Skocz do zawartości

Fotoradar Klimkovice Droga Ostrava Brno


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Maras napisał:

Jak ktoś chce to na pewno dojdzie do tych danych w nie legalny sposób.

A jak już będzie w stanie mieć dostęp - po nr. rejestracyjnym - to wystarczy zaczaić się w najbliższej okolicy jakiegokolwiek radaru i przy pomocy lornetki zapisywać godzinę i nr . rejestracyjny pojazdu. Potem wysyłają pisemko do zapłaty. Nie każdy się na to nabierze ale zapewne nie mała cześć osób przeleje kasę nawet nie mając foty . Bo sprawdzi ,że rzeczywiście jechał tą trasą w tym czasie.

To co teraz wymyślają padalce aby wyłudzić kasę jest "imponujące" i każdego dnia wymyślają nowe pomysły.  

Mareczku nie twierdzę ,że tak może być bo piszę czysto teoretycznie :) 

Oczywiście jakieś prawdopodobieństwo jest. Dostęp do bazy pojazdów jest rejestrowany, szybko doszli by do loginu,  który sprawdzał te konkretne numery rejestracyjne.

Nie ważne, jak dostanę to zapłacę. Byłem tam I jeżeli nie widziałem 60kmh to moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, Cyanidexxx napisał:

Czy ktoś nie opłacił tego mandatu i miał z tego powodu jakieś konsekwencje? 

Zacznijmy od tego, że nie jest to mandat. To coś jak nasze alternatywne wezwania do wskazania kierującego lub przyznania się i zapłaty. Też większość u nas płaci, ale Ci co nie odbierają poleconych od GDKiKA nie płacą ani grosza a sprawa po roku się przedawnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Witam, w zeszłym roku otrzymałam 2 mandaty z Czech za przekroczoną prędkość, prędkość przekroczyłam w sezonie wakacyjnym, ale jako, że samochód jest w leasingu powiadomienie z banku otrzymałam w grudniu. Mandaty od razu zapłaciłam. Dziś po 4 mc dostałam zwrot pieniędzy oraz informację, z której zrozumiałam, że mandat został zapłacony po terminie i trwa postępowanie. Dodam, że dodatkowo w grudniu wysłałam potwierdzenie opłaty i pytanie czy wszystko jest w porządku i odpowiedzi z Czech nie otrzymałam. czy ktoś miał podobną sytuację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Cześć! 

Również dostałem "wyzwanie" z tunelu Klimkovice. Prędkość dopuszczalna to było 80km/h, a ja miałem 125km/h. Wycenili to na 2000 koron. Skąd wiedzieli jak zaadresować kopertę? A tak przy okazji - w wyzwaniu jest zdjęcie autka. Pismo otrzymałem 23 dni od wykroczenia. I teraz pytanie do czytelników? Płacicie? Nie płacicie? Ktoś nie zapłacił i miał z tego powodu nieprzyjemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KoboldDeekin napisał(a):

Cześć! 

Również dostałem "wyzwanie" z tunelu Klimkovice. Prędkość dopuszczalna to było 80km/h, a ja miałem 125km/h. Wycenili to na 2000 koron. Skąd wiedzieli jak zaadresować kopertę? A tak przy okazji - w wyzwaniu jest zdjęcie autka. Pismo otrzymałem 23 dni od wykroczenia. I teraz pytanie do czytelników? Płacicie? Nie płacicie? Ktoś nie zapłacił i miał z tego powodu nieprzyjemności?

byłeś tam, przekroczyłeś ? Zapłać i zwolnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślli chcą egzekwować prawo, to niech sami go przestrzegają imho.
Jeśli sie nic nie zmieniło, to taki świtsek możesz użyć do podpalania ogniska. jakieś dobre 5-6 lat temu dostałem podobny z Austrii, tyle że wtedy to było niezgodne z prawem, bo zgodnie z prawem miało iść do sądu w Polsce i dopiero sąd powinen wysatwić nakaz do zapłacenia. Jak jest teraz nie wiem, ja wtedy nic nie zapłaciłem, czekam do dziś na wezwanie z sądu. Chyba już nie przyjdzie, sprwa sie przedawniła...

Poszperaj po przepisach, możliwe, że nadal tak jest. Wątpię, zeby nasze tekturowe państwo było zdolne do ściagania trakich należności zanim sprawa się przedawni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maarec napisał(a):

byłeś tam, przekroczyłeś ? Zapłać i zwolnij.

Owszem byłem. Przekroczyłem sztucznie narzucony limit w celu tylko cyknięcia foty i doreperowania budżetu państwa (nie mojego państwa dodam). Dodam, iż nie uważam, abym stanowił zagrożenie. Znam swoje możliwości i staram się jeździć bezpiecznie (zwłaszcza, jeśli wiozę wiozę pasażerów, a tak było). Jeśli jechałem akurat tyle, to znaczy, że warunki na to pozwalały i nic nie stwarzało sytuacji niebezpiecznej wymuszającej zwolnienia do tych 80ciu. Nie po to człowiek kupuje te winiety by móc korzystać z drogi szybkiego ruchu, a potem jest jeszcze obciążany kosztami dodatkowymi w postaci zdjęć z fotoradaru. Budżet już im doreperowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KoboldDeekin napisał(a):

nie uważam, abym stanowił zagrożenie. Znam swoje możliwości
Jeśli jechałem akurat tyle, to znaczy, że warunki na to pozwalały i nic nie stwarzało sytuacji niebezpiecznej wymuszającej zwolnienia do tych 80ciu.


Lepiej by było, gdybyś zwrócił prawo jazdy i już nie wsiadał do samochodu, przynajmniej do momentu aż zaczniesz myśleć w sposób racjonalny..

Cmentarze są wypełnione ofiarami takich co znali swoje możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KoboldDeekin napisał(a):

Owszem byłem. Przekroczyłem sztucznie narzucony limit

Sztucznie narzucony limit? :lol:Przepraszam, ale kim jesteś aby stawiać takie tezy? Jakie masz doświadczenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego, z zarządzania drogami? 

42 minuty temu, KoboldDeekin napisał(a):

 Dodam, iż nie uważam, abym stanowił zagrożenie. Znam swoje możliwości i staram się jeździć bezpiecznie (zwłaszcza, jeśli wiozę wiozę pasażerów, a tak było).

Ale co ma znanie swoich możliwości do przestrzegania przepisów? Masz 80 km/h w tunelu to tyle jedź. Widocznie z jakiegoś powodu ktoś tam takowy znak postawił. 

42 minuty temu, KoboldDeekin napisał(a):

Jeśli jechałem akurat tyle, to znaczy, że warunki na to pozwalały i nic nie stwarzało sytuacji niebezpiecznej wymuszającej zwolnienia do tych 80ciu. Nie po to człowiek kupuje te winiety by móc korzystać z drogi szybkiego ruchu, a potem jest jeszcze obciążany kosztami dodatkowymi w postaci zdjęć z fotoradaru. Budżet już im doreperowałem.

No to skoro jesteś głupio mądry to po co się pytasz na forum o poradę? Nie płać i dalej jeździj i nie przestrzegaj przepisów. Tylko potem nie lamentuj publicznie na forach, że Cię Czesi czy Słowacy capnęli, bo Ty przecież jeździsz szybko ale bezpiecznie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoboldDeekin, konto zalozone by sie zapytac czy masz placic mandat... co za czasy. Kolega faktycznie nowy na forum, czy tylko drugie konto by nie zdradzac jaka glupota sie popisales? Skoro olewasz przepisy, to olej i mandat, YOLO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.