Skocz do zawartości

Kamping z Angli


xxxGregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

zdaje sobie sprawe ze co dla niektórych jest mało oczywiste w sprawach techn. moze wywyołac burze śmiechu u innych :hop1:

ale skoro tak napewno jeszcze skorzystam z rady tego forum i moze jakos powoli ogarne moje cudo..:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kasia , dosłownie wszystko o co pytasz jest na tym forum opisane , od dokładnych instrukcji obsługi kibelka , przedsionka , akumulatorów , agregatów prądotwórczych , itp.

Posiedzisz trochę i poszukasz , wszystkiego się dowiesz , a jak chcesz , to my Cię z Wirkiem wyszkolimy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wir57 ,jarekkow dzieki za odpo i linki

nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz....

przyczepa przyjechała do mnie -swiatła działały normalnie jednym słowem elektyka potrzebna do holu..

w zwiazku z tym nie nie weszła mi do garazu na drugi dzien chcialam z tesciem ją przewieśc na parking strzezony i..... przyczepa ma dwie wtyczki na 7 PIN różniące sie od siebie, przyjechała podpieta normalnie wszytsko działało...a fabia teścia ma rowniez 7 PIN gniazdo i klapa nie działaolo....czy te wtyczki i gniazda 7 PIN roznią sie miedzy soba????

pytam bo chce zalozyc hak do swojego auta i troche mnie zdeozorientowało...? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaska, jedna z tych wtyczek jest to świateł w przyczepie , a druga to przekazania prądu do przyczepy i np włączenie lodówki na 12 V podczas jazdy.

Osobiście nie spotkałem się z takim rozwiązaniem wyczytałem tu na forum jak znajdę link podrzucę lub opiszą to koledzy , którzy mają coś takiego.

 

Skoro nie masz jeszcze haka w aucie proponuje aby przy zakładaniu haka założyli Ci gniazdo 13 pinów i w przyczepie z tych dwóch zrobić jedną wtyczkę 13 pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po niedzieli w swojej budce przerabiam wtyczkę z 7 na 13 pinów w aucie już mam 13 , nie wiem dlaczego Arcadarka odradza taką przeróbkę , nie robię tego sam a elektryk samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz jeszcze haka w aucie proponuje aby przy zakładaniu haka założyli Ci gniazdo 13 pinów i w przyczepie z tych dwóch zrobić jedną wtyczkę 13 pinów.

Stanowczo nie :hop1:

Od wtyczek idą grube wiązki ,a dwa w kupie nigdy nie będą idealnym rozwiązaniem.

Przy montowaniu haka niech ci założą dwa gniazda 7 pin.

W tym od zasilania przyczepy (nie świateł) wystarczy podmienić bolce , nie trzeba szukać oryginału ,bo zwykłe gniazdo 7 pin pasuje tylko są inaczej dane bolce.

Jeszcze jedno środkowy bolec nie będzie chciał wejść ,to wystarczy tylko trochę dziurę powiększyć .

Na fotkach widać ,że tylko wystarczy środkowy bolec wyjąć i włożyć bolec żeński.

Z racji iż jest krótszy (widać na zdj) ,ale nie wpływa na połączenie.

Dodatkowy plus tego jest ,że mamy większe pole popisu niż przy 13 pin.

Mamy więcej styków do wykorzystania :ok:

post-78913-imported-ff0eaac9-50fd-4794-97c7-a7047bd86003_thumb.jpg

post-78913-imported-74368fe2-4b64-476b-ad64-c49b8a587b88_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

bardzo prosze podeslijcie mi jakies linki a dokladnie schemat podłączenia butli gazowej w przyczepie a jak wiadomo to GAZ czy szukac pomocy kwalifikowanej osoby.... :czerwona:

...reszte w sumie juz ogarnęlam... :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Naprawiłem przodek LUNARka i jest cacy ale mam problem z odpaleniem wody ( brak wtyczki wody i prądu 12v)

Posiadam wejscie zewętrzne takie jak kaska !!!

Ps porusze ten temat w wądku kasi!!!

Ps 2 W poniedziałek wkleje fotosy jak to wszystko wyszło?! :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaska, o jaki schemat chodzi? Nie wiem jak jest w angielkach, ale wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia - jest w przyczepie miejsce na butlę, w którym jest kawałek węża (na ogół giętkiego, choć widziałem rozwiązanie ze sztywnym) zakończonego odpowiednim króćcem nakręcanym na butlę. W to miejsce w przyczepie wstawiasz butlę, krócicec zakładasz na gwintowaną końcówkę butli i nakręcasz (przeciwnie do "normalnych" śrub - tu jest gwint lewy. Dociągasz bardzo mocno, ale ręką. Chyba, że jako dama masz delikatne ręce, czego życzę, wówczas możesz posłużyć się kluczem, ale delikatnie. Najlepiej pod klucz podłożyć kawałek szmatki, żeby króćca nie podrapać. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, weź pędzel, do puszki trochę wody z mydłem, posmaruj całe połączenie i odkręć gaz na butli. Jak będzie bąblować, trzeba dokręcić króciec. Tylko najpierw zakręć gaz w butli :krzykacz: Aa... ten króciec na ogół powinien znajdować się przy reduktorze, bo na butlę nakręca się właśnie ten reduktor ciśnienia.

 

Są jeszcze mocowania z zatrzaskiem, ale z tymi nie miałem żadnych doświadczeń.

 

O taką pomoc Ci szło? Bo tak zrozumiałem pytanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troszkę odkopie temat :hop1:

 

Mam angielską przyczepkę (prezentacja będzie niedługo) która ma dwie wtyczki tak jak opisywała Kaska - chyba standard w UK bo jak patrzę na pościągane statąd auta to mają zawsze po 2 gniazda 7 pin

 

W aucie mam oryginalne gniazdo 13 pin i chciałbym docelowo połączyć dwie wiązki instalacji przyczepy w jedną wtyczkę 13PIN

 

I teraz klu problemu :ok:

 

Czy ktoś ma rozpiskę tej drugiej kostki/wtyczki 7pinowej, która służy do zasilania przyczepy w 12V z instalacji auta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.