Skocz do zawartości

Kamping z Angli


xxxGregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 6 miesięcy temu...

Teraz ja mam pytanie bo już zgłupiałem wczoraj. Mam przyczepę swift Azzura (która kupiłem pare dni temu) i chodzi mi o naładowanie akumulatora. Wpinam wtyczne która wygląda jak siła i ide do tablicy rozdzielczej co jest w przyczepie. Mam tam przełącznik na opcje charger i na on oraz przełącznik 3 stopniowy na car - wolne - van. Aby nałądować akumulator musze mieć załączony chargen na on i przełączone na van? Wiem że zadaje jakies głupie pytanie ale poprostu zgłupiałem i nie wiem czy mi się coś zepsuło czy co się stało.

 

Ps. Ma ktoś z Was może klamki do okien do sprzedania?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi a krytykę przyjmę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik 3 stopniowy na car - wolne - van

Ten przełącznik nie ma nic wspólnego z ładowaniem-to przełącznik wyboru skąd bierzesz zasilanie ,czy z samochodu czy z baterii w przyczepie.Położenie środkowe to wyłączenie zasilania.Przełącznik ,,charger,,jest właśnie do ładowania baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesert, dzięki za konkretną odpowiedz oraz pozostałym za odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Wczoraj pojechałem sobie do siebie nad jezioro gdzie niestety nie ma prądu i teraz pytanie czy w takim razie skoro nie mam podpięcia do prądu to nie będę miał ciepłej wody? W przyczepie mam gaz wszystko działa fajnie z wyjątkiem tej nieszczęsnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcją poza elektrycznością- właśnie gaz. To on podgrzewa wodę w termie przyczepki, zarówno jak i zasila lodówkę , kuchnię piekarnik i piecyk cieplny.Te Angielki nie są takie złe, tylko trzeba je dobrze rozgryźć. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z takiej sztuki.Nie mam tylko mocowania dla rowerów, ale wszystko da się zrobić.Zrobię sobie ze stali nierdzewnej, już mam plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ładowania aku. w przyczepie to jest bardzo prawdopodobne że u ciebie też działa ale jest to tak mały prąd ładowania że proponował bym podłączyć zew. ładowanie.

podeślij fotkę twojej tablicy w przyczepie to może coś więcej będzie można powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok tablicy rozdzielczej nic Ci Rafał nie da.Jest przełącznik do ładowania baterii.Istnieje możliwość że przy głównym zasilaczu jest dodatkowe zabezpieczenie lub przełącznik dla ładowania baterii.

Ps.Jezeli masz akumulator to odpalisz grzanie wody na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz bojler gazowy lub gazowo- elektryczny.Niestety do jego działania na gazie potrzebne jest zasilanie 12V.

Zasilanie 12V jest pobierane z akumulatora to fakt, ale jak na moje oko tylko do zapłonu.Po odkręceniu zaworu obok termy z gazem zapalnik podaje iskrę, następuje zapłon palnika podgrzewającego wodę w termie.czy jest elektryczny tego nie wiem do końca.

Nie wiem czy to oryginalny zestaw bo widzę u siebie masę przeróbek elektrycznych ale odprowadzenie spalin jest jak najbardziej firmowe czyli oryginalne.Dodatkowo posiadam coś w postaci prostownika.Ładuje akumulator tylko z przyłącza 220V.Podczas jazdy tego nie sprawdziłem gdyż nie mam drugiego gniazda podłączonego przy haku.

Nie wiem też czy to normalne zjawisko, ale oświetlenie wewnętrzne przyczepy,, jest również z akumulatora, więc dodatkowo zainstalowałem oświetlenie na 220V.

Kolega elektryk ma to wszystko posprawdzać bo sam nie kumam.

Tak też akumulator podaje prąd na wszystko, jeśli nie ma 220V i odwrotnie,

Ciekawostką jest też piecyk gazowy. Ujście spalin mam pod podwoziem a nie jak tradycyjnie kominkiem na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie bojlera prądem 12 V musi być na stałe.Bojler po nagrzaniu się do zadanej temperatury wyłącza palnik , ponowne zapalenie następuje z iskrownika elektr.System ostrzegania o zgaśnięciu palnika czyli czerwona kontrolka na sterowniku -również wymaga zasilania.Mówimy oczywiście o bojlerze firmy Carver a nie Trumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.