Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 550FSK


rafal11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem Wam przedstawic moją budkę. Mam ją już daw lata ale jakos wczesniej nie było okazji żeby napisac. Przyczepa z 2010 roku, kupiona we Wrocławiu jako nowa. Ja jestem drugim włascicielem. Buda duża, szeroka i cięzka. Niby w papierach MW to ca. 1250 kg ale w naturze juz troche wiecej. Przyczyniło sie do tego mnóstwo wyposazenia dodatkowego które pierwszy nabywca zamówił.

klima Telair

mover

markiza Fiamma 4,5m

relingi dachowe

kolo zapasowe z sankami

mikrofala

15l Truma

gazowe ogrzewanie wody

przetwornica12v/220v

wentylator dachowy

okap kuchenny

TV 14cali z obrotowym uchwytem

bagaznik na rowery

alu felgi

sejf

poduszki pneumatyczne w wzmocnionym zawieszeniu

duże podpory

przedsionek Isabella 2,5m

 

Ponizej kilka zdjęc

IMG_20200708_154539.thumb.jpg.4574a614c5d73fc802e8afdf555b8d97.jpg

 

 

 

 

IMG_20180811_162028.jpg

IMG_20190727_153003.jpg

IMG_20190727_153029.jpg

IMG_20200708_153831.jpg

IMG_20200708_153852.jpg

IMG_20200708_154047.jpg

IMG_20200708_154111.jpg

IMG_20200708_154241.jpg

IMG_20200708_154313.jpg

IMG_20200708_154329.jpg

IMG_20200708_154352.jpg

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji rozmiaru raczej na krotkie jedno-dwu dniowe przestawianki moze byc kłopotliwa... Choc w tym roku dopiero pod koniec Lipca jedziemy na dluzej to w zeszlym tygodniu na jedna noc zaciagnałem ja na Mazury... Jakos mi sie chciało :) 
Prysznica na razie nie uzywalismy wprzyczepie wiec nie wadzi mi jak jest. Choc pewnie osobno byłby "zdrowszy" dla konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuszny rozmiar, dobry układ, jak najbardziej nadaje się na objazdówkę. Mam pytanie, co to są poduszki pneumatyczne ? Co do zamocowania markizy miałbym uwagi, tak nie powinno się jej mocować. Markiza powinna być na górnej krawędzi dachu przykręcona do specjalnych adapterów które przechodzą przez szerokość dachu do drugiej krawędź, mocowane do likszpary.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki wspomagaja amortyzatory. Trzeba je pompowac z kompresora. Znacząco usztywniaja i poziomuja zestaw. Markiza wiem ze powinna byc na dachu , ale była konieczność żeby dało sie też rozkładać przedsionek. Tak mi tłumaczył sprzedający. Może i przy dachowym mocowaniu można teraz rozłożyc przedsionek, ale 10 lat temu nie wiem jak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa wcale nie jest za duża do objazdówek  
Witam

Od 10 lat miałem do objazdów przyczepę 2,30 m szerokości i 7,15 m długości, a od tego roku odpowiednio 2,50 m I 8,13 m. Odwiedzamy średnio 3 do 5 miejsc na jednej trasie wakacyjnej.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 08:30, tomekk napisał:

Witam

Słuszny rozmiar, dobry układ, jak najbardziej nadaje się na objazdówkę. Mam pytanie, co to są poduszki pneumatyczne ? Co do zamocowania markizy miałbym uwagi, tak nie powinno się jej mocować. Markiza powinna być na górnej krawędzi dachu przykręcona do specjalnych adapterów które przechodzą przez szerokość dachu do drugiej krawędź, mocowane do likszpary.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Tomek , może zamocowane fabrycznie relingi uniemożliwiały taki montaż . W swojej też mam relingi i jak dobrze pamiętam to coś chyba mi  tłumaczyli w ProCampie o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

Tomek , może zamocowane fabrycznie relingi uniemożliwiały taki montaż . W swojej też mam relingi i jak dobrze pamiętam to coś chyba mi  tłumaczyli w ProCampie o tym. 

A o tym nie pomyślałem. Masz rację. Kiedyś AdamH (Adam) miał zamocowaną tak markizę i nie wiem, czy z tego powodu, czy innego, ale ściana mu siadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomekk napisał:

A o tym nie pomyślałem. Masz rację. Kiedyś AdamH (Adam) miał zamocowaną tak markizę i nie wiem, czy z tego powodu, czy innego, ale ściana mu siadła.

Z tego powodu. Markiza 5 mb ważyła chyba 46 kg.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 08:30, tomekk napisał:

Witam

Słuszny rozmiar, dobry układ, jak najbardziej nadaje się na objazdówkę. Mam pytanie, co to są poduszki pneumatyczne ? Co do zamocowania markizy miałbym uwagi, tak nie powinno się jej mocować. Markiza powinna być na górnej krawędzi dachu przykręcona do specjalnych adapterów które przechodzą przez szerokość dachu do drugiej krawędź, mocowane do likszpary.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

To jest markiza scienna a belki poprzeczne stosuje sie do markiz dachowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.