Skocz do zawartości

Kamping z Angli


xxxGregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, to że masz odprowadzenie spalin pod podłogą to całkiem w porządku bo masz prawdopodobnie starszy model piecyka PS1800 (przynajmniej ja taki mam) on ma właśnie odprowadzenie spalin pod podłogą. co do aku. to powiem ci że ja mam u siebie wszystko na 12V i działa bez zarzutu. kiedyś myślałem o tym żeby zrobić oświetlenie na 220V ale wtedy odpada wyjazd na dzikie tereny albo agregat- co też jest kłopotliwe.

władowałem aku 100Ah + 50Ah+50Ah co daje razem 2X100Ah i to mi wystarcza na 10 dni spokojnej biesiady z tv20'/dvd włącznie. Tylko jak jadę z dziećmi do muszę doładowywać. kupiłem też prostownik który ładuje do 400Ah i wtedy podłączam agregat. Jak na razie się sprawdza jak jestem na rybach.

 

co do bojlera to mesert ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bojler po nagrzaniu się do zadanej temperatury wyłącza palnik , ponowne zapalenie następuje z iskrownika elektr.
u mnie też tak myślałem, jednak obejrzałem swój bojler i nie mogę dojść do tego gdzie ustawić temp wody na gaz, bo u mnie trochę się zagotowała woda. Szukałem na forum i znalazłem że z tyłu jest termostat do elektryki, a gdzie od gazu :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gazu nie masz regulowanego termostatu. jeśli ci zagotowało to chyba masz padnięty czujnik temp. znajduje się on zaraz obok palinka. bojler powinien grzać do temp. 70stC.

wyśle ci na PW instrukcje ale niestety po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gazu nie masz regulowanego termostatu

Jest regulacja ogrzewania gazem.Po zdjęciu zewnętrznego panelu jest kolejny aluminiowy panel,a w nim mała klapka.pod tą klapką jest suwak,czyli dioda termoczuła.Poprzez podnoszenie i opuszczanie tego suwaka z diodą reguluje się temperaturę.jednak maksymalne wychylenie nie jest w stanie zagotować wody.Sprawdź czy dioda jest podłączona.Może być to też wina samej diody.

Ps.W moim parchu jest zdublowane oświetlenie,albo fabrycznie ,albo poprzedni właściciel dołożył 2 kinkiety na 230V.Są to są,sam bym ich nie montował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest regulacja ogrzewania gazem.
no właśnie doczytałem że regulacja jest w gazie
Po zdjęciu zewnętrznego panelu jest kolejny aluminiowy panel,a w nim mała klapka.pod tą klapką jest suwak,czyli dioda termoczuła.Poprzez podnoszenie i opuszczanie tego suwaka z diodą reguluje się temperaturę.jednak maksymalne wychylenie nie jest w stanie zagotować wody.Sprawdź czy dioda jest podłączona.
Sprawdzę, dzięki za wyjaśnienie. Objaw miałem taki, że parskało mi z kranu, więc podejrzewam, że mogła się zagotować, sprawdzę jeszcze na prąd jak się zachowuje.

 

[ Dodano: Pon 12 Kwi, 2010 15:45 ]

Rafal_K, :jump: będę wdzięczny. Pozdrawiam

 

Poszło wczoraj na PW

Dzięki, dostałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy parskało wrzątkiem czy gorącą wodą,może bojler nie był odpowietrzony?
Była bardzo gorąca woda i parskało, raczej odpowietrzone było, przed podłączeniem odkręcałem kran zimnej, później ciepłej wody do czasu, aż powietrze przestało lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się tej diodzie,nie pamiętam już czy jej opuszczenie powoduje wzrost temperatury,ale na klapce jest napis ,,warm,,więc sam na to wpadniesz.Podciąg diodę na suwaku pewnie do góry i zapal piec.Obserwuj palnik czy się wyłączy ,ale ostrożnie -kontroluj nagrzanie wody żeby się nie skończyło spadnięciem węża z kranu i zalaniem przyczepy.

Ps.A Ty Konrad myślisz że się taki genialny urodziłem?Dostałem instrukcję do bojlera ale po holendersku,a znam ten język mniej więcej tak samo jak chiński :jump: .Wydaje mi się że największym problemem w tych bojlerach jest ten elektroniczny układ sterowania,do którego nie ma schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gazu nie masz regulowanego termostatu. jeśli ci zagotowało to chyba masz padnięty czujnik temp. znajduje się on zaraz obok palinka. bojler powinien grzać do temp. 70stC.

wyśle ci na PW instrukcje ale niestety po angielsku.

To i mnie podeślij taką instrukcję obsługi, poszukuję czegoś takiego ze :jump: w ręku.Podeślij wszystko co masz o Anglikach, tak będzie dobrze :ok:

Co do wypowiedzi, wszyscy macie rację

Co do oświetlenia na 220V, to bardzo się przydaje na polach namiotowych.Jak już się płaci za przyłącze te przykładowo 8 zeta, to warto je wykorzystać.Widziałem takich pacjentów co mają i ze sobą zamrażarki! i pralki!, te ostatnie to turystyczne-wirnikowe. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się tej diodzie,nie pamiętam już czy jej opuszczenie powoduje wzrost temperatury,ale na klapce jest napis
Wczoraj sprawdzałem i jest tak jak piszesz, po odkręceniu panela plastikowego po prawej stronie jest strzałka góra-dół z oznaczeniem góra cieplej, dół zimniej i działa, wcześniej musiało być zapowietrzone że tak parskało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się tej diodzie,nie pamiętam już czy jej opuszczenie powoduje wzrost temperatury,ale na klapce jest napis
Wczoraj sprawdzałem i jest tak jak piszesz, po odkręceniu panela plastikowego po prawej stronie jest strzałka góra-dół z oznaczeniem góra cieplej, dół zimniej i działa, wcześniej musiało być zapowietrzone że tak parskało.

 

możesz zrobić fotkę tego ustawienia temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i mnie podeślij taką instrukcję obsługi, poszukuję czegoś takiego ze :ok: w ręku

Dostałem całą teczkę instrukcji,certyfikatów urządzeń,ale pożytku z tego nie ma.Nie na wiele mi się przydały,każda instrukcja to oczywiście w 1/3 marudzenie o bezpieczeństwie użytkowania,następnie instrukcja użytkowania i nic na temat działania.Instrukcja bojlera zawierała np. kartonowy szablon to wycinania dziury z boku przyczepy.Nie uśmiecha mi się fotografowanie całości,ale jeśli coś Cię będzie w szczególności interesowało to daj znać

wcześniej musiało być zapowietrzone że tak parskało.

małe a cieszy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.