Skocz do zawartości

Kamping z Angli


xxxGregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Od kilku dni jestem posiadaczem kampingu sprowadzonego z Angli Lunar (ultralite 470 z 99r) :hmm:

Poszukuje kontaktów na hurtownie sklepy posiadające części do Anglików

Dziękuje Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z częściami do anglików jest trochę kiepsko ale tak naprawdę to z wyposażenia ,,wyspiarskiego" jest najczęściej kuchenka,piec do cieplej wody i piec do ogrzewania,wszystko firmy Carver.Reszta to chyba standardowe wyposażenie europejskich przyczep.O konkretne rzeczy zapytałbym w dużych komisach handlujących przyczepami,myślę że wszystko sprowadzą.Przewidujesz jakiś większy remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Tak to mniejwiecej wygląda :hmm: myśle w tym roku iść po bandzie i na szybko pokleic ten zbiornik bo zaraz sezon rusza

Ps Znalazlem faceta z Katowic jeżdzi z ludzmi do Angli i bez problemu ogarnie katalogi u Producentów ( fajnie bo pewnie nie jestem sam z problemem Anglika)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

post-74960-imported-2c628375-8ccb-4899-962e-29f273baf3a4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Greg :) . Koledzy mają rację ,że części do "angielek" można zastosować z innych rodzajów przyczep :ok: a jeśli chodzi o twoje uszkodzenie to da się naprawić :) . Ostatnio miałem podobny przypadek i wyszło jako tako :) . Jak będziesz miał jakieś pytania - to pisz - postaram się pomóc :hmm: .

post-74968-imported-5833ca3d-99dd-445d-9b75-901c8ab0f16e_thumb.jpg

post-74968-imported-8a9fbd29-ec1a-4170-93f9-04aa5b0e8c2c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z jakimś blacharzem samochodowym ,uprzedź go że trzeba zrekonstruować żywicą narożnik.Trzeba będzie prawdopodobnie dokupić po kawałku listew aluminiowych.I cała filozofia.Nie wygląda to groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam bardzo serdecznie

prosze nie linczujcie mnie od razu za moze bardzo ''infantylne "pytania na forum.Korzystam z innego forum i wiem jak dziala i jakie sa zasady ale wtym temacie jestem wielkim laikiem...

Podczepiam sie pod ten link odnosnie anglików...i prosze moze o jakies odniesienie albo kilka naprostszych wskazówek jak sie za to zabrac.....a w tym temacie nie mam kompletnie pojecia.

Od kilku dni posiadam przyczepke LUNAR 500/4 jak zdazyłam zauwazyc nie ma w niej akumulatora....i teraz nie wiem jaki sie nadaje ..cos czytalam o agregatach itd. ale narazie pewnie najwazniejszy jest akumulator , tylko jaki?? chodzi mi o najprostsze rozwiazania bo jestem kobietom i nie mam tak pojecia o sprawach tech. poza tym wc kaseta szczerze mowiac jak sie to wyjmuje gdzie wlewa te płyny ...od strony lzienki po zewnątrzenej stronie przyczepy sa jakies trzy male zbiorniczki... domyslam sie ze ma to cos wspólnego...a jak sprawdzic popmke wody i gdzie moze byc ewentualnie ten zbiornik...

prosze jakies odniesienia linków...albo proste porady jak sie za to wziąsc i z której strony ugryźć. W razie czego moge zamiescic jakies zdjecia...

z góry dziękuje- ogromy nowicjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o akumulator , (bo piszesz , że to dla Ciebie najważniejsze) to może być taki jak do samochodów od 70Ah do 100 Ah lub droższy głębokiego rozładowania , bo przy zwykłym musisz pamiętać by napięcie nie spadło poniżej 10,5 Amper , lub jeszcze droższy żelowy - są to dłużej działające akumulatory i lepsze od tych kwasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wnioskuję , że masz zamiar robic wypady na dziko bez 230V , więc lodówka będzie chodzić na gaz , małe TV można kupić na 12 V i podpiąć pod akumulator.

Agregat dobry w granicach 2 000 zł , ale to hałasuje i potrzebuje paliwa, więc jeśli chcesz odpoczywać w ciszy i spokoju , agregat nie najlepszym pomysłem .

Akumulator taki 70Ah w zależności jak będziesz zużywać prąd z niego może Ci wystarczyć od 3 do 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Pana wir 57 próbowałam wysłac wiadomosc PW ale cos nie poszło...wiec wklejam

 

jesli moge jeszcze zapytac to napisze tu bo czuje ze naprzeciwko wiedzy forumowiczów sie troche wygłupiam ,,takimi'' pytaniami ale od czegos trzeba zaczac..

czy taki agregat sie zupełnie nie nadaje to lipa..? ze tak tani?..?

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=580426891

a poza tym jeszcze sie upewnie wielkosc przedsionka- to długosc jednago boku(bez dyszla) plus dwa razy wys. przyczepy?

jakby Pan jeszcze mial jakoes istnotne a wazne wskazówki na co należy zwrócić uwage poczatkującemu to prosze napisac

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.