Skocz do zawartości

Januszsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Simbus1 napisał:

 

Cytat

Co to oznacza w praktyce? Miejsce na kempingu można wynająć np. pod sesję fotograficzną kampera lub przyczepy.

Ha, ha dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno wyjaśnić sytuację.

Sprawdziłem na stronie gov.pl - czyli z pierwszej ręki.

image.png.8be91239b6afda68084c9b6ac56624cb.png

Tu są wszystkie zakazy i nakazy:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Jak widać to ograniczenie dotyczy tylko i wyłącznie hoteli.
Zatem campingi i mariny powinny być otwarte. Ale zadzwonić nie zaszkodzi:hej:


Wczoraj już Mateusz w wywiadzie tłumaczył, że kwatery i pensjonaty w Zakopanem przed sezonem nie mogą ucierpieć.
A hotele to duże organizacje to dadzą sobie radę. I tyle na temat równego traktowania.:niewiem:

 

Edytowane przez poldek1605 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno wyjaśnić sytuację. Sprawdziłem na stronie gov.pl - czyli z pierwszej ręki.

image.png.8be91239b6afda68084c9b6ac56624cb.png

Tu są wszystkie zakazy i nakazy:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Jak widać to ograniczenie dotyczy tylko i wyłącznie hoteli.

Zatem campingi i mariny powinny być otwarte. Ale zadzwonić nie zaszkodzi:hej:

 

Wczoraj już Mateusz w wywiadzie tłumaczył, że kwatery i pensjonaty w Zakopanem przed sezonem nie mogą ucierpieć.

A hotele to duże organizacje to dadzą sobie radę. I tyle na temat równego traktowania.default_niewiem.gif

 

 

Przecież już jest rozporządzenie opublikowane. Zakaz obejmuje wszystkie obiekty oferujące usługi hotelarskie - czyli kempingi także .

 

Mateusz to sobie może tłumaczyć co chce. Liczy się to co zostało opublikowane w rozporządzeniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek00 napisał:

Przecież już jest rozporządzenie opublikowane. Zakaz obejmuje wszystkie obiekty oferujące usługi hotelarskie - czyli kempingi także .

 

Mateusz to sobie może tłumaczyć co chce. Liczy się to co zostało opublikowane w rozporządzeniu.

 

 

Może źle szukam. Dziennik Ustaw czy Monitor Rządowy?
Znajomi też się dopytują. Nie chcę pokazywać im artykułów dziennikarskich bo każdy pisze inaczej.
Dlatego chciałbym pokazać im treść oryginalnego rozporządzenia.

Będę wdzięczny jak byś podesłał mi link do tego rozporządzenia?
Bo nie lubię szerzyć plotek.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poprosiłem Jacka bo wiele osób mnie pyta.
Nawet właściciele campingów nie są pewni bo nie mogą tego dokumentu znaleźć.
A dziennikarze - piszą co usłyszą i trochę od siebie dodadzą.B)
Taka ich praca aby sensacja była.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, poldek1605 napisał:

Dlatego poprosiłem Jacka bo wiele osób mnie pyta.
Nawet właściciele campingów nie są pewni bo nie mogą tego dokumentu znaleźć.
A dziennikarze - piszą co usłyszą i trochę od siebie dodadzą.B)
Taka ich praca aby sensacja była.

 

Zgadza się, rozporządzenie jeszcze nie zostało opublikowane - przepraszam, że się pośpieszyłem ;)

Natomiast załączam jego treść. To prawdopodobnie (z małymi zmianami) zostanie dziś opublikowane

213_zm-epi-na-rm-5112020-godz-1310-docx.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co podniecać - od początku było wiadomo, że odesłanie do definicji pozostaje, czyli ograniczenie dotyczy tych, co prowadzą:

usługi hotelarskie - krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.