Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

23 godziny temu, Marcin T napisał:

Salon i serwis z prawdziwego zdarzenia, w którym nie serwisuje się pojazdów za pół bańki pod namiotem, a mover zakłada, leżąc pod przyczepą, bo kanału brak.
 

+ pięć baniek na początek i można startować z biznesem :yes:

22 godziny temu, Dejv napisał:

Wtrące się jeszcze raz w ten miły temat o namiotach i placach;D jestem na etapie solar akumulator i ładowarka. Co macie w swoich knausach i co się sprawdza? Solar elastyczny czy sztywny? 

ja w swoim Knausie miałem aku AGM 75Ah, ładowarkę Ctek 5A i brak solara. Dłużej niż na weekend na dziko nie jeździliśmy a prądu zawsze wystarczało więc nie było potrzeby ładować z solara.

Teraz mam aku AGM 100Ah, solar elastyczny 160W i  ziemie prądu brakuje , wiosna lato jesień solar daje radę i jest OK , ale truma Combi w kamperze ma też większe zapotrzebowanie na prąd niż trumavent w przyczepie no i przyczepę nigdy z typowej zimie nie jeździliśmy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek witam wszystkich serdecznie :)

ten wątek przeważył i wybór Jacek00, dlatego zdecydowaliśmy się na Knausa Sundwind 580qs. Przyczepa już stoi na Krotoszyńskiej i czeka aż zrobię B+E, egzamin 16 marca :jump:

na razie wertuje forum i planuje doposażenie przyczepy...

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, diversKRK napisał:

Na początek witam wszystkich serdecznie :)

ten wątek przeważył i wybór Jacek00, dlatego zdecydowaliśmy się na Knausa Sundwind 580qs. Przyczepa już stoi na Krotoszyńskiej i czeka aż zrobię B+E, egzamin 16 marca :jump:

na razie wertuje forum i planuje doposażenie przyczepy...

pozdrawiam,

Marcin

Gratulacje, też mam 580qs już doposażona, ale Sport. Jakby co zapraszam - też KRK:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na początek witam wszystkich serdecznie
ten wątek przeważył i wybór Jacek00, dlatego zdecydowaliśmy się na Knausa Sundwind 580qs. Przyczepa już stoi na Krotoszyńskiej i czeka aż zrobię B+E, egzamin 16 marca :jump:
na razie wertuje forum i planuje doposażenie przyczepy...
pozdrawiam,
Marcin


Hej, witaj. Czemu mój wybór przeważył? I w co planujesz doposażyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

 

Hej, witaj. Czemu mój wybór przeważył? I w co planujesz doposażyć?

po prostu jesteś  forumowym guru. 

Teraz sprzedaż przyczep Adrii w PL  się załamie a  dilerzy Knausa będą zacierać ręce  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu jesteś  forumowym guru. 

Teraz sprzedaż przyczep Adrii w PL  się załamie a  dilerzy Knausa będą zacierać ręce  default_grinser006.gif

Na razie trwa walka o moją Wszyscy chcą przyczepę po mnie na czele z moim bratem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pojedynku stanęły ostatecznie Knaus Sudwind 580qs oraz Adria Adora 573PT, ponieważ łóżko piętrowe i osobny prysznic były naszym MUST HAVE. I może by Adria wygrała, bo do Elcampa mamy jak "rzut beretem", ale niestety dostępna dopiero na jesień i ten wątek upewnił nas w przekonaniu, że nie popełnimy dużego błędu stawiając na Knausa. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, w79 napisał:

Gratulacje, też mam 580qs już doposażona, ale Sport. Jakby co zapraszam - też KRK:) 

dzięki,

to przy okazji spytam, czy możesz polecić jakiś parking na południu Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diversKRK napisał:
31 minut temu, diversKRK napisał:

dzięki,

to przy okazji spytam, czy możesz polecić jakiś parking na południu Krakowa

 

Ja trzymam pod domem, ale jest sporo parkingów w okolicy Balic, tych lotniskowych. Widzialem ze trzymają tam kampery i przyczepy. 

Do zeszłego roku Elcamp proponował taka usługę, nie wiem jak teraz. We wtorek wybieram się do Wadowskich, to mogę zapytać. 

Zimowanie lub dłuższy postój możesz załatwić w Bieruniu, najlepiej w S Campie albo u Klaji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.