Skocz do zawartości

Co byście zmienili- ulepszyli w swoim kamperze, przyczepie?


Pora na nas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nas w małej przyczepie:

- skończyło sie po dwóch latach miejsce dla starszego syna to zbudowałem mu rozkładane łóżko na szafce z kuchnią, w pełni demontowane żeby do kuchni i zlewu był dostęp,

- nie było ogrzewania, to zamontowałem ogrzewanie postojowe suche i teraz się dogrzewamy jak trzeba,

- nie było prądu bez podłączonego auta bądź 230v, to zamontowałem akumulator ładowany w czasie jazdy jak i na postoju,

Zaczyna powoli brakować wymiarowo miejsca dla młodszego syna - będę zmieniał przed przyszłym sezonem trochę wnętrze i powstanie stałe łóżko piętrowe na tylnej scianie, a kuchnia z lodówką przeniosą się na inną ścianę. Dodatkowo wtedy zajmę się sprawą podłogi, której dolną sklejka postanowiła się rozwarstwiać i miejscami mam 1 warstwę z 3 :(

 

A za kilka lat - zgoda żony jest mimo wcześniejszego kręcenia nosem na mój identyczny pomysł, ba nawet sama rzuciła, że może zamiast następnej przyczepy to kupić bazę na kampera - zamienimy przyczepę na busa w którym będzie nasz wakacyjny domek ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chris_66 napisał:

 


75965238ce4e0f6e9bce848426d63843.jpg

Sporo musisz uzbierać emoji1787.pngemoji1787.png w tym roku trafiłem w końcu na busa dla 4ch osób w którym w miarę daje się mieszkać emoji106.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

My przyczepy używamy praktycznie tylko do spania, więc "mieszkać" to tak na wyrost. Plan wnętrza w głowie mam, brakuje póki co biletów NBP i samego pojazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja u siebie w pierwszej kolejności powymieniałem wszystkie żarówki na Led. Często jeździmy na dziko i oszczędność aku to dla nas kluczowa sprawa tym bardziej, że nie chcemy inwestować w panele. Po tygodniu siedzenia na dziko napięcie spadło nam z poczatkowych 12.7v na 12.3 więc chyba spoko. Ładujemy się prostownikiem w domu. Kolejna rzecz to dodatkowe półki w szafkach. Kilka z nich było wysokich i nie wykorzystywaliśmy w pełni ich pojemności. Wymiana gniazdek angielskich na nasze, gniazdo usb i parę drobiazgów takich jak mały przyprawownik obok kuchni i podwieszone przybory kuchenne dla większej ergonomii czy też haki na ręczniki i ubrania wierzchnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dopiero tego lata zakupiłem przyczepę kampingową i obrazu dokonałem swoich poprawek ...

Zacząłem od zbiorników na wodę i na "szara"wodę .Do środka wzucilem trzy baniaki każdy po 25 l połączyłem z sobą i zamontowałem pompę , pod spodem mam dwa też polaczone z sobą 2 ×25 l zbiorniki na szara wode .To dało mi samowystarczalność na dwa dni postoju dla czterech osób. 

Wode mogę teraz brać bezpośrednio z sieci bez potrzeby biegania z bańką,oczywiście przyłącze jest tez przerobione na zlaczki węża ogrodowego.

Przerobiłem też podlaczenie gniazda 12S auta ,tak że gdy zgaszę silnik żaden prąd nie płynie z auta w kierunku przyczepy ,nie musze za każdym razem biegać by wyłączyć lodówkę co by  aku w aucie nie padło gdy się zatrzymamy .

Dolozylem sobie drugie aku do zasilania przyczepy .

To tak na szybkiego przed wakacjami, wszystko to sprawdziło mi się w 100% ,mogliśmy stawać gdziekolwiek i w pełni korzystać z wygód .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.07.2020 o 10:40, Pora na nas napisał:

Żyjąc w naszym kamperze VW LT28 już prawie rok, zauważyliśmy parę niuansów wartych poprawienia. Producent najwyraźniej nie przewidział, że niektórzy użytkownicy bedą omijali kempingi i parkowali tylko na dziko. Stworzyliśmy krótką listę rzeczy, które musimy usprawnić:

1: Wstawić tzw. BIEDOKLIMĘ w okno dachowe. Cyrkulacja powietrza na małej przestrzeni w upalne dni jest zbawienna. Same przeciągi czasem nie wystarczają.

2: Zrobić spadki pod prysznicem w kierunku odpływu. W terenie ciężko jest znaleźć płaską powierzchnię, co za tym idzie idealne poziomowanie staje się bardzo trudne.

3: Wymiana toalety na KOMPOSTOWĄ. Używamy toalety chemicznej, aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu. Więc musimy opróżniać nasz kibelek prawie codziennie. Dwójka + wysoka temp.=dużo gazu. Toaleta puchnie.

To są nasze 3 priorytetowe usprawnienia.

Interesuje nas co Wy zmienilibyście w swoich mobilnych domkach.

Jeśli mogę powiedzieć o pkt 2 to zamontuj malutki kompresorem i poduszki powietrzne stosowane w blaszkach i kontenerach ,na 2 obwodach 1 przód 2 tył koszt ok 500 zł a zawsze się wypoziomujesz

Kolejny plus takiej instalacji to fakt że na dziko nad wodą zawsze możesz się podnieść i pokonać koleiny czy nierownosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wykonałem w brodziku dwa dodatkowe odpływy dla wody po kąpieli , które są razem z sobą  połączone pod podłogą i wpięte do zbiornika na szarą wodę który mam podwieszony na stałe pod spodem.

W związku z tym pozbyłem się potrzeby poziomowania gdy zatrzymam się na szybki nocleg w czasie przejazdu np: do PL , podpieram tylko na nogach by nie bujało jak się przemieszczamy wewnątrz.

20201111_134247.jpg

Oczywiście zdjęcie z chwil gdy wykonałem te spływy i czekało to na wyschnięcie kleju uszczelniającego.

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio napisał:

Dobry patent!

Ale pamiętać trzeba jeszcze że poziomowanie to dobra praca lodówki...chyba że jest kompresorowa :D

Kupiłem lodówkę kompresorową i tez wymaga poziomowania bo ma oczko , chyba ze to nie jest do poziomowania ?

A co do zmian, po za tymi co wszyscy wyżej. Ja zmieniam zlew, kuchenkę, lodówkę oraz całą zabudowę z blatem, robie według własnego pomysłu. Zbiornik na wodę czystą w nietypowym miejscu (szafka na końcu przyczepki) Nowy nietypowy stół do podkowy według mojego pomysłu. Będzie stały podnoszony/opuszczany na zawiasie. Będzie tez mocna zmiana wyglądu zewnętrznego.  Wszystko w trakcie,  więc foto relacja będzie za jakieś 2 m-c

IMG_20210325_190107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kompresorowa gdy stoi na tyle krzywo że wygodnie się jeszcze chodzi to na 90% nie będzie miał kompresor problemu z pracą - natomiast absorpcyjna lodówka może wręcz w środku zacząć grzać...

 

Czekamy na foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z nowości planuje:

- sog do toalety

- wentylację mechaniczną montowaną w oknie 700x500 z pałąkiem (DOMETIC SEITZ MIDI HEKI 700x500)

- poduszki zawieszenia tył 

 

to takie plany na bliski czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.