Skocz do zawartości

Camper zadbany czy do remntu?


Lpdosts

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ściany z blachy alu to po 20 latach już się zaczyna sito .Woda dostaje się do środka przez te mikroskopijne dziurki .Poczytaj o korozji aluminium

Najlepiej Dukato największy blaszak i przerobić samemu .Zobacz tu https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=68

I tu https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=396

Poczytaj trochę  https://www.camperteam.pl/forum/index.php?sid=acff47afcaa127c96d272e2fa260907b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 12.07.2020 o 15:27, roadwarrior23 napisał:

To trochę jak z przyczepami czy wydasz 20k czy 40k to nie masz pewności że nie będzie nic do roboty. Aczkolwiek ryzyko się zmniejsza wraz z wyższą ceną bo kupujesz coraz młodszy egzemplarz

Nie zgodzę się. Za 25 można kupić "igłę" z np. lat 90-tych i utopić fortunę na remontach

A za 45 można kupić bardzo dobrze utrzymany pojazd z wcześniejszej dekady i dbając o niego cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem.

Dla przykładu: byli u mnie wczoraj ludzie którzy chcą kupić przyczepę z rocznika 2000+ i stwierdzili, że moja 1989 jest w najlepszym stanie jaki do tej pory oglądali ale właśnie przez rocznik (no gdzie lata 80-te jak za tą samą kasę można mieć 2000+) nie kupili.

9 godzin temu, andiat napisał:

Jeżeli ściany z blachy alu to po 20 latach już się zaczyna sito

skąd takie informacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Nie zgodzę się. Za 25 można kupić "igłę" z np. lat 90-tych i utopić fortunę na remontach

A za 45 można kupić bardzo dobrze utrzymany pojazd z wcześniejszej dekady i dbając o niego cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem.

Dla przykładu: byli u mnie wczoraj ludzie którzy chcą kupić przyczepę z rocznika 2000+ i stwierdzili, że moja 1989 jest w najlepszym stanie jaki do tej pory oglądali ale właśnie przez rocznik (no gdzie lata 80-te jak za tą samą kasę można mieć 2000+) nie kupili.

skąd takie informacje???

Można się zgadzać lub nie, podzieliłem się tylko moim przemyśleniem. W 2018 roku kupiłem 10-letniego Knausa za rozsądne pieniądze i jestem zadowolony po dziś dzień. W tym roku ceny przyczep oszalały i tak jak mówisz za 25k można kupić "igłę" z lat 90 do generalnego remontu. W mojej opinii przyczepy z lat 90 obecnie nie powinny być warta więcej niż 8-15k nawet te zadbane.

Edytowane przez roadwarrior23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andiat napisał:

...

Najlepiej Dukato największy blaszak i przerobić samemu 

Tylko trzeba od razu zaznaczyc ze bedzie to ciasna konserwa ... i brac pod uwage ogrom roboty wkladu itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie uda się kupić. Potrzebujesz dużo cierpliwości. Poczekaj jeszcze miesiąc czy dwa, max w październiku pojawi się większy wysyp kamperów. Od początku marca w tym roku ceny oszalały i trzeba obserwować, kilka dni temu  pojawił się fajny kamper od znanej postaci w świecie karawaningu - więc zakładam, że w dobrym stanie - takie były zapewnienia. Cena była normalna i tego też potrzebujesz Ty. Powrót do cen z lutego 2020r. Bez pośpiechu i dokładnie oglądając znajdziesz coś do poprawek lub w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściany z blachy alu to po 20 latach już się zaczyna sito .Woda dostaje się do środka przez te mikroskopijne dziurki .Poczytaj o korozji aluminium
Najlepiej Dukato największy blaszak i przerobić samemu


Korozja zaczyna się od wilgoci od środka. Więc ma taką samą szansę zacząć się w wieku 5 jak i 30 lat

Błaszak jakby nie patrzeć to kupa roboty i kasy. A może wyjść że to ciasna puszka dla dwóch osób.


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lpdosts napisał:

najlepiej będzie rozglądać się w okolicach listopada

wg mnie akurat nie bardzo - w ubiegłym roku rozglądałem się od wiosny,  większy "wysyp" był przed wakacjami niż po ale w sumie w przedziale ok 20   nie było co kupić
Ten rok nie mogę przesadzać jak będzie na jesień ale wydaje mi się że też jest podobnie.

W dniu 27.07.2020 o 22:55, andiat napisał:

Najlepiej Dukato największy blaszak i przerobić samemu .

Lub bliźniaki - ale nie sposób też zaprzeczyć temu co piszą @kit  i @chris_66  - dla 3 osób  da radę zrobić puszkę ale ciasnawą  - puszka z założenia jest na 2 osoby,  jeśli chodzi o kasę na puszkę zakładany budżet wg mnie zawsze będzie wymagał zwiększenia - przetrenowałem na sobie zakładałem na graty do bieda puszki 10-12 a będzie dobrze jak zamknę się 15-17 a i tak sporo idzie w używkach :) 

Myślę że niezależnie od wersji kampióra bardzo dobrze podsumował to @Cathay a mechanika jeśli w 100% robiona u ludzi to też niestety niemało kosztuje

W dniu 13.07.2020 o 08:45, Lpdosts napisał:

najbardziej przeraża mnie to, i boje się tego zalanego że będzie trzeba bude naprawiać

Naprawa takiej budy to przede wszystkim czas a nie kasa, to analogiczne jak w przyczepach - oczywiście mówimy o trochę a nie całkiem zgniłej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chris_66 napisał:

 


Korozja zaczyna się od wilgoci od środka. Więc ma taką samą szansę zacząć się w wieku 5 jak i 30 lat emoji106.png

Błaszak jakby nie patrzeć to kupa roboty i kasy. A może wyjść że to ciasna puszka dla dwóch osób.


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 13:12, Lpdosts napisał:

Witam zastanawia mnie jedna rzecz, czy szukac campera za około 35/40 tysiecy czy lepiej kupic za ok 25 i włożyć w remont 15tyś. Co myślicie nie zależy mi na nowoczesnym stylem tylko na sprawnym z duszą jak to widzicie?? :)

sprzedałem ostatnio Adrię 360 z 89roku stan idealny za 6tys Eu (pojechała do polski) ,  kupiona za niewiele  ale ilość godzin pracy przy niej taka że sprzedając ją poniżej 10tys to strata.

Idzie kupić super kampera i za 8-9tys euro + trochę pacy ale raczej nie w Polsce ?  który bije nowe za 70tys a wytrzyma jeszcze tyle co one.

Ostatnio w SłoweniI widziałem jak stara Laika z 91-93  na fordzie 2.5td (napęd na tył z kołami podwójnymi) wyciągała  nowiusieńkiego  za 80 tys  eu Volkswagen Grand California z napędem za 4 koła  z błota :), w  30 letniej Laice w środku komfort nieporównywalny do nowego w VW  plastikowa wąska puszka ws  przestronność  drewno itd. i nawet napęd na 4 koła nie pomógł w terenie.

 

fakt powłoka z aluminium i jej korozja to problem ale bez przesady są na to sposoby bez prucia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, kit said:

Jeśli ktoś w "blaszance" sie nie przyznaje do ciasnoty to albo sobie to wmawia że jest ok, albo nie był w normalnym kamperze :D

Ktoś, kto tak twierdzi nigdy nie jeździł dobrze zrobioną blaszanką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 21:51, Lpdosts napisał:

https://www.olx.pl/oferta/kamper-mercedes-karmann-CID5-IDFHqNE.html#2181c6b5c4;promoted

a co sadzicie o takich budach, zawsze mi sie marzył MB100 kiedyś mój tata miał busa i sie zakochałem w kształcie :) chodzi mi o to czy takie zabudowy karmann sa mniej narażone na zacieki? w sensie wydaje sie ze trudniej mimo wszystko ją uszkodzić.
tylko nie mówcie o silniku bo znam temat, chodzi mi o bude jak tam patrzycie na temat

Spójrz na te wstawki ,patrz-> płaty alu w innym kolorze na nitach przy dachu!!!

To raczej nie oryginał tam była korozja alu więc tanio/szybko wzmocnili aby markiza nie odpadła ale  jeśli i wymienili drewno konstrukcyjne tam i zrobili to porządnie to OK , tyle że to niby 95 rok a konstrukcja z 85 nic nie pisze o silniku czy to turbo itd.

image.webp

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.