Skocz do zawartości

Co sądzicie o microcaravaningu? Zobaczcie naszą wyprodukowaną w Polsce micoprzyczepkę


gabib

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kilka miesięcy temu pisałam tutaj na forum radząc się przed zakupem naszej pierwszej przyczepy. Od początku założenie było, że ma być mała. Rozważaliśmy kupno używki do samodzielnej adaptacji, ale skończyło się na zakupie mini-przyczepy firmy Tomplan. Wraz z zakupem wystartowaliśmy z wideoblogiem i niedługo później zgłosił się do nas polski producent małych przyczepek, który zaoferował, że zrobi dla nas lepszą niż mamy. I tak skończyliśmy z przyczepą firmy "MicroCamper". Co sądzicie? 

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=1TGZR8QtOK8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1QZHyzGkQDoF7wnDVqyUU8E_ySUpGFj6YRdri4Tud3BJ-RjOgJMwtFOK0&ab_channel=SIEMOVIEtrip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli już jest mus, że musi być przyczepka to spoko. Ale to samo można mieć w np. fiacie doblo maxi (lub podobnych innych marek). I wtedy nie ma wszystkich wad przyczepki, a miejsca w środku tyle samo a nawet odrobinę więcej. A po wyjęciu materaca, to może pełnić rolę zwykłej osobówki do codziennego użytku.

Więc dla mnie takie mikro przyczepki to tylko niepraktyczna ciekawostka.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samochodów terenowych i pochodnych fajna sprawa, choć do cięższego terenu się średnio nadaje np. do ciasnych zakrętów między drzewami.

Tak czy siak - fajna sprawa do lekkiego terenu, gdzie większość karawaningowców nie wjedzie. 

Ja bym zmodyfikował elektrykę tak, by nie trzeba by było przenosić co chwilę lodówki. Można tak zrobić, by lodówka na postoju była zasilana z aku pokładowego a w czasie jazdy z alternatora. Polecam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, pomysł ok .Taka przyczepka, to coś pomiędzy namiotem a przyczepą. Osobiście, nie jest to sprzęt dla mnie, ale fajnie ,że takie projekty powstają, bo pewnie znajdą się chętni na taki sprzęt, o ile koszt nabycia takiej przyczepki nie będzie zniechęcał do jej zakupu. Wszystkiego dobrego życzę i do zobaczenia gdzieś na szlaku.                                                                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

 


Pomyślałem o niewiadowie emoji106.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Zdecydowanie zapiekanka o niebo lepiej się sprawdzi.

Skoro jedziemy w teren to np. buty mamy uwalone a tu trzeba wejść je zdejmując. Gdzie zostawiamy? Pod przyczepą? Raz został klapek mój na zewnątrz i stał się śniadaniem owiec. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem, że ta niby przyczepa kosztuje w wersji z podstawowym wyposażeniem  ok. 25 tys. zł - to ogarnął mnie śmiech...  Może wyjaśnię dlaczego. Mam ten sam samochód, choć model t30. Chyba ze dwa lata temu wyrwaliśmy się z połowicą do znajomych, którzy stacjonowali normalną przyczepą gdzieś nad jeziorem. Mieliśmy w sumie pod wieczór wracać do domu, ale jakoś tak z partyzanta wypiłem ze 3 pifffffka i musieliśmy jednak przenocować. I tak - rozłożyłem siedzenia w X trailu, położyliśmy na podłogę pompowany materac, dostaliśmy jakieś tam kocyki i jaśki pod głowę i poszliśmy spać. Co ciekawe - za darmo i nie musieliśmy wydawać na to spanie 25 tys. zł. A co można za 25 tys. zł kupić - to może pisał nie będę, ale zapewniam, że będzie to miało kibel , kuchnię, normalne wyro przynajmniej dla 2 osób, trochę powietrza w środku i jeszcze miejsca na ze dwa psy. Mogę również zapewnić, że w to miejsce pokazane na filmiku swoim X-trailem i moją małą stareńką Adrią kupioną za ćwierć tej ceny - też bym bez problemu wjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RadekNet napisał:

Czy wszystko na co nas nie stać trzeba sprawdzać do poziomu, że to bez sensu? 

to jakie zalety wg Ciebie ma takie rozwiązanie ?

tracimy mobilność jaką oferuje microcamper czy auto terenowe a nie zyskujemy komfortu jaki daje niewiele większa choćby niewiadówka (kibel, lodówka, kuchnia wewnątrz) .

również nie widzę  większego sensu w takim rozwiązaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

to jakie zalety wg Ciebie ma takie rozwiązanie ?

tracimy mobilność jaką oferuje microcamper czy auto terenowe a nie zyskujemy komfortu jaki daje niewiele większa choćby niewiadówka (kibel, lodówka, kuchnia wewnątrz) .

również nie widzę  większego sensu w takim rozwiązaniu

 

Gdyby mnie było stać? ;) DLA MNIE to rozwiązanie na dorastające dzieci - ich osobista sypialnia ciągnięta za kamperem, której samochód wcale nie poczuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RadekNet napisał:

Gdyby mnie było stać? ;) DLA MNIE to rozwiązanie na dorastające dzieci - ich osobista sypialnia ciągnięta za kamperem, której samochód wcale nie poczuje. 

patrz wyżej, jak dla mnie słabe rozwiązanie , tracimy mobilność kampera i przyjmujemy wszystkie wady podróżowania z przyczepą (autostrada 80km/h, spinane/rozpinanie zestawu, poziomowanie, manewrowanie), z dwojga złego już bym wolał podnoszony dach czy namiot dachowy dla dzieciaków jako osobną sypialnię (mimo iż również nie jestem zwolennikiem tych rozwiązań)

ale przyjmuje do wiadomości że może być to zaletą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.