Skocz do zawartości

Winiety Węgry


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Proszę o rozwianie moich wątpliwości. W najbliższych dniach wybieram się na Węgry. Holownik 7 -  osobowy DMC 2550, przyczepa DMC 1050. Czyli DMC powyżej 3500. Jadąc tranzytem przez Słowację, zgodnie z ich obecnymi nakazami, pojadę trasą Barwinek - Vysny Komarnik, Swidnik, Giraltovce, Presov, Kosice, Milhost - Tornyosnemeti. Dalej trasą nr 3 przez Miszkolc do Mezokovesd. Już kilkukrotnie poruszałem się taką trasą, pomijając drogi płatne czyli autostrady i ekspresówki.i nie wnosiłem opłat. Ponieważ rozmawiając z kilkoma osobami, usłyszałem kilka różnych zdań na temat opłat, proszę o Wasze zdanie. Uważałem, że przy moim DMC i przy poruszaniu się wskazanymi drogami, na Słowacji nie dotyczą mnie winiety, Według przepisów węgierskich, mój pojazd nie jest ciężarowym, więc jadąc poj. osobowym z przyczepą powyżej 3,5 t nie podlegam ich viatolowi, jak u nas. a trasa nr 3 nie jest płatna i nie opłacam winiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin_G napisał:

Nigdy nie patrzyłem w taki dowód rejestracyjny, ale jeśli tam masz wpisane ciężarowy to chyba to jest ważne, a nie to co wg węgierskich przepisów stoi?

Pojazd jest osobowy a opłatom podlegają poj. ciężarowe z przyczepą.

 

kategoria J2

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 2 osiami

kategoria J3

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 3 osiami

kategoria J4

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 4 osiami lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chce rozpętywać burzy ale dzisiaj logując się na https://ematrica.nemzetiutdij.hu/en/log-in czyli stronkę gdzie wykupuje się winiety na Węgry zmienili stronę i jest tzw. kreator wybranej winiety. Czyli wskazujecie parametry swojego pojazdu i tutaj wielkie zdziwienie już jest pokazany pojazd Kamper.. :D czyli pojazd rekreacyjny i wtedy kreator po wskazywaniu odpowiedniej ilości osób wskazuje kategorie D1 dla Kampera nie D2 jak to było kiedyś.. :)

Warunkiem winiety D1 jest wpisane w POLU J. M1 lub M1G

Sprawdziłem swój DR i mam M1 kategorie wiec w tym roku będzie taniej na Węgrzech.  

Chyba że macie inne podejście do tematu i strona oficjalna Węgier kłamie.. 

Poniżej screeny z kreatora.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz masz jasno napisane.. zawsze warto 30zł zaoszczędzić.. są rzeczy które warto i rzeczy które się opłaca.. w tym przypadku i warto i opłaca.. :)

Kiedyś, było kiedyś, teraz jest teraz. Jasno kreator opisuje i wskazuje ikonki nawet..

Wiec po co przepłacać.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ufolz napisał(a):

teraz masz jasno napisane.. zawsze warto 30zł zaoszczędzić.. są rzeczy które warto i rzeczy które się opłaca.. w tym przypadku i warto i opłaca.. :)

Kiedyś, było kiedyś, teraz jest teraz. Jasno kreator opisuje i wskazuje ikonki nawet..

Wiec po co przepłacać.. :)

Ja nie mam wpisu M1 więc nie mam dylematu :D. Jak pisałem od zawsze kamper wpisywał się u nich w D1 a ludzie dostawali później mandaciki. @Zuloschyba taki dostał?

 

9 minut temu, Prusiak napisał(a):

Hola hola panowie.

Przecież D1 jest wprost opisane, że to dla samochodów osobowych. A wpis M1 w rubryce J dotyczy ilości przewożonych osób...

https://pl.autovignet.hu/kategorie-pojazdow/

I to był ten problem bo kamper to ani osobowy ani ciężarowy.
Można próbować na D1 może coś się zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Voku napisał(a):

Ja nie mam wpisu M1 więc nie mam dylematu :D. Jak pisałem od zawsze kamper wpisywał się u nich w D1 a ludzie dostawali później mandaciki. @Zuloschyba taki dostał 

 

@Voku A co masz w rubryce J. ??

@Prusiak S1. określa ilość osób.. J. oznacza kategorie pojazdu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.