Skocz do zawartości

Co sądzicie o microcaravaningu? Zobaczcie naszą wyprodukowaną w Polsce micoprzyczepkę


gabib

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, kocur napisał:

Robotę robią siłowniki w jedną stronę. W drugą stronę, czyli żeby to zapakować, to już trzeba dreptać w ulewie i pracowicie upychać i zapinać. Słabe to jest. A wieczorem znowu pyk, siłowniki rozłożą namiot, a w środku wilgotno... Ja jednak wolałbym małą, suchą przyczepkę ;)

Mówię ci tym. https://allegro.pl/oferta/namiot-dachowy-maggiolina-airlander-plus-s-grey-au-9573229342

Jakie dreptanie, nawet pościel zostaje w środku. A skąd w takiej przyczepie mam być ciepło? Chyba nie ma tam ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W przyczepie, nawet takiej małej, ogrzewanie można zamontować ;)

A wyborem namiotu to mnie zaskoczyłeś. Mały i przy okazji drogi. A faktycznie, przy rozkładaniu nie ma dreptania, tylko kręcenie korbą. Przy składaniu jest więcej roboty, bo trzeba zadbać o to, żeby tkanina ( czasami mokra ! ) schowała się do pudła. 

Tu przykład rozkładania ;)

Jeśli już byłbym zmuszony sytuacją używać namiot dachowy, to raczej coś takiego: https://allegro.pl/oferta/namiot-dachowy-4x4-z-przedsionkiem-samochodowy-9452775754?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka-nca&ev_adgr=Turystyka&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka-nca&ev_adgr=Turystyka&gclid=Cj0KCQjwoJX8BRCZARIsAEWBFMIj7DJgZHNpAi76q7SfhOcvFTL7V3Q03XkXZWe82kf59WudZl8FiWYaAsiiEALw_wcB

Ale wiadomo : nawet najmniejsza przyczepa jest lepsza od namiotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna przyczepka, trochę inne rozwiązania na które bym się nie zdecydował ale wykonanie ogólnie OK.

Kwestia wyboru sposobu na turystykę to sprawa indywidualna i nie jest to przyczepka dla kogoś lubiącego dłużej posiedzieć w jednym miejscu, to przyczepka dla podróżnika łazika. Sam często jeżdżę kamperem ale chętnie podróżuję z podobną przyczepką. Jest bardziej mobilna, można stanąć w miejscach niedostępnych dla konwencjonalnych przyczepek. Taka forma przyczepki ma sporo wad ale i wiele zalet których nie oferują normalne przyczepki. Korzystałem z każdego sposobu podróżowania na kołach i rozumiem ich wybór.

A co do tej konkretnej przyczepki to myślę bo trochę tym się interesuję, że jest trochę przyciężka i nie zawsze funkcjonalna. Wysuwana kuchnia jest kłopotliwa, noszenie baniek z wodą jest też trudno zaakceptować i zlew by się przydał, czasem jednak jakieś ogrzewanie też warto mieć. Jej nadmierny zwis za tylną osią ogranicza jej możliwości w terenie. Brak zamykanych szafek też w terenie nie jest zaletą.

Myślę, że producent będzie zmieniał to i owo w następnych modelach i powstaną jej inne wersje, lepiej wyposażone i z lepszym wzornictwem. Może "de luxe" albo "comfort"  ;)

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej dla jakiś podróżników i odkrywców. Dobrze ktoś to już tu napisał ma wszystkie wady przyczepy nie oferując za wiele.
Ja mam dużą, niepraktyczną i ogólnie jestem ograniczony przez tą wielkość, ale skłaniam się do ciągnięcia tego po całej europie bo daje namiastkę wygody.
Pytanie czy lepiej ciągać za sobą małą przyczepę tego typu czy nie lepiej iść w jakikolwiek namiot, albo spanie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Skwarek napisał:

............ rozwiązania na które bym się nie zdecydował..........

?

większość z  tego nie powinna w ogóle powstać w głowie konstruktora :lol:, szczególnie kuchnia a w zasadzie jej brak

przecież w klasyce gatunku kuchnia z tyłu zamienia się w zadaszenie czy nawet przedsionek do normalnego funkcjonowania przy gorszej pogodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skwarek napisał:

Fajna przyczepka, trochę inne rozwiązania na które bym się nie zdecydował ale wykonanie ogólnie OK.

Kwestia wyboru sposobu na turystykę to sprawa indywidualna i nie jest to przyczepka dla kogoś lubiącego dłużej posiedzieć w jednym miejscu, to przyczepka dla podróżnika łazika. Sam często jeżdżę kamperem ale chętnie podróżuję z podobną przyczepką. Jest bardziej mobilna, można stanąć w miejscach niedostępnych dla konwencjonalnych przyczepek. Taka forma przyczepki ma sporo wad ale i wiele zalet których nie oferują normalne przyczepki. Korzystałem z każdego sposobu podróżowania na kołach i rozumiem ich wybór.

A co do tej konkretnej przyczepki to myślę bo trochę tym się interesuję, że jest trochę przyciężka i nie zawsze funkcjonalna. Wysuwana kuchnia jest kłopotliwa, noszenie baniek z wodą jest też trudno zaakceptować i zlew by się przydał, czasem jednak jakieś ogrzewanie też warto mieć. Jej nadmierny zwis za tylną osią ogranicza jej możliwości w terenie. Brak zamykanych szafek też w terenie nie jest zaletą.

Myślę, że producent będzie zmieniał to i owo w następnych modelach i powstaną jej inne wersje, lepiej wyposażone i z lepszym wzornictwem. Może "de luxe" albo "comfort"  ;)

Osobiście cieżko ocenić mi walory komfortowe tej przyczepki , dla mojej załogi 2+2+2 Labradory Buda musi mieć "nieco" więcej miejsca.  Chciałbym natomiast zauważyć, że ta przyczepka może jednak znalezc spore grono fanów. Będzie to raczej para bez dziecka , wiatr we włosach , przygoda , ktoś kto nie ma telewizora w domu ;)

Troche mnie poniosło:) 

Fajną sprawą jest to, że przyczepka bardzo ładnie się prezentuje. Z pewnością firma która ją zbudowała ma potencjał i kto wie może kiedyś zobaczymy jej większe produkty. Osobiscie chętnie zobaczył bym alternatywe dla niesmiertelnej Niewiadowki. A co do ceny 25 tys. Czy to dużo , czy mało? Nie zapominajmy że pod koniec dnia nikt nie buduje takich rzeczy charytatywnie i trzeba coś zarobić:)

Cieszy mnie to że takie projekty się pojawiają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.