Skocz do zawartości

Winiety Węgry


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

No i właśnie dochodzimy do tego, że całkiem sporo nas nie ma nic w tej rubryce.

I teraz pytanie - czy Wielki Brat (czyli system) to wie??

Z tych wyjaśnień można całkiem sensownie wyczytać, że D1 jest tylko i wyłącznie, jeżeli w rubryce J jest M1 lub M1G.

Jeśli nie ma nic - D2.

Absurdalne, ale literalnie właśnie tak...

A jeśli mam N1G to gdzie to podpiąć :) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

24 minuty temu, ufolz napisał(a):

Moze dość bicia piany bo temat został wyczerpany jezeli chodzi o przydzielenie do odpowiedniej kategori winietki.

Wg mnie nie ma zadnego "ale".

Czyli rozumiem, że dla Ciebie jest jasne - dwa identyczne kampery, jeden ma w rubryce J wpis M1, a drugi nic i pierwszy wykupuje D1, a drugi D2 - tak??

Teraz, rtwppk napisał(a):

A jeśli mam N1G to gdzie to podpiąć :) ? 

N1G to zdaje się "ciężarowy terenowy" tak?

No to skoro nie osobowy (M1) lub osobowy terenowy (M1G) to też literalnie patrząc już D2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał(a):

Czyli rozumiem, że dla Ciebie jest jasne - dwa identyczne kampery, jeden ma w rubryce J wpis M1, a drugi nic i pierwszy wykupuje D1, a drugi D2 - tak??

N1G to zdaje się "ciężarowy terenowy" tak?

No to skoro nie osobowy (M1) lub osobowy terenowy (M1G) to też literalnie patrząc już D2...

:( a Już się witałem z gąską … hmm trudno 60pln więcej chyba, że zwiedzimy Węgry bocznymi drogami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zulos napisał(a):
32 minuty temu, ufolz napisał(a):

Moze dość bicia piany bo temat został wyczerpany jezeli chodzi o przydzielenie do odpowiedniej kategori winietki.

Wg mnie nie ma zadnego "ale".

Czyli rozumiem, że dla Ciebie jest jasne - dwa identyczne kampery, jeden ma w rubryce J wpis M1, a drugi nic i pierwszy wykupuje D1, a drugi D2 - tak??

A auta z przed 2009roku nie mają szan mieć M1 bo wówczas nie było takowej homologacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zulos napisał(a):

Czyli rozumiem, że dla Ciebie jest jasne - dwa identyczne kampery, jeden ma w rubryce J wpis M1, a drugi nic i pierwszy wykupuje D1, a drugi D2 - tak? 

Dokladnie tak. Jak napisaleś..

Jasno i czytelnie.. co tu nie rozumieć.

19 minut temu, Misio napisał(a):

A auta z przed 2009roku nie mają szan mieć M1 bo wówczas nie było takowej homologacji :D

Michał napisz do nich opisujac sytuacje i zobaczysz co Ci odpiwiedzą jezeli masz watpliwosc. Skoro nie ma wpisow dokladnie jak podaja to D2 jak napisal Zulos.  Najlepszym rozwiazaniem to bedzie jak napiszesz do nich i umiescisz odpwiedź na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No widzę, że nikt nie ma wątpliwości... A więc wszyscy walą D2??:D

Zwróćcie uwagę, że ten pomocnik na oficjalnej stronie operatora autostrad w każdej opcji - czy dla D1, czy dla D2 wskazuje, co powinno znajdować się w rubryce J w DR.

Idąc tym tropem, skoro ja nie mam nic w tej rubryce, to nie mogę żadnej winietki kupić. Więc co - muszę się potraktować jak ciężarowy i mieć Hu-Go?

Po kliknięciu w kafel "RV" jakąkolwiek opcję się wybierze - mniej/więcej niż 7 miejsc, mniej/więcej niż 3,5 t - zawsze wskazuje, jaki powinien znajdować się wpis w rubryce J.

Jest zatem dla mnie oczywistym, że nie ma znaczenia brak wpisu w rubryce J i wybieram winietkę w zależności od ilości pasażerów i max. DMC - nie ma innego wyjścia. A tym samym dla mnie każdy kamper poniżej 3,5 t i poniżej 7 miejsc, mający w rubryce J "M1" lub "M1G", a także nic niemający - to winietka D1.

A może ktoś mi wytłumaczy, jak bardzo się mylę??

Tyle, że znowu na stronie toll-charge.hu napisali:

If in the registration document of a vehicle with maximum authorised mass of 3,500 kg field J is empty and the vehicle registration does not contain the term "passenger vehicle/passenger transport vehicle" in the language of the country of origin, then a D2 vignette must be purchased for the vehicle.

No i znowu zaczynają się schody... Ja mam wpisane: "Samochód specjalny. Kempingowy". No więc nie jest to wprost: "passenger vehicle/passenger transport vehicle".

I weź teraz to ogarnij człowieku... No nie można było normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 21:49, Zulos napisał(a):

Ja mam wpisane: "Samochód specjalny. Kempingowy". No więc nie jest to wprost: "passenger vehicle/passenger transport vehicle".

No ale chyba samochód kempingowy nie służy do przewozu tony ziemniaków, tylko ludzi ;)

Choć kto wie, co kamperowcy tam przewożą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lbuster napisał(a):

No ale chyba samochód kempingowy nie służy do przewozu tony ziemniaków, tylko ludzi ;)

Choć kto wie, co kamperowcy tam przewożą :D

No mój na ten przykład służy do przewożenia kamieni?

Moja MałaŻonka za każdym razem głównie z Chorwacji przemyca kamienie na taras… Kiedyś mnie za to zamkną…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lbuster napisał(a):

No ale chyba samochód kempingowy nie służy do przewozu tony ziemniaków, tylko ludzi ;)

Choć kto wie, co kamperowcy tam przewożą :D

Patrząc na nasze przepisy :) ta drobna opłata to mięta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał(a):

Moja MałaŻonka za każdym razem głównie z Chorwacji przemyca kamienie na taras… Kiedyś mnie za to zamkną…?

Nie kamperem, ale osobówką, też za każdym razem z południa przemycam kamulce :) Jestem nieświadomym kleptomanem, bo dopiero teraz mi uświadomiłeś, że to może być coś nielegalnego :wacko: Ale czy na pewno? Co im po tych kilku kamyczkach? Mają ich mają niezliczone tony ;) 

18 minut temu, ufolz napisał(a):

Jak to co "bydło"... :lol:

No i wtedy trzeba D2 :lol:

8 minut temu, rtwppk napisał(a):

Patrząc na nasze przepisy :) ta drobna opłata to mięta :) 

Dokładnie, patrząc na Polskę czy Włochy, to dopłata do D2 to jak kupno wacików ;) 

 

Kolejny mały plusik zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Co im po tych kilku kamyczkach? Mają ich mają niezliczone tony ;) 

Są takie kierunki turystyczne przy których można kilka lat spędzić w odosobnieniu lub sporo zapłacić za kilka kamyczków :) 

Mimo, że są ich tam tony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rtwppk napisał(a):

Są takie kierunki turystyczne przy których można kilka lat spędzić w odosobnieniu lub sporo zapłacić za kilka kamyczków :) 

Mimo, że są ich tam tony :) 

No - weźmy taki Akropol na ten przykład…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.