Skocz do zawartości

Co sądzicie o microcaravaningu? Zobaczcie naszą wyprodukowaną w Polsce micoprzyczepkę


gabib

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, RadekNet napisał:

Czy wszystko na co nas nie stać trzeba sprawdzać do poziomu, że to bez sensu? 

Na jakiej podstawie sądzisz, że jak Cb nie stać, to nas też? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

A innych stać i piszą. Co w tym złego? 

Myślałem, że jasno napisałem - ze argument finansowy jest od czapy w przypadku hobby. Możesz jasniej okreslić o co Ci chodzi, bo mam wrazenie, że się czepiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeden taki był co kupił nowe auto i w każdym wątku wypominał innym że tylko nowe trzeba kupować a nie jak biedota używki. Ale to takie trochę cebulowate. A najlepsze, że nie kupił niewiadomo co tylko zwykłe pierdzikółko 

Teraz, RadekNet napisał:

bo mam wrazenie, że się czepiasz?

Bo jego stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu postow wyzej widze jakies dziwne podejscie do innych rozwiazan niz typowe. Teardrop trailer ma swoje wady ale jest posrednikiem miedzy namiotem a ciezka przyczepa. Ten kto jezdzi przyczepa kempingowa wie ze problemem jest podejmowanie ryzyka wjazdu w nieznany teren bo moze juz nie wyjechac. Natomiast ci ktorzy jezdza pod namiot wiedza ze spanie na trawniku przed  sklepem nie jest mozliwe. Zawsze istnieja pewne wady i zalety w kazdym wyborze sprzetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

kwestia tylko żeby wady były z mniejszości. Teardropy poza bardzo wąskim obszarze zastosowania mają same wady

Czy ja wiem. Wg. mnie karawaningowa brać dzieli się na dwie grupy. Tych co chcą mieć przyczepę ( kampera ) jak największą i tych, którzy dążą do jak najmniejszych rozmiarów. Ci pierwsi powiedzą, że to nieporozumienie, ci drudzy wręcz odwrotnie. Każdemu wg. potrzeb. Na szczęście jest większy wybór niż namiot albo zapiekanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my tu dyskutujemy... ktoś się zalogował jeden czy drugi raz i napisał co mu się wydaje a jak trochę pojeździ to będzie miał swoje zdanie poparte doświadczeniem. Ja wolałbym spać w samochodzie w bagażniku niż w takiej przyczepie. Pisanie o jakichś właściwościach terenowych tych przyczep jest... Bo ktoś ma xtraila i wjechał nim na jakąś górkę na którą każdy z nas by wjechał swoim zestawem... Ta przyczepa nie ma prześwitu, zawieszenia itd. Jak wyglądają prawdziwe przyczepy terenowe to można zobaczyć np w Australii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowo to kolega kiedyś odmówił dalszej jazdy nową Vitarą za moją niewiadówką z obawy o samochód. Przy czym w niewiadówce jak położę dwójkę dzieci spać to we czworo można jeszcze w karty pograć i kawę zrobić. No i ta cena! Jak we dwoje to ja wolę namiot box dachowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 22:47, PawelMinimalizm napisał:

Po przeczytaniu postow wyzej widze jakies dziwne podejscie do innych rozwiazan niz typowe. Teardrop trailer ma swoje wady ale jest posrednikiem miedzy namiotem a ciezka przyczepa. 

Wg mnie ma wszystkie wady przyczepy i bardzo mało  (lub żadnych) zalet je rekompensujących. Jakbym miał ciągnąć leniwie przyczepę kempingową, która mi nie daje żadnego komfortu życia  to bym wolał jechać  na kwaterę "U Zdzicha"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę zalety takiej małej przyczepy. Z pewnością jest wygodniejsza niż namiot, i to nie ma znaczenia czy "lądowy" czy dachowy. Namiot trzeba rozkładać i składać, przyczepka zawsze jest gotowa do noclegu. A jeszcze w czasie deszczowej pogody, kiedy składamy i rozkładamy mokry namiot wielokrotnie, przyczepka jest o wiele lepsza.

Co do szybkości osiąganej na drodze... czy na wakacjach trzeba się spieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kocur napisał:

A ja widzę zalety takiej małej przyczepy. Z pewnością jest wygodniejsza niż namiot, i to nie ma znaczenia czy "lądowy" czy dachowy. Namiot trzeba rozkładać i składać, przyczepka zawsze jest gotowa do noclegu. A jeszcze w czasie deszczowej pogody, kiedy składamy i rozkładamy mokry namiot wielokrotnie, przyczepka jest o wiele lepsza.

Co do szybkości osiąganej na drodze... czy na wakacjach trzeba się spieszyć?

To zatem gdzie 1 albo nie daj.... 2 w tej budzie w czasie deszczu.   .... Namiot o którym pisałem otwiera się prawie automatycznie po zwolnieniu 4 klamr. Robotę robią siłowniki.

Ale oczywiście to moje za i przeciw.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotę robią siłowniki w jedną stronę. W drugą stronę, czyli żeby to zapakować, to już trzeba dreptać w ulewie i pracowicie upychać i zapinać. Słabe to jest. A wieczorem znowu pyk, siłowniki rozłożą namiot, a w środku wilgotno... Ja jednak wolałbym małą, suchą przyczepkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.