Skocz do zawartości

Co byście zmienili- ulepszyli w swoim kamperze, przyczepie?


Pora na nas

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy właśnie na wyjeździe i już po testowaniu odpływu pod prysznicem który jest opisany w postach wcześniej ,przerobiłem też otwierane szafki przy kuchence na wysuwane bo moja małżonka narzekała na małą funkcjonalność tych otwieranych ,zdjęcia poniżej . Sprawdziły się  również zbiorniki na wodę wewnątrz i zbiorniki na szarą wodę zamontowane z tyłu pod podłogą .Mogę teraz podpinać się na stałe do sieci wodnej i w razie potrzeby zrzucić szarą wodę bezpośrednio do zrzutu jeśli jest blisko ,bez potrzeby używania baniek .Wszystkie moje przeróbki sprawdziły mi  się w 100 % .

Pozdrawiam z UK

IMG20210527201116.jpg

IMG20210527201133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

27 minut temu, jackvoyager napisał:

 zbiorniki na szarą wodę zamontowane z tyłu pod podłogą

 

Fajnie że się wszystko sprawdziło, to cieszy człowieka, jak byś miał jakieś zdjęcia zbiorników szarej wody jak zamontowałeś i jak zainstalowałeś to mógł byś wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki na szarą to dwie 25 l banki połączone ze sobą przez ich dno ,podwieszone w poziomie w poprzek przyczepki z jednej wyprowadzony odpływ gumowym wężem na którym mam zamontowany plastikowy zawór .Banki wiszą umocowane na pasach transportowych po dwa na każdą i jednym pasem w poprzek który dociska je dodatkowo do podłogi i zapobiega przed ewentualnym ich oderwaniem się ,ogólnie mówiąc mogę jechać z pełnymi .Banki nie są szczelne od strony dolegania ich do podłogi ,mam tam wycięte otwory rewizyjne przez które po ich opuszczeniu mam dostęp do ich wnętrza by je na przykład wyczyścić z osadu ,dodatkowo ich nie szczelność zapobiega aby powstałe gazy nie wracały do wnętrza przyczepy bo nie ma na odprowadzeniach syfonów.Do obu wprowadziłem rurki odprowadzające wodę z umywalki brodzika i zlewu.

Postaram się zrobić zdjęcia .

Pierwotnie chciałem wykorzystać do tego celu stary zbiornik samochodowy na paliwo ale gdy to robiłem nie miałem dostępu do odpowiedniego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja po zrobieniu blacharki w swoim kampervanie, gdzie musiałem wybebeszyc cały środek zmieniłem układ spania z podłużnego na wszerz auta. Zrobiłem jedno stałe łóżko za tylnymi fotelami ( które też zmieniłem z oryginalnej leżanko- siedzenia na fotele z jakiegoś renault z pasami od razu). Łóżko to podwyższyłem przez co mi się zrobił fajny, duży bagażnik. Ja mam dwie lewe  ręce do roboty, więc wykończenie jest jakie jest, ale wydaje mi się , że bardziej funkcjonalne niż w oryginale. Łóżko mogło by być jeszcze dłuższe gdyby nie było tej dykty na bocznych ścianach tylko blacha z naklejoną cienką warstwą maty izolacyjnej PiS jakąś wykładzina dywanowa. Ja mam 172 cm wzrostu więc jakoś dam radę spać nawet na łóżku, które ma chyba niecałe 270cm długości. Podwójne łóżko robię tak, że sklejkę wysuwam i opieram o złożone fotele i drewniane podpórki i dwie osoby mogą wszerz spać na dole. 130cm ma to łóżko szerokości a nie jakby było na długość to od 170-do 200cm. Zyskuje w ten sposób trochę przestrzeni 

IMG_20210713_140510.jpg

IMG_20210713_140523.jpg

IMG_20210713_140549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie nie nazwał by prysznica zewnętrznego ulepszeniem ale odkryciem którym jestem zachwycony, chciałem zrobić zewnętrzny prysznic w przyczepie ale wpadłem w Decathlon na przenośny prysznic, muszę przyznać robi robotę, 10l wchodzi wody, starcza a starcza, jak stoi na słońcu to woda cieplutka (jak nie ma słońca można nalać ciepłej wody z kranu gdzie myje się statki?), po przyjściu z plaży nogi obmyć z piasku, ręce opłukać, za każdym razem nie trzeba wchodzić do przyczepy i używać prysznica czy tam umywalki, jak dla mnie super.

Ps. nawet po przyjezdzie można opukać przód bakkisty ☺️

 

20210713_164614.jpg

IMG-20210711-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230 zeta. Ja w Szczecinie ich nie widzialem, do przemywania łap i stóp na zew kupiłem w decatlo zwykly workowy chyba 3 litrowy jakoś za kilkadziesiat zeta, fajną ma ściskaną końcówkę spryskiwacza wygodnie sie używa. Gybym te wyczail 10l to bym wzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Do tych celów super-jaka cena?

 

53 minuty temu, patriks napisał:

230 zeta. Ja w Szczecinie ich nie widzialem, do przemywania łap i stóp na zew kupiłem w decatlo zwykly workowy chyba 3 litrowy jakoś za kilkadziesiat zeta, fajną ma ściskaną końcówkę spryskiwacza wygodnie sie używa. Gybym te wyczail 10l to bym wzial...

Tak jak pisze patriks, kosztował 230zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janekorka napisał:

 Ja mam dwie lewe  ręce do roboty, więc wykończenie jest jakie jest, ale wydaje mi się , że bardziej funkcjonalne niż w oryginale. 

Ja patrzę właśnie bardziej na funkcjonalność tego co usprawniam niż na wygląd chociaż to też ważne. Ma być jak najbardziej funkcjonalne ,bo to daje potem  największą frajdę z przydatności tego co się zrobiło czy poprawiło po swojemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.