Skocz do zawartości

Millenium Falcon + Perełka


Bombee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Powitalnię już odwiedziłem, to teraz czas na przedstawienie mojego zestawu :).

Niestety na sam początek się okazało, że nie chcą mi jej przerejestrować.
Muszę zrobić dodatkowe badania na stacji diagnostycznej, aby otrzymać papierek, bo w starych dowodach rejestracyjnych nie było wpisywanej masy własnej, ilości osi, a na dodatek mam wpisane "przyczepa spec camping" i Pani z urzędu się tutaj zgubiła, bo specjalna o DMC 750 nie powinno być.
Tak więc czeka mnie jeszcze wizyta u diagnosty, ale zgłoszenie o przerejestrowaniu już do wydziału komunikacji dostarczone, więc nie muszę się jakoś bardzo z tym śpieszyć.

Przyczepka stała dłuuugo nie używana i niestety, jak widać na niektórych fotkach, czas nie za bardzo chciał ją oszczędzić, ale jestem dobrej myśli i pełen zapału do pracy.
Na pierwszy ogień idzie wymiana wykładziny, obszyć poduszek i materacy, zasłonek, ogólne sprzątanie, czyszczenie czego się da, poprawa i wymiana części elektryki, wężyków do wody i butli gazowej. Muszę dopasować nowe podnośniki szyb, oraz coś wymyślić z okienkiem dachowym, bo niestety plastiki ze starości się posypały ?

Mam nadzieję, że w sierpniu ruszymy na pierwszy nasz wypad testujący :)

A teraz, poznajcie Państwo: Millenium Falcone (Chrysler Town&Country 2014 r.) + Perełka (KIP K 370 1976 r.) :)

IMG_0480.jpg

 

IMG_0478.jpg

 

IMG_0519.jpg

IMG_0518.jpg

IMG_0514.jpg

IMG_0513.jpg

IMG_0512.jpg

IMG_0511.jpg

IMG_0510.jpg

IMG_0509.jpg

IMG_0507.jpg

IMG_0506.jpg

IMG_0505.jpg

IMG_0504.jpg

IMG_0503.jpg

IMG_0501.jpg

IMG_0500.jpg

IMG_0499.jpg

IMG_0498.jpg

IMG_0497.jpg

IMG_0486.jpg

IMG_0525.jpg

IMG_0517.jpg

IMG_0516.jpg

IMG_0515.jpg

IMG_0522.jpg

IMG_0524.jpg

IMG_0526.jpg

IMG_0523.jpg

 

 

Edytowane przez Bombee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Fajny zabytek. Mam nadzieję, że ściany suche bo trochę tapeta pomarszczona. Najważniejsze okienko dachowe do wymiany bo moknie wnętrze. Podnośniki do szyb szukaj na stronie Niewiadowa. Może podejdą, a są zdecydowanie tańsze.

Resztę pomału ogarniesz. Czekam na relację z remontu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy nabytek, na pierwszy rzut oka  dobrze wygląda jak na swoje lata.

Okno polecam zmienić na nowe, nie ma co próbować reanimacji bo te plastiki prędzej czy później rozpadną się dalej.

Czy ona stała pod dachem? Na suficie masz coś jakby ślad po zacieku, czy to stare? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUMERANG, dzięki :)
Wydaje się, że wszystko suche, a tapeta się odkleja i "zjeżdża" raczej ze starości.
Na szczęście okno nie cieknie, ale muszę jakiś patent na to wymyślić.

@filipert, niestety nie stała pod dachem. Chyba 10 lat (o ile nie lepiej) stała pod chmurką nieużywana.
Na suficie raczej powstał lekki nalot, ale wydaje mi się, że to stara rzecz i wystarczy umyć.
Teraz po tych mega ulewach w środku nie zauważyłem nigdzie wilgoci/zacieku.
Owszem - pachnie troszkę, ale raczej "nieużytkiem" i myślę, że kwestia wymian tapicerek i będzie O.K.

Edytowane przez Bombee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bombee napisał:

Chyba 10 lat (o ile nie lepiej) stała pod chmurką nieużywana.

to bardzo dobrze, bo gdyby coś ciekło, to przez 10 lat była by to pieczarkarnia.

Ale jak już po 10 latach ją ruszyłeś to obowiązkowo przegląd hamulca i raczej nowe opony 

Godzinę temu, Bombee napisał:

myślę, że kwestia wymian tapicerek i będzie O.K.

jeżeli przyczepa ma służyć więcej jak jeden sezon, to ja bym się najpierw zastanowił nad uszczelnieniami okien i krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbek oj jest :D
kolorystyka to był główny powód zakupu ;)

@filipert, zdecydowanie wszystko jest O.K.
Opon już szukam, i jak tylko dostanę, to przyczepa idzie na kołki i przy okazji wymiany będzie czyszczenie i sprawdzanie hamulców.
Okna koniecznie - uszczelki się już zwulkanizowały z budą ;)

A tak na marginesie - dziś:
- ożyła zewnętrzna elektryka
- perełka dostała glejt od diagnosty do rejestracji :D
- przy okazji odwiedziliśmy myjnię i pierwsze małe szybkie pucowanko z zewnątrz się odbyło - jakaś taka weselsza
się od razu zrobiła :)

Yeah!

Jutro start do ogarnięcia wewnętrznej elektryki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejne sukcesy :)

Elektryka posprawdzana, poprawiona i właściwie gotowa.
Muszę kupić gniazdo zasilające i właściwie można by na tym zakończyć.
Będę chciał troszkę pokombinować z dodatkowymi punktami świetlnymi, ale to już zostawiam sobie na deserek :)

A wczoraj, jeszcze przed pojechaniem na stację diagnostyczną, nastąpiła wymiana ze starej 7 pinowej na nową 13 pinową wtyczkę.
W rezultacie mam zamiar wymienić jeszcze cały przewód na 13 żyłowy, żeby mieć zasilanie m.in. lodówki w trakcie podróży.

I na razie to wszystko.
Do końca tygodnia raczej już nic się nie zadzieje, a potem tydzień urlopu na żaglach :)

I jeszcze - zdjęcia starej wtyczki i nowej :)

 

IMG_0532.jpeg

IMG_0537.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chba mam stare opony :)
Jakie kupić nowe? Nie ma żadnych informacji po za takim nr: 5.60-30.
Wg tej strony: zamiennki opon do starych samochodów powinna pasować 165R13
Czy to może być DOT opony? :)

 

opona.jpg

Edytowane przez Bombee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bombee napisał:

powinna pasować 165R13

ja kupiłem dodatkowo w indeksie "C"

 

W dniu 31.07.2020 o 12:45, Bombee napisał:

Dziś przyjechało okienko dachowe! Yeah!
Muszę jeszcze uszczelniacz kupić i będzie montaż :)

pamiętaj aby nie dociągać za mocno wkrętów bo odkształcisz całe okno.

uszczelniacz masz już wybrany/kupiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.