Skocz do zawartości

Januszsi

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie zastanawia, ja to wiem :D Uprawiam jednak myślenie życzeniowe i mam nadzieje że tym razem nie minął się z prawdą. 

Dopóki nie ma opublikowane rozporządzenia to możemy się tylko domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, Zulos napisał:

Nie łudźcie się za bardzo - ostatnio nawet internetowe strony Sejmu nie nadążają za rozporządzeniami. Te, co weszły w życie 3 listopada były publikowane na stronach 5 i 6:D

Sorry za OT, ale przy nagłych zmianach przepisów, gdy liczą się godziny od publikacji do wejścia w życie, to m.zd. ważne, i nie każdy ma świadomość jak to działa.

Akurat Sejm z rozporządzeniami nie ma nic wspólnego (one są domeną Prezesa Rady Ministrów/Rady Ministrów i ministrów resortowych), ale nawet nie o to chodzi. 

Po prostu w isap-ie prowadzonym przez Kancelarię Sejmu tylko nanosi się treści opublikowane w Dzienniku Ustaw (czyli, w poniedziałek przyjdą do pracy pracownicy Ośrodka Informatyki Kancelarii Sejmu, i będą wprowadzać do isap-u przepisy opublikowane w piątek, sobotę i niedzielę w Dz. U., serwery zaktualizują treści w nocy z poniedziałku na wtorek, we wtorek rozporządzenie pewnie będzie dostępne w isap-ie....) . Nawet ustawa sejmowa, do isap-u zostanie wprowadzona z opóźnieniem, bo data jej publikacji w Dz. U. to już kwestia Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który wydaje Dziennik Ustaw, i system sejmowy w żaden sposób nie jest "sprzężony" z Dziennikiem Ustaw.

Isap sejmowy jest wygodny, ale to tylko źródło wtórne, a nie oficjalny promulgator (tak to się nazywa...).

W sytuacji, kiedy szuka się "gorącego" bieżącego aktu publikowanego w Dzienniku Ustaw (rozporządzenia), i ma znaczenie czas (liczy się dzień i godzina, czasem - minuty), trzeba korzystać z bezpośredniego oficjalnego źródła, czyli oficjalnego publikatora:

https://dziennikustaw.gov.pl

Isap sejmowy na chwilę obecną (sobota, 07.11., dochodzi 16:00, kończy się na Dz. U. opublikowanym 05.11.2020, na poz. 1963), a rozporządzenie dot. ograniczeń opublikowano w Dz. U. z 06.11.2020 pod poz. 1972.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, czyś napisał:

Isap sejmowy jest wygodny, ale to tylko źródło wtórne, a nie oficjalny promulgator (tak to się nazywa...).

Ja tylko pisałem, że nawet isap nie nadąża, a co dopiero zwykły obywatel...

Ale były już przypadki, że nawet internetowy Dz. U. nie zdążył i dlatego np. na wiosnę Straż Graniczna, przy kolejnej zmianie rozporządzenia w sprawie epidemicznych ograniczeń, zdążyła wpakować w kwarantannę mnóstwo osób przekraczających granicę czekając na publikację nowego, zmienionego rozporządzenia, co miało miejsce dopiero bodajże ok. godz. 10 (akt obowiązywał od 0.00 tego dnia).

Niby wszystko w porządku - obowiązywał od tego dnia i został opublikowany tego dnia, tylko że obowiązywał od północy. A można było - skoro przyjęty był wcześniej - opublikować go chociażby o 23:59 i nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety osoby na etacie, nawet pracując zdalnie  mogą mieć problem z udowodnieniem odbywania podróży służbowej. Rozporządzenie w tej kwestii odsyła do art. 77(5) § 1 Kodeksu Pracy (podróż służbowa) a wg niego  za taką uznaje się polecenie pracodawcy na wykonywanie pracy poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy czyli tzw. delegacja i taki dokument trzeba mieć.

Przedsiębiorcy zawsze mogą podróżować w celach biznesowych, wystarczy ich pisemne oświadczenie w tej kwestii.

Jednak czy ktoś będzie tego pilnował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gusia-s napisał:

Niestety osoby na etacie, nawet pracując zdalnie.................

żona dostała pisemko upoważniające do odbywania podróży na terenie całego kraju w ramach obowiązków służbowych - jej praca do tej pory wymagała podróży między naszym domem a biurowcem firmy :winner:

ja od lutego mam takie pismo od prezesa informujące władze wszelkie, ze mogę jeździć służbowo po całej europie bez ograniczeń, dowolnym środkiem lokomocji (w domyśle osobówką czy kamperem) :thank:, jeszcze parę innych papierów mam na wypadek kontroli granicznej, skarbowej, celnej, policji  - ładne pisemka potwierdzone notarialnie (i najważniejsze działające :brawo:)

nigdzie nie było potrzeby udowadniania delegacji, (nawet na ukrainie czy białorusi)

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .A my jak jeżdzimy w delegacje od początku pandemii i nie mieliśmy jak na razie kontroli gdzie czy po co jedziemy .Hotele nas przyjmowały ,tylko posiłki były z przymrużeniem oka że niby nie wolno ale jak szybko to Ok. Hotel w E.....u nie był zamknięty ani dnia na lokatorów indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chris_66 napisał:

ja od lutego mam takie pismo od prezesa informujące władze wszelkie, ze mogę jeździć służbowo po całej europie bez ograniczeń, dowolnym środkiem lokomocji (w domyśle osobówką czy kamperem) :thank:, jeszcze parę innych papierów mam na wypadek kontroli granicznej, skarbowej, celnej, policji  - ładne pisemka potwierdzone notarialnie (i najważniejsze działające :brawo:)

nigdzie nie było potrzeby udowadniania delegacji, (nawet na ukrainie czy białorusi)

 

Jak ma taką siłę, to musi być od TEGO prezesa!!:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zulos napisał:

Jak ma taką siłę, to musi być od TEGO prezesa!!:jump:

musi być na bogato :winner: , sam WÓDZ ręcznie pisał kwity, domyśl się kto to podpisał :foch:

a na poważnie parę razy przydały się (w latach poprzednich przy rożnych dziwnych podróżach w dziwne miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zulos napisał:

Ja tylko pisałem, że nawet isap nie nadąża, a co dopiero zwykły obywatel...

Dlatego napisałem jak działa isap, bo nigdy nie będzie nadążał, aktualnie mamy weekend, więc poślizg jest zrozumiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.