Jump to content
Pora na nas

Co byście zmienili- ulepszyli w swoim kamperze, przyczepie?

Recommended Posts

Pora na nas

Żyjąc w naszym kamperze VW LT28 już prawie rok, zauważyliśmy parę niuansów wartych poprawienia. Producent najwyraźniej nie przewidział, że niektórzy użytkownicy bedą omijali kempingi i parkowali tylko na dziko. Stworzyliśmy krótką listę rzeczy, które musimy usprawnić:

1: Wstawić tzw. BIEDOKLIMĘ w okno dachowe. Cyrkulacja powietrza na małej przestrzeni w upalne dni jest zbawienna. Same przeciągi czasem nie wystarczają.

2: Zrobić spadki pod prysznicem w kierunku odpływu. W terenie ciężko jest znaleźć płaską powierzchnię, co za tym idzie idealne poziomowanie staje się bardzo trudne.

3: Wymiana toalety na KOMPOSTOWĄ. Używamy toalety chemicznej, aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu. Więc musimy opróżniać nasz kibelek prawie codziennie. Dwójka + wysoka temp.=dużo gazu. Toaleta puchnie.

To są nasze 3 priorytetowe usprawnienia.

Interesuje nas co Wy zmienilibyście w swoich mobilnych domkach.

lbuster

Całe to forum to modyfikacje naszych domków :) 

U mnie na dzikusa brakuje jeszcze bojlera gazowego - ratujemy się wodą z garnka przelewaną do zbiornika :) 

jacekzoo
W dniu 7.07.2020 o 10:40, Pora na nas napisał:

aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu

No to w całej budzie musi pachnieć fiołkami 🤣

Pora na nas
9 godzin temu, jacekzoo napisał:

Kibelek jest hermetyczny więc żaden zapach się nie wydostaje. No chyba że podczas roboty 😎 ale za to buda nie jest szczelna i okienko w kiblu też robi swoje 😁

10 godzin temu, lbuster napisał:

Całe to forum to modyfikacje naszych domków :) 

U mnie na dzikusa brakuje jeszcze bojlera gazowego - ratujemy się wodą z garnka przelewaną do zbiornika :) 

Starej daty bojler TRUMA B10 robi elegancką robotę. Musiałem tylko wymienić izolalję bojlera na nowocześniejszą i teraz grzeje wode 2x szybciej 😁

lbuster
10 godzin temu, Pora na nas napisał:

Starej daty bojler TRUMA B10 robi elegancką robotę.

Tylko nowy kosztuje 3 kafle :( a używane min 1500 i pytanie, w jakim stanie :niewiem: A z gazem wolę nie igrać :( 

Cathay

3: Wymiana toalety na KOMPOSTOWĄ. Używamy toalety chemicznej, aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu. Więc musimy opróżniać nasz kibelek prawie codziennie. Dwójka + wysoka temp.=dużo gazu. Toaleta puchnie.

Gdybyście przestali tym starym smrodzącym gratem jeździć, to więcej byście zrobili dla planety dobrego niż zaprzestaniem używania chemii do toalet.

Pseudo poprawność ekologiczna jest najgorsza. Takie "thunbergowanie" na pokaz.

Zresztą po "pokazie" z dętką, to już nic mnie nie zaskoczy.

andiat

Ja ostatnio kupiłem aku LiFePo4 130 ah 3300 zł .  Razem mam 180 ah .Tak wiem kosztuje ale te 2 razem ważą mniej jak 100 ah kwasiak

Lodówka na 12   2200 zł mrozi do -22 .Piwko szybko dochodzi do odpowiedniej temperatury

Termo wentylator mam już z 10 lat i robi robote

Jeżdżę rowerkiem ale w domu już stoi Hondzia 125

Z Kaprun wszystkiego naj naj a miałem już być w Horwacko .Pieprzona 19 ☢️☣️

Zapomniałem o DMC .Bez ograniczeń haha

Edited by andiat (see edit history)

w79

A gdzie w Kaprun? Jakiś problem z wyjazdem do Cro? 

chris_66
26 minut temu, Cathay napisał:

Gdybyście przestali tym starym smrodzącym gratem jeździć, to więcej byście zrobili dla planety dobrego niż zaprzestaniem używania chemii do toalet.

no i zaorałeś temat :winner:

Pora na nas
38 minut temu, Cathay napisał:

A tu się grubo mylisz, bo nasz "stary grat" ma spalanie ON mniejsze niż większość nowoczesnych plastikowych kamperów i jego żywotność jest 3 razy dłuższa. Fabryki produkujące wszystkie noweczesne i "super ekologiczne" pojazdy zatrują więcej środowiska wypuszczając jeden egzemplarz który rozpadnie się po kilku latach.

39 minut temu, andiat napisał:

Lodówka na 12   2200 zł mrozi do -22 .Piwko szybko dochodzi do odpowiedniej temperatury

Takie usprawnienia to ja rozumiem 😎

Jaka jest pojemność i jak się sprawuje w ekstremalnych temperaturach?

chris_66

Wstawić tzw. BIEDOKLIMĘ w okno dachowe. Cyrkulacja powietrza na małej przestrzeni w upalne dni jest zbawienna. Same przeciągi czasem nie wystarczają.

jak macie zrobioną izolację ? bo to dosyć istotny element

Pora na nas
25 minut temu, chris_66 napisał:

jak macie zrobioną izolację ? bo to dosyć istotny element

Różnie, w niektórych miejscach jest to coś w rodzaju wełny mineralnej, a w innych gąbka izolacyjna. Ma tyle lat co kamper, więc nie spełnia już w 100% swojej roli. Nie chcę narazie tego zmieniać, ponieważ wewnętrzna zabudowa jest w oryginale, z drewna. To właśnie ono stanowi najlepszą barierę termiczną. 

Ostatnio podczas upału (zdjęcie z temp. zewnętrzną) w środku mieliśmy jedyne 32°C 🤣

20200707_135613.jpg

chris_66
Różnie......

To podstawa. Solidna izolacja i przemyślana wentylacja naturalna

Wysłane z telefonu

andiat
W dniu 10.07.2020 o 13:39, w79 napisał:

A gdzie w Kaprun? Jakiś problem z wyjazdem do Cro? 

Tanio coś koło 22e  .Tylko jest jeden https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kaprun+camping&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=47301828,12780825,4962&tbm=lcl&ved=2ahUKEwjsiLH56fDqAhWhmFwKHfWRB08QtgN6BAgMEAQ&rldoc=1#rlfi=hd:;si:9845147624163230844,l,Cg5rYXBydW4gY2FtcGluZ1ogCg5rYXBydW4gY2FtcGluZyIOa2FwcnVuIGNhbXBpbmc,y,eEMSVBkjV3w;mv:[[47.27971099536826,12.76735605919971],[47.252510949975516,12.686160227900881],null,[47.26611271976554,12.726758143550295],14]

Do cro nie ma problemu tylko psychika haha

Ale jutro startuje nad Balaton i jak będzie z corona ok to Horwacko

Lodówka pracuje na 12 ok i jeste zadowolony choć stara też ok ale dochodzenie do temperatury  i przełączanie .Teraz włączyłem i non stop chodzi

Zapomniałem dodać o zmianie butli LPG .

https://allegro.pl/oferta/butla-gazowa-do-tankowania-lpg-11-kg-gasbank-multi-8966603445

Edited by andiat (see edit history)

effka69
W dniu 9.07.2020 o 15:24, jacekzoo napisał:

Spokojnie można zrobić ekologiczne pastylki do sedesu z sody, kwasku cytrynowego i ulubionego olejku zapachowego