Skocz do zawartości

Kinia KS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowa i bardzo proszę o pomoc. Zakupiłam przyczepę kempingowa Hobby Clasic. Moje pytanie brzmi czy przyczepa powinna mieć światła przeciwmgłowe? Bo każdy mówi mi co innego. Poprzedni właściciel przeglądy robił bez problemu i nikt nie wymagał tych świateł. Ja dziś chciałam zrobić przegląd i pan mówi że muszę mieć to światło? Jak jest naprawdę pomóżcie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest zależne od tego czy dany model przyczepy jest technicznie przystosowany do oświetlenia przeciwmgłowego tzn. Czy ma lampę z światłem przeciwmgłowymi. Jeśli jest plamla z światłem przeciwmgłowymi to powinno ono działać prawidłowo. Do tego nie trzeba wymieniać wtyczki i gniazda na 13pin wystarczy 7pin 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebka34 napisał:

To jest zależne od tego czy dany model przyczepy jest technicznie przystosowany do oświetlenia przeciwmgłowego

Nie do końca. To zależy od roku produkcji przyczepy ( nie pamiętam do którego nie było obowiązku niech potwierdzą mądrzejsi ). Mnie na każdym przeglądzie pytano o przeciwmgielne. A ja na to - to przyczepa z 86' nie ma. I po dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz że jeśli założysz do przyczepy z lat 70 lampy z światłem cofania oraz przeciwmgielnym nie będą działały ale będą to przejdzie przegląd. 

Jeśli w danym roczniku był przepis który nas do tego zobowiązywał to muszą byći działać tak jak, i jeśli jest lampa z tymi światłami to muszą działać prawidłowo 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli według teorii, światło(a) przeciwmgłowe tylne musi być.

PS
Gdyby jakaś przyczepa była pierwszy raz zarejestrowana przed 1986 rokiem, ale jakimś cudem miałaby lampy ze światłem przeciwmgłowym lub ktoś oryginalne lampy bez przeciwmgłowego zmieniłby na lampy z przeciwmgłowym, to bez względu na datę pierwszej rejestracji, produkcji etc., lampy takie muszą w pełni działać, czyli również wspomniane światło przeciwmgłowe (oraz cofania, jeśli też fizycznie jest)!!! W przeciwnym razie, oświetlenie uznane zostanie za niesprawne. Wszystko, co jest zamontowane, a przepisy tego nie zabraniają, ma być sprawne/działające. Oczywiście mowa o elementach wyposażenia regulowanych przepisami, a nie np. dodatkowej pompce wody ;)

Za datę pierwszej rejestracji, przyjmuje się datę pierwszej rejestracji przyczepy w ogóle, a nie datę pierwszej rejestracji w kraju, np. po sprowadzeniu przyczepy z zagranicy - DR, rubryka B.

https://forum.karawaning.pl/topic/13547-przeciwmgielne/?do=findComment&comment=339311

http://forum.karawaning.pl/topic/20031-światło-przeciwmgłowe-i-cofania/?p=435558

http://forum.karawaning.pl/topic/20031-światło-przeciwmgłowe-i-cofania/?hl= światła przeciwmgielne

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kinia KS napisał:

...  bo ceny na allegro mnie przeraziły ? 

Takie są ceny i nic nie poradzisz, szukaj na alle olxi itp ...  No i przyzwyczajaj się ... bo karawaning to drogi sport :glasce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebka34 napisał:

jeśli założysz do przyczepy z lat 70 lampy z światłem cofania oraz przeciwmgielnym nie będą działały ale będą to przejdzie przegląd.

Mieszasz dwa przepisy. Światła jeśli są muszą być sprawne. Jeśli fabrycznie nie było to być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kinia KS napisał:

Ja dziś chciałam zrobić przegląd i pan mówi że muszę mieć to światło?

 

Godzinę temu, Kinia KS napisał:

Gdzie można kupić nie drogo lampy tylne mojej przyczepy kempingowej do hobby clasic? Lub cały zderzak z lampami

Pogubiłem się :) Chciałaś zrobić dzisiaj przegląd bez lamp i zderzaka :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na przeglądzie w zeszłym tygodniu diagnosta sprawdzał swiatla a jak zapytałem czy włączyć przeciwmgielne to powiedział że nie są obowiązkowe nawet jak lampy je posiadają. Moja przyczepa jest z 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki edytować już nie mogę. Więc przez pomyłkę napisałem o światłach cofania. Coś mi się pomerdalo z rana. Więc dla sprostowania napiszę że światła przeciwmgłowe sprawdzał i działają. Sroki za mój błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.