Skocz do zawartości

Winiety Węgry


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Za klika dni wyjazd do Chorwacji i tu moje pytanie bo nie jestem pewien:

Jak jest z opłatą drogową na Węgrzech dla samochodu+przyczepa  gdy zestaw przekracza 3,5 tony?? O ile na Słowacji jest jasno napisane że dla takiego zestawu trzeba kupić dodatkową winietę na przyczepę to jeśli chodzi o Węgry to nie mam tej jasności?? Ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Marco82 napisał:

Witajcie.

Za klika dni wyjazd do Chorwacji i tu moje pytanie bo nie jestem pewien:

Jak jest z opłatą drogową na Węgrzech dla samochodu+przyczepa  gdy zestaw przekracza 3,5 tony?? O ile na Słowacji jest jasno napisane że dla takiego zestawu trzeba kupić dodatkową winietę na przyczepę to jeśli chodzi o Węgry to nie mam tej jasności?? Ktoś pomoże??

Wszystko jest przecież jasno napisane na ich stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu

image.png.8b2f187ab9f76a34ba1faec9afd904a2.png

image.png.d2c735996369a80b980bf0672bde7da0.png

 

D1 to samochody osobowe do 7 osób o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony oraz ich przyczepy. Jaki masz samochód osobowy? 
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Wszystko jest przecież jasno napisane na ich stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu

image.png.8b2f187ab9f76a34ba1faec9afd904a2.png

image.png.d2c735996369a80b980bf0672bde7da0.png

 

D1 to samochody osobowe do 7 osób o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony oraz ich przyczepy. Jaki masz samochód osobowy? 
 

Niby jest wyjaśnione jak krowie na rowie ale ludzie mają problem z logiką

Przykładowo kamper i kłótnie świeże https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=35704&sid=3e10ccdf6590aff66bc32b9aa024b006

 

A logika mówi: Czy kamper  jest samochodem osobowym  (oczywiście  że tak bo przewozi osoby a nie ładunki )

W Słowenii kamper to opłata jak osobowy , (statystycznie kamper jedzie raz na wakacje ,bus może jeździć dziesiątki czy setki razy bo pracuje)

Kiedyś w D2 Węgierskim były wpisane kampery ale już ich tam nie ma, tylko pazerna Chorwacja piłuje  gałąź na której siedzi i żąda za kampera więcej jak za osobowy do 3,5ton.

 

 

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 11:43, jacek00 napisał:

 

 

D1 to samochody osobowe do 7 osób o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony oraz ich przyczepy. Jaki masz samochód osobowy? 
 

Kia sportage dmc 2190 i przyczepa dmc 1350 co daje razem 3540 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Aktualizacja cen e-matrica na HU. 

Ceny poszły nieznacznie ale jednak troszkę do góry.

Ale na duży plus że zmienili że jak wjedziemy na płatną drogę to mamy 60min na zapłacenie winietki.

EMATRICA.NEMZETIUTDIJ.HU

 

Wegierskie e-winiety informator.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elaola napisał:

to nic nowego, tak było od dłuższego 

Pojecie wzgledne, wole napisać bo ja o tym nie wiedziałem.

Trzebabyło mieć winiete zanim sie wjedzie na droge szybkiego ruchu. I cena w zeszlym roku tez byla inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2020 o 15:25, jacek00 napisał:
W dniu 21.08.2020 o 14:41, Marco82 napisał:
Kia sportage dmc 2190 i przyczepa dmc 1350 co daje razem 3540 kg

Więc auto do 3.5t i do 7 osób razem z kierowcą. Kupujesz D1

Zgadza się - na Węgrzech o kategorii decyduje w sumie wielkość auta i przy samochodach o DMC poniżej 3,5 tony i mniej niż 7 pasażerów nawet ciągnących przyczepę, która łącznie z autem przkeracz 3,5 tony kupujemy winietę D1. 

Dla np. mojego zestawu o łącznej masie 4100 kg też muszę kupić D1 bo auto ma poniżej 3,5 t i jest  zarejestrowane na 4 osoby.

Ale dwa lata temu gdy jeszcze ciągnęliśmy burstnerka Peugeotem Partnerem Pani w okienku na  przejściu w Sahy chciała mi na siłę wcisnąć D2 twierdząc, że to auto może przewozić 7 osób ( są takie śmieszne wersje) . Nie mogłem jej wytłumaczyć,że moje jest na 5 osób - upierała się przy swoim i już. Podjechałem więc kawałeczek dalej i tam inna Pani bez zająknięcia sprzedała mi właściwą - czyli D1 Więc uważajcie mimo wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z was próbował kupić e-winiete na Wegry przez internet. Ja próbowałem kilka razy ,za każdym razem nie chce mi przyjąć rejestraacji. Zatrzymuje mnie przy haśle.Ciągle wyrzuca pomimo wpisywania małych i dużych liter ,ponad 8 znaków i nic. Może coś źle robię. proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.