jest obowiązkowa. 

Jeszcze Polska nie zginęła póki naród kombinuje.

Okropne to. Ale tacy właśnie jesteśmy jako naród. 

 

Moi ziomale z "52 Dębiec" już dawno to śpiewali. Nic się nie zmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego w hotelach nie sprawdza a tym bardzie nie wymaga. Tak samo jak przed wakacjami gdy były obostrzenia. Czyli nic się nie zmienia. Klient jest klient?

Minus taki że część hoteli się pozamyka czasowo więc mamy mniejszy wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podsumowując:
1. Jak ktoś ma własną firmę to może jeździć.
2. Jak ktoś pracuje w niewielkiej firmie ale ma "fajnego" szefa, to on mu wystawi kwit na podróż służbową.
3. Jak ktoś ma drukarkę w domu, to sobie sam napiszę, jako pracodawcę wpisując firmę zagraniczną, co by nikt Cię sprawdzić nie zechciał. Pieczątki być nie musi bo nie jest obowiązkowa, wizytówki też mieć nie musisz bo nie jest obowiązkowa. 
Jeszcze Polska nie zginęła póki naród kombinuje.
Okropne to. Ale tacy właśnie jesteśmy jako naród. 
 
Moi ziomale z "52 Dębiec" już dawno to śpiewali. Nic się nie zmienia.
 
Wg mnie żadnych zaświadczeń nie potrzeba. Żadne przepisy nie nakładają na obywatela konieczności udowadniania że odbywa on właśnie podróż służbową. IMO wystarcza jego ustne oświadczenie i to wszystko.

W przypadku DG tak samo. A z kim, gdzie czy po co to już tajemnica służbowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cathay napisał:

2. Jak ktoś pracuje w niewielkiej firmie ale ma "fajnego" szefa, to on mu wystawi kwit na podróż służbową

Fajny szef delegując pracownika przyjmuje wtedy na siebie obowiązek zwrotu kosztów przejazdu a także zakwaterowania a w przypadku nie daj Boże wypadku, w którym dojdzie do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci pracownika całą procedurę odszkodowania (płaci ZUS oczywiście), także nie wiem ile takich szefów się znajdzie. Wszystko dobrze jak jest dobrze a bywa różnie ;)

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Wg mnie żadnych zaświadczeń nie potrzeba. Żadne przepisy nie nakładają na obywatela konieczności udowadniania, że odbywa on właśnie podróż służbową

To Rozporządzenie mówi ... „2aa. Potwierdzeniem odpowiednio podróży albo zgrupowania i współzawodnictwa sportowego, albo wykony-
wania zawodu medycznego w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, 
albo konieczności zapewnienia zakwaterowania wynikającego z warunków określonych dla danego świadczenia opieki 
zdrowotnej, o których mowa w ust. 2 pkt 2, jest odpowiednio dokument wystawiony przez pracodawcę albo polski 
związek sportowy, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. 
poz. 1133), albo podmiot wykonujący działalność leczniczą, albo pisemne oświadczenie gościa, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.

Czyli raczej powinno również wystarczyć oświadczenie ? bo wg ust. 2 pkt 2 gościem jest też pracownik w podróży służbowej ?

To jest jednak oświadczenie nieprawdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To Rozporządzenie mówi ... „2aa. Potwierdzeniem odpowiednio podróży albo zgrupowania i współzawodnictwa sportowego, albo wykony-

wania zawodu medycznego w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, 

albo konieczności zapewnienia zakwaterowania wynikającego z warunków określonych dla danego świadczenia opieki 

zdrowotnej, o których mowa w ust. 2 pkt 2, jest odpowiednio dokument wystawiony przez pracodawcę albo polski 

związek sportowy, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. 

poz. 1133), albo podmiot wykonujący działalność leczniczą, albo pisemne oświadczenie gościa, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.

Czyli raczej powinno również wystarczyć oświadczenie bo wg ust. 2 pkt 2 gościem jest też pracownik w podróży służbowej

To jest jednak oświadczenie nieprawdy 

 

Tak znam to. Czyli jak pisałem, oświadczenie wystarczy Pisałem o konieczności udowadniania swoich słów, a takiego obowiązku nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Tak znam to. Czyli jak pisałem, oświadczenie wystarczy emoji6.png Pisałem o konieczności udowadniania swoich słów, a takiego obowiązku nie ma.

Masz pewność? ? 

Nasze prawo jest tak tworzone, że przeciętny obywatel nie jest w stanie dotrzeć do sedna gdyż jeden przepis odsyła do drugiego a tamten do kolejnego itd ... Może się okazać, że w czeluściach tych przepisów jakiś paragraf się znajdzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no dobra... na kemping nie można bo narobimy bigosu właścicielowi. A spanie na dziko? A na kemping tylko na "serwis" chyba można zajechać? 

Sam się przymierzam na maly trip w Polskę kamperem i w przeciągu 5 dni myślę o przenocowaniu gdzieś na kempingu i zrobieniu serwisu..

Narazie narodowej kwarantanny nie ogłosili, więc ostatni gwizdek żeby skorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wytrzymać w Krakowie.  Jedziemy do Diablej G. bo tam ma być słońce. Wszędzie, gdzie dzwoniłem kempingi są czynne.

Może się uda zobaczyć jesienne Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łebie działają przynajmniej 3 kemping (Rafael, Marina, Marco Polo - niedaleko dworca). Są przyczepy i kampery.

Działają spożywcze, cukiernie z kawą na miejscu, ciucholand. Knajpy zamknięte ale to chyba standard po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.