Skocz do zawartości

Kinia KS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, Kinia KS napisał:

Poprzedni właściciel przeglądy robił bez problemu i nikt nie wymagał tych świateł.

Brak świateł nie jest równoznaczny z negatywnym badaniem technicznym. Poprzedni diagnosta mógł wydać badanie pozytywne z uwagą w zaświadczeniu o niesprawności owych świateł i to tez jest zgodne z prawem. Twój diagnosta jest ambitny i chce mieć wszystko działające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam Rogowski napisał:

Sorki edytować już nie mogę. Więc przez pomyłkę napisałem o światłach cofania. Coś mi się pomerdalo z rana. Więc dla sprostowania napiszę że światła przeciwmgłowe sprawdzał i działają. Sroki za mój błąd. 

To są potrzebne te światła przeciwmgłowe,bo ja się już pogubiłam. Poprzedni właściciel przez 10 lat robił przegląd i tych świateł nie miał więc nie wiem o co chodzi... 

2 minuty temu, Malinki napisał:

Brak świateł nie jest równoznaczny z negatywnym badaniem technicznym. Poprzedni diagnosta mógł wydać badanie pozytywne z uwagą w zaświadczeniu o niesprawności owych świateł i to tez jest zgodne z prawem. Twój diagnosta jest ambitny i chce mieć wszystko działające

Czyli jeśli nie mam tych świateł to mi podbije przegląd? Przepraszam jestem zielona w tych sprawach i przyznaje się bez bicia ? Ja nawet nie wiem jak te światła przeciwmgłowe zrobić jeśli ich tyle lat nie było. Bardzo dziękuję każdemu z osobna za cenne informacje i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło przeciwmgłowe to jedna lampa (konstrukcyjnie do tego przeznaczona) którą należy zamontować na prawej tylnej części przyczepki np. pod zderzakiem. W wiązce należy poszukać wolnego przewodu i go wykorzystać do puszczenia prądu. Lampy dostępne są w większości sklepów motoryzacyjnych w szczególności mające części do przyczep towarowych.

Jeśli tego nie ogarniasz to podjedź do warsztatu mechanicznego.

Edytowane przez Malinki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, automaciek napisał:

Po lewej stronie #malinki , po lewej lub z obu. Chyba że ty angol?

Faktycznie się przejęzyczyłem. Oczywiście zawsze od strony osi jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kinia KS napisał:

To są potrzebne te światła przeciwmgłowe,bo ja się już pogubiłam. Poprzedni właściciel przez 10 lat robił przegląd i tych świateł nie miał więc nie wiem o co chodzi... 

Czyli jeśli nie mam tych świateł to mi podbije przegląd? Przepraszam jestem zielona w tych sprawach i przyznaje się bez bicia ? Ja nawet nie wiem jak te światła przeciwmgłowe zrobić jeśli ich tyle lat nie było. Bardzo dziękuję każdemu z osobna za cenne informacje i wskazówki.

Przecież Kolega wyjaśnił, że się pomylił. Zamontuj jedną lampę (tył przyczepy, lewa strona) i o temacie zapomnisz - przestaniesz się martwić, czy diagnosta stwierdzi tak lub inaczej. Koszt lampy, ewentualnie kilku metrów przewodu o przekroju ok. 1 mm², to max 30 zł. Jeśli sama nie potrafisz i nikt z grona Twoich znajomych, rodziny itd., to elektryk samochodowy za tak prostą sprawę też nie powinien wycenić tego w sposób, którego nie dałoby się zaakceptować :hmm:

https://www.google.com/search?q=lampa+przeciwmgłowa&ie=utf-8&oe=utf-8&rls={moz:distributionID}:{moz:locale}:{moz:official}&tbm=isch

Prościej się nie da :)

1.thumb.jpg.17e2d790ef8671061ee9b43693a1a832.jpg

PS

W ogóle, to niech ktoś "ogarnięty" Ci sprawdzi, czy faktycznie tego światła nie masz (tylna lewa lampa oraz podłączenie we wtyczce).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie trzeba dodatkowej lampy. Wystarczy że wsadzi żarówkę bo jest tam miejsce tylko nie ma  plastykowego zakończenia do podpięcia plusa. Kabel jest wyprowadzony tylko że zaizolowany. Dorabiałem światło w Hobby z 1988r  i tylko wlutowałem w żarówkę kawałek kabelka który zakończyłem konektorkiem i wpiąłem w wolny kabel w wiązce. Tam jest przygotowane do podpięcia przeciwmgielnego. A pani powinna sprawdzić bo może jest żarówka tylko spalona.

48 minut temu, Kristofer napisał:

W ogóle, to niech ktoś "ogarnięty" Ci sprawdzi, czy faktycznie tego światła nie masz (tylna lewa lampa oraz podłączenie we wtyczce)

.

 

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kristofer napisał:

... zrobić :hmm: Czyli jak: znalazłaś w swojej lampie :yay:, czy jednak dokupiłaś dodatkowe :niewiem:

Oj proszę nie łapać za słówka ? kabelek był tak ucięty że mało kto by go znalazł. Ale już jest i przegląd też więc wszystko jest już dobrze. I dziękuję wszystkim za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię ;) Założyłaś temat z opisanym problemem, kilka osób podpowiadało, więc spodziewałem się, że opiszesz dokładniej, jak sprawę rozwiązałaś, a nie tylko stwierdzisz, że jest już po kłopocie. Takie po prostu są zasady, chociażby dlatego, aby być w porządku w stosunku do tych, co w temat się angażowali oraz tych, co być może mając podobny kłopot, będą czytać ten temat w przyszłości.

W tej chwili nie wiadomo (można się tylko domyślać), że lampa jednak posiadała światło przeciwmgłowe i było jedynie nieczynne, ale nie ja, tylko Ty powinnaś to opisać. Urwany kabelek :hmm: - przy lampie, w puszce rozdzielczej, we wtyczce ... :niewiem:

To tak gwoli wyjaśnienia, dlaczego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kristofer napisał:

Nie łapię ;) Założyłaś temat z opisanym problemem, kilka osób podpowiadało, więc spodziewałem się, że opiszesz dokładniej, jak sprawę rozwiązałaś, a nie tylko stwierdzisz, że jest już po kłopocie. Takie po prostu są zasady, chociażby dlatego, aby być w porządku w stosunku do tych, co w temat się angażowali oraz tych, co być może mając podobny kłopot, będą czytać ten temat w przyszłości.

W tej chwili nie wiadomo (można się tylko domyślać), że lampa jednak posiadała światło przeciwmgłowe i było jedynie nieczynne, ale nie ja, tylko Ty powinnaś to opisać. Urwany kabelek :hmm: - przy lampie, w puszce rozdzielczej, we wtyczce ... :niewiem:

To tak gwoli wyjaśnienia, dlaczego pytałem.

No przepraszam że nie wyjaśniłam. Tak jak pisałam wcześniej jestem nowa i mogę nie wiedzieć wielu rzeczy. Owszem światło było w prawej lampie bo lampa jest inna od lewej. W lewej lampie w ogóle nie ma żadnego wejście na światło przeciwmgielne. A kabelek od prawej lampy był ucięty przy lampie tzn. w całej tej wiązce z kablami. Na szczęście udało się zlitować te kabelki i światło jest. Ale napewno będę jeszcze próbować zrobić ta lewa lampę również. I jeszcze raz przepraszam że nie wyjaśniłam co i jak, ale muszę się nauczyć jak pisać na forum. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.