Skocz do zawartości

Fotoradar Klimkovice Droga Ostrava Brno


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Cmentarze są wypełnione ofiarami takich co znali swoje możliwości

No chyba jednak wyszło, że nie znali, co?

 

43 minuty temu, Analog82 napisał(a):

@KoboldDeekin, konto zalozone by sie zapytac czy masz placic mandat... co za czasy. 

Zgadza się. Temat znaleziony w sieci, więc założyłem konto aby się poradzić. Chyba nie ma w tym nic złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, KoboldDeekin napisał(a):

Zgadza się. Temat znaleziony w sieci, więc założyłem konto aby się poradzić. Chyba nie ma w tym nic złego?

Radę dostałeś, tylko, że nie taką której się spodziewałeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek00 napisał(a):

Radę dostałeś, tylko, że nie taką której się spodziewałeś :lol:

No dokładnie. Bardziej myślałem, że odpowiedzi będą mniej więcej wpadać w poniższe kategorie jako, że pytanie było płacić nie płacić.

a) Zapłać bo mogą być konsekwencje i mogą z Ciebie ściągnąć nawet jak jesteś w PL.

b) Olej jeśli nie zamierzasz pojawić się w Czechach przez najbliższy rok lub dwa. Nie ściągną tego za nic w świecie.

c) Wyzwanie/Wezwanie przyszło od urzędu miasta, a nie policji. Nie mają możliwości wyegzekwowania więc zapomnij o sprawie i nie płać.

A zamiast dostałem wykład jakim to nie jestem złym kierowcą i bym więcej nie siadał za kółkiem. Rozumiem swój błąd jak najbardziej i jestem świadom przekroczenia prędkości. Ale jako, że się też nic nie stało to najzwyklej w świecie chciałbym uniknąć konsekwencji. Wszyscy mamy wydatki i jest masa innych sposobów aby wydać te 400zł. Chociażby na zabawkę dla dziecka, albo inne potrzebne do życia rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KoboldDeekin napisał(a):

Rozumiem swój błąd jak najbardziej i jestem świadom przekroczenia prędkości. 

4 minuty temu, KoboldDeekin napisał(a):

Ale jako, że się też nic nie stało to najzwyklej w świecie chciałbym uniknąć konsekwencji. 

Jak dla mnie to jedno zdanie wyklucza drugie. Jeśli przekroczyłeś prędkość, masz tego świadomość, dostałeś mandat to go zapłać i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebeb napisał(a):

Jak dla mnie to jedno zdanie wyklucza drugie. Jeśli przekroczyłeś prędkość, masz tego świadomość, dostałeś mandat to go zapłać i po temacie.

Przepraszam, ale kim jesteś aby stawiać takie tezy? Jakie masz doświadczenie w logice, z rachunku predykatów? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





No dokładnie. Bardziej myślałem, że odpowiedzi będą mniej więcej wpadać w poniższe kategorie jako, że pytanie było płacić nie płacić.
a) Zapłać bo mogą być konsekwencje i mogą z Ciebie ściągnąć nawet jak jesteś w PL.


Mogą


default_cool.png Olej jeśli nie zamierzasz pojawić się w Czechach przez najbliższy rok lub dwa. Nie ściągną tego za nic w świecie.


Olać też możesz, ale patrz wyżej


c) Wyzwanie/Wezwanie przyszło od urzędu miasta, a nie policji. Nie mają możliwości wyegzekwowania więc zapomnij o sprawie i nie płać


To, że przyszło z UM nie zmienia faktu, że mogą być z tego konsekwencje



A zamiast dostałem wykład jakim to nie jestem złym kierowcą i bym więcej nie siadał za kółkiem. Rozumiem swój błąd jak najbardziej i jestem świadom przekroczenia prędkości. Ale jako, że się też nic nie stało to najzwyklej w świecie chciałbym uniknąć konsekwencji. Wszyscy mamy wydatki i jest masa innych sposobów aby wydać te 400zł. Chociażby na zabawkę dla dziecka, albo inne potrzebne do życia rzeczy.


Mogłeś zwolnić i tematu by nie było. Ten tunel jest naprawdę wybitnie czytelnie oznakowany, znaki są duże i powtórzone dwukrotnie. Jest też informacja o odcinkowym pomiarze odległości.

Teraz pytanie czy zwróciłeś w ogóle na to uwagę i świadomie postanowiłeś jechać szybciej, bo jeździsz szybko, bezpiecznie a przepisy są bez sensu?


A teraz dowód na to dlaczego w tunelach ogranicza się predkosci:
https://www.brd24.pl/filmy/koszmarny-wypadek-w-tunelu-autostrady-a1/?fbclid=IwAR2wmrixL76NzqzckOpJUc5Gbge1gcxm8ogwwus10oSxC0fWP3U2OCdfUKA

Ale on jechał bezpiecznie, i przypadkiem też nie zauważył ani znaków, ani sygnałów, ani stojących pojazdów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KoboldDeekin napisał(a):

dostałem wykład jakim to nie jestem złym kierowcą i bym więcej nie siadał za kółkiem.

Bo jesteś słabym kirowcą. Dobrzy kierowcy nie dostają mandatów, ale co najważniejsze, nie mają przeświadczenia, że wiedzą lepiej o ile mogą przekroczyć dozwoloną prędkość. To niestety jest typowa cecha słabych kierowców.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 15:03, Łza Włóczynutka napisał(a):

Poszperaj po przepisach, możliwe, że nadal tak jest. Wątpię, zeby nasze tekturowe państwo było zdolne do ściagania trakich należności zanim sprawa się przedawni.

Co to znaczy " nasze tekturowe państwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KoboldDeekin napisał(a):

Owszem byłem. Przekroczyłem sztucznie narzucony limit w celu tylko cyknięcia foty i doreperowania budżetu państwa (nie mojego państwa dodam). Dodam, iż nie uważam, abym stanowił zagrożenie. Znam swoje możliwości i staram się jeździć bezpiecznie (zwłaszcza, jeśli wiozę wiozę pasażerów, a tak było). Jeśli jechałem akurat tyle, to znaczy, że warunki na to pozwalały i nic nie stwarzało sytuacji niebezpiecznej wymuszającej zwolnienia do tych 80ciu. Nie po to człowiek kupuje te winiety by móc korzystać z drogi szybkiego ruchu, a potem jest jeszcze obciążany kosztami dodatkowymi w postaci zdjęć z fotoradaru. Budżet już im doreperowałem.

aż tak forum zeszło ma psy ??? dawno mnie nie było :hej:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim Ty jesteś, żeby stawiać następujące tezy:

8 godzin temu, KoboldDeekin napisał(a):

Przekroczyłem sztucznie narzucony limit w celu tylko cyknięcia foty i doreperowania budżetu państwa

Prawie cała Europa taka cwana, gdzie nie pojedziesz, to sztucznie narzucone limity w tunelach, zazwyczaj do 80 km/h... a do tego w większości miejsc bez fotoradarów :lol:

W dniu 27.06.2023 o 09:45, KoboldDeekin napisał(a):

Skąd wiedzieli jak zaadresować kopertę?

Większość dzieci w wieku ok 10 lat już wie, jak zaadresować kopertę. Nie sądziłem, że to jakiś wyczyn, żeby pytać o to na forum skąd urzędnik wiedział jak zaadresować kopertę? :-] No chyba, że chodzi Ci o to, skąd mieli Twoje dane... i tutaj zapewne jesteś kolejną ofiarą mega wycieku danych z zeszłego tygodnia, hakerzy z Bangladeszu włamali się do bazy Wróżce Zębuszce... trzeba było nie wkładać mleczaków pod poduszkę...

Wyciągam popcorn i czekam na dalszy rozwój dyskusji :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KoboldDeekin napisał(a):

Dodam, iż nie uważam, abym stanowił zagrożenie. Znam swoje możliwości i staram się jeździć bezpiecznie (zwłaszcza, jeśli wiozę wiozę pasażerów, a tak było). Jeśli jechałem akurat tyle, to znaczy, że warunki na to pozwalały i nic nie stwarzało sytuacji niebezpiecznej wymuszającej zwolnienia do tych 80ciu. Nie po to człowiek kupuje te winiety by móc korzystać z drogi szybkiego ruchu, a potem jest jeszcze obciążany kosztami dodatkowymi w postaci zdjęć z fotoradaru. Budżet już im doreperowałem.

To nie płać.  Najwyżej taka będzie twoja obrona. Każdy sąd tym zagniesz.  Ja jeżdżę regularnie po pijanemu, zwłaszcza z przyczepą,  bo znam swój organizm i wtedy mam lepszą ocenę sytuacji. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KoboldDeekin napisał(a):

A zamiast dostałem wykład jakim to nie jestem złym kierowcą i bym więcej nie siadał za kółkiem. Rozumiem swój błąd jak najbardziej i jestem świadom przekroczenia prędkości. Ale jako, że się też nic nie stało to najzwyklej w świecie chciałbym uniknąć konsekwencji. Wszyscy mamy wydatki i jest masa innych sposobów aby wydać te 400zł. Chociażby na zabawkę dla dziecka, albo inne potrzebne do życia rzeczy.

Często mam okazję zabezpieczać medycznie różne maratony górskie. Na dalszych etapach, gdzie pojawia się duże zmęczenie (i często też ból mięśni) u zawodników, wiele z nich pyta, czy nie mam czegoś na ból. W żartach odpowiadam, że owszem, mam w 100% sprawdzony i 100% skuteczny sposób na takie bóle - nie biegać :-]

Zarejestrowałeś się na forum (doceniam ten trud), aby dostać radę. Więc jak najbardziej otrzymasz ją też ode mnie. Jeśli jesteś świadomy przekraczania prędkości, szczególnie w tunelu, gdzie jest fotoradar, to musisz być świadomy konsekwencji w postaci mandatu. Jeżeli jednak masz inne wydatki niż płacenie mandatów, to moja rada jest prosta - jeździj zgodnie z przepisami, a jeśli to jest za trudne, to nie jeździj wcale. Masz wtedy pewność, że nie będziesz w ten sposób generować nieplanowanych wydatków. Myślę, że chyba rozumiesz tutaj pewne związki przyczynowo-skutkowe. Coś wcześniej wspominałeś o jakich doświadczeniach w logice, co prawda wypytywałeś o to kolegę @Sebeb, ale z tonu można było wywnioskować, że to Twój "konik"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.