Skocz do zawartości

Hymerek z Mikołowa


Inkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał:

Gratuluję zakupu!

Skoro planujecie zakup movera to wiadomo - mover + aku to ok. 60 kg.

Koniecznie załadujcie cepkę sprzętem i pojedźcie na wagę, o ile tego nie zrobiliście już.

MW 1175 i DMC 1350 to tylko teoretycznie 175 kg ładowności.

Jest bardzo prawdopodobne, a w zasadzie prawie pewne, że to MW i tak jest wyższe. Jak doładujecie cały swój sprzęt, który będzie wożony w cepce to jeszcze trzeba dodać do tego wsad na wyjazd (zapełnienie lodówki i wszystkie inne rzeczy). Mover + aku zabierze Wam na pewno te 60 kg. Gwarantuję, że po jego założeniu goluteńka przyczepa zapewni Wam ładowność poniżej 100 kg. Zapewne MW nie zawiera chociażby wagi bagażnika rowerowego. A dwa rowery to już ok. 30 kg...

Oczywiście nie piszę tego, żebyście zrezygnowali z movera. Chodzi tylko o to, że być może trzeba będzie niemal wszystko co waży trochę więcej pakować do samochodu i dacie radę.

Tak, ładowność mała ale katalogowa.

Można zwrócić się do Hymera o informację o możliwości podniesienia DMC na tej osi bo jak wspomniałem 1350 to seria a z reguły producent w opcji daje więcej. Jeśli oczywiście holownik i uprawnienia pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

31 minut temu, filipert napisał:

Tak, ładowność mała ale katalogowa.

Można zwrócić się do Hymera o informację o możliwości podniesienia DMC na tej osi bo jak wspomniałem 1350 to seria a z reguły producent w opcji daje więcej. Jeśli oczywiście holownik i uprawnienia pozwalają.

Wszystkie modele Eriba Swing z 2004 roku miały standardowe DMC 1350kg.

Dla modelu 525 były opcje podniesienia DMC do 1500kg lub 1600kg, każda obejmowała mocniejszą oś.

Tutaj skoro DMC jest fabryczne 1350kg to nie ma na pewno możliwości podniesienia DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osi powinna być tabliczka.

Też miałem napisać że jak MW 1175, to na pusto, w stanie do jazdy, będzie pewnie z 80kg więcej. Plus graty wspomniane przez @golob... 

 Mover...z 40-50kg trzeba by policzyć.

Moim zdaniem rozsądne DMC dla tego rozmiaru przyczepy powinno być w okolicy 1500kg.

Myslę że tak jak koledzy radzą trzeba zważyć zupełnie na pusto a potem się zastanowić ile wody zabierać z domu, ile gazu, spłuczki w toalecie itd.

Co wozić w przyczepie a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa własna 1175kg, DMC 1350kg

Ma zbiornik na wodę, każdy kran osobno załącza pompkę (nie wiem czy tak jest we wszystkich czy nie). 

W planach jest montaż movera. Szukamy jakiejś używki bo przekroczyliśmy budżet na zakup przyczepy ;)

 

Teraz w trasie mamy problem bo nam lodówka na 12v wybija bezpiecznik w aucie. Przewrócił nam się podczas jazdy pochłaniacz wody, było w nim trochę tego pochłoniętego plynu, wyleciało to przez okno i wpadło do kratek z lodówki :( nie wiem czy lodówka juz kaput czy będzie jeszcze żyć  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inkaa napisał:

Teraz w trasie mamy problem bo nam lodówka na 12v wybija bezpiecznik w aucie. Przewrócił nam się podczas jazdy pochłaniacz wody, było w nim trochę tego pochłoniętego plynu, wyleciało to przez okno i wpadło do kratek z lodówki :( nie wiem czy lodówka juz kaput czy będzie jeszcze żyć 

Spokojnie, tam nie ma niczego zbyt zaawansowanego, jakieś zwarcie jest pewnie, wyschnie i powinno być ok, można zdjąć kratki zewnętrzne i spróbować powycierać, jednak to juz noc i ciemno. Ale upału nie ma, nic tam w lodówce się nie powinno zepsuć. To tylko grzałka lodówki jest zasilana 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inkaa napisał:

Po wymianie bezpiecznika i włączeniu lodówki to zaczęło w Hymerku coś mocno śmierdzieć :( tez mam nadzieje ze to tylko wilgoć i zwarcie i jak wyschnie to będzie ok. 

No ale po co włączać teraz tą lodówkę? Trudno niech nie chodzi w czasie jazdy teraz ale niech tam wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, ze mam tam lekarstwo od corki, które musi być przechowywane w temp do max 8 st. Na razie jedziemy bez chłodzenia. Dojedziemy na miejsce i jak będą siły to zobaczymy co z tą lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Inkaa napisał:

lekarstwo od corki, które musi być przechowywane w temp do max 8 st

Czyli pewnie na dworze tyle jest :)

Ja jeździłem z lodówką na gazie tysiące kilometrów, może i wasza tak potrafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna przyczepka, gratuluję. A przy okazji czytania tematu wpadłam na pomysł bezpieczniejszego pochłaniacza wilgoci, tylko nie wiem czy będzie taki skuteczny jak ten ze sklepu? Plastikowe butelki z maleńkimi otworami zasypać do połowy ryżem i powtykać gdzie się da. Ktoś już to testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problemów ciąg dalszy... Truma Vent dostała jakieś zwarcie, przepaliło ścieżkę w regulatorze i sterowniku wentylatora, naprawione we własnym zakresie. Szukam części na zamianę i przeraża mnie ich wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się musi stać by sciana odchodziła od podłogi? By podłoga w miejscu osi zaczęła pękać ? Czy zapadnięcie się podłogi, może spowodować obniżenie sufitu? 

Jest mi ktoś q stanie odpowiedzieć? :(

Hymerek jedzie jutro na serwis. Prawdopodobnie będzie to nasza ostatnia wspólna podróż, chociaż ja jestem pełna nadziei, ze jeszcze pokonamy wiele kilometrów wspólnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Inkaa napisał:

Co się musi stać by sciana odchodziła od podłogi? By podłoga w miejscu osi zaczęła pękać ? Czy zapadnięcie się podłogi, może spowodować obniżenie sufitu? 

Jest mi ktoś q stanie odpowiedzieć? :(

Hymerek jedzie jutro na serwis. Prawdopodobnie będzie to nasza ostatnia wspólna podróż, chociaż ja jestem pełna nadziei, ze jeszcze pokonamy wiele kilometrów wspólnie. 

Trzeba dużo determinacji aby zniszczyć przyczepę jednej z najsolidniejszych marek Ale wszystko się da co pokazuje przykład kolegi @bogdan9153 :

 

Współczuję doświadczeń...

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.