Skocz do zawartości

Millenium Falcon + Perełka


Bombee

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, filipert napisał:

ja kupiłem dodatkowo w indeksie "C"

pamiętaj aby nie dociągać za mocno wkrętów bo odkształcisz całe okno.

uszczelniacz masz już wybrany/kupiony?

Dzięki za info o indeksie.

Uszczelniacza jeszcze nie kupowałem.
Generalnie chciałem pojechać do OBI, czy tego typu sklepu i po prostu kupić butyl.
A coś konkretnego proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekaseal 8936 jest bardzo dobry i chwalony ale sporo osób uszczelnia Sikalastomer-710

Używałem oba i Sika jest mniej gęsty i mnie akurat okna lepiej się nim uszczelniało.

Nie kupiłbym przypadkowego butylu. Jako taki wybór jest w Liroju i mają coś Siki ale i tak najłatwiej znaleźć w sieci, ja większość zamawianych rzeczy do południa mam następnego dnia rano w domu

Na okno zużyjesz prawie całą tubkę. Rozprowadź bardzo równą, pojedynczą spoinę, to ułatwi równomierny docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Dekaseal 8936 jest bardzo dobry i chwalony ale sporo osób uszczelnia Sikalastomer-710

Używałem oba i Sika jest mniej gęsty i mnie akurat okna lepiej się nim uszczelniało.

Nie kupiłbym przypadkowego butylu. Jako taki wybór jest w Liroju i mają coś Siki ale i tak najłatwiej znaleźć w sieci, ja większość zamawianych rzeczy do południa mam następnego dnia rano w domu

Na okno zużyjesz prawie całą tubkę. Rozprowadź bardzo równą, pojedynczą spoinę, to ułatwi równomierny docisk.

Zastanawiałem się też nad taśmą butylową - coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/masa-butylowa-do-uszczelniania-lamp-kloszy-5mm-4m-7982126554?reco_id=671c928b-d707-11ea-a6e3-b02628cfb360&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
w ramce okienka jest taki rowek i po prostu dla wygody montażu o tym pomyślałem.

IMG_0806.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bombee napisał:

Zastanawiałem się też nad taśmą butylową - coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/masa-butylowa-do-uszczelniania-lamp-kloszy-5mm-4m-7982126554?reco_id=671c928b-d707-11ea-a6e3-b02628cfb360&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
w ramce okienka jest taki rowek i po prostu dla wygody montażu o tym pomyślałem.

IMG_0806.jpeg

Taśma by się schowała w tym rokwu więc trzeba by podwójnie i musiałbyś na narożnikach ciąć albo na zakładkę... 

Moim zdaniem chybiony pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwedki napisał:

Wymień kliny w uszczelkach okiennych bo będzie cieknąć.

W ogóle muszę uszczelki powymieniać.
Na szczęście na razie nic nie podcieka, ale uszczelki się zwulkanizowały z budą ?
W duże okna chyba będą pasowały od Niewiadowa, ale ściana ma około 23 mm grubości i nic w okna stale nie mogę znaleźć, żeby dopasować.

Edytowane przez Bombee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne etapy prac za mną.

Musiałem poprawić elektrykę, bo niestety było przebicie.
Dobrze, że trafiło na mnie, ale przyjemności z porażenia prądem nie miałem.
No cóż- wiedziałem, że jest coś nie tak z elektryką, ale wydawało się mi i mojemu tacie, że wszystko żeśmy ogarnęli.
Niestety byliśmy w błędzie, a ktoś kto porobił te patenty elektryczne powinien się smażyć w piekle.

No dobra, a teraz mały spis:
- nowe zewnętrzne przyłącze prądu
- wymiana podłogi w koszu
- wymiana przewodów gazowych
- wymiana uszczelek i klinów okien otwieranych
- zamontowane okienko dachowe
- renowacja felg + nowe opony
- mycie całego środka (ściany, podsufitka)
- zamontowane oświetlenie tablicy rejestracyjnej
- regeneracja pompki wody

Ufff... jestem mega zadowolony z postępu prac :)

W weekend ruszamy na tygodniowe tournée gdzieś koło Warszawy :)
Zostało jeszcze kilka rzeczy, typu:
- nowa wykładzina
- zasłonki
- nowa butla gazow
ale przed weekendem się wyrobię :)

I jeszcze kilka zdjęć

IMG_0881.jpeg

IMG_0882.jpeg

IMG_0877.jpeg

IMG_0880.jpeg

IMG_0878.jpeg

IMG_0886.jpeg

IMG_0883.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się - zrobiliśmy pierwsze km w koło komina :)
W sumie przez tydzień nawinęliśmy około 300 km - Warka, Żabi Raj,
Popielżyn Dolny.
Mimo iż miałem trochę obaw Perełka spisała się w 110%.
Wyjeżdżaliśmy z Warszawy tydzień temu w sobotę w największą ulewę i wracaliśmy po tygodniu w niedzielę, też w tę największą ulewę. Po drodze mieliśmy w każdym miejscu deszcz - nic nie cieknie, nic nie kapie, nic nie śmierdzi… cieplutko w środku (troszkę w nocy dogrzewaliśmy się farelkiem, ale momentalnie się robiła temperatura nie do zniesienia), kuchenka dała radę, lodówka zdała egzamin...
No kurde zadowolony jestem :)

Muszę napisać, że wróciliśmy z tygodniowego urlopu po raz pierwszy w przyczepce (2 dorosłych + 3 dzieci - 4, 7 i 10 lat) i się czuję jak bym wypoczywał przynajmniej 2 tygodnie na totalnym luzie.

No i tak porządkowo jeszcze - udało się położyć nową wykładzinę i uszyć zasłonki (dorzucam fotkę), oraz zakpiłem 5 kg butlę gazową :)
Niestety nie zdążyłem wymienić materacy i obszyć (to już zostawiam na przyszły rok)
, ale wyozonowałem 2x środek i nie jest źle.

No i kilka fotek :)
 

IMG_0954.jpeg

IMG_0963.jpeg

IMG_0973.jpeg

IMG_0891.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bombee napisał:

Muszę napisać, że wróciliśmy z tygodniowego urlopu po raz pierwszy w przyczepce (2 dorosłych + 3 dzieci - 4, 7 i 10 lat) i się czuję jak bym wypoczywał przynajmniej 2 tygodnie na totalnym luzie.

Ja też mam wrażenie, że przyczepa ma w sobie to "coś" 

10 godzin temu, Bombee napisał:

No kurde zadowolony jestem :)

I to jest najważniejsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 09:00, filipert napisał:

Ja też mam wrażenie, że przyczepa ma w sobie to "coś"

Moja żona też tak twierdzi :)
No i ona też jest zadowolona - i to jest najważniejsze ;)

Na razie pojeździmy troszkę takim zestawem (dzieciaki jeszcze małe), ale pewnie za jakiś czas będę szukał czegoś "wygodniejszego" :)

 

W dniu 1.09.2020 o 13:51, Dpong napisał:

Dla mnie wielki szacun, że pomieściłeś się z Twoją całą rodziną w tej cepce. Jak wymienisz tapicerkę zobaczysz nowe wnętrze i na nowo się w niej zakochasz.

O dziwo - zupełnie na spokojnie. Dzieciaki małe, to na jednej koi razem spali, a gratów trochę w aucie trzymaliśmy (typu krzesełka, czy część ciuchów).
Nawet byłem przyszykowany, że w razie czego ja będę na podłodze na karimacie spał - dla mnie to nie problem :)
A tak w ogóle to mieliśmy nawet za dużo gratów‼️?
Ale pierwszy raz, to nie wiedzieliśmy czego się spodziewać - teraz już wiem co zredukować, co zamienić a czego w ogóle nie brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.