Skocz do zawartości

Wybierzemy przetwornicę?


shotokan

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, czyś napisał:

Pewnie, za jakiś czas w nowym lapku najprawdopodobniej i tak będziesz miał PD po USB-C (w jednym dellu już mam, to dopiero jest wygoda).

Już mam zamontowane od 2 tygodni. :)

U mnie przetwornica wygrala. Bo nie tylko dla laptopów.

Edytowane przez shotokan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

n-ty raz to samo. Rozumiem, że z 12 V zrobiłeś 230 V żeby z powrotem zrobić 18 V i zasilić laptop?

Taka przetwornica spoczynkowo pobiera 1A i w zasadzie rozładuje aku samodzielnie w ciągu 2 dni. keyboard można zasilić bateriami lub bez problemu 12 V, gitara elektryczna z piecem, matko jedyna na kempingu czy w lasie na dzikusa lepiej jakiegoś małego klasyka zabrać lub grać na słuchawkach. Już to widzę jak podgrzejecie wodę w bojlerach, 90 W panel. Te przetwornice to szmelc, hałasuje i wiecznie stwarzają problemy. 

Oczywiście można budować ekstremalne konstrukcje o wielkich pojemnościach za duże pieniądze tylko np. jak to pogodzić z możliwościami ładunkowymi przyczep. 3 akumulatory 100 ah swoje ważą, panele i reszta elektrycznego szpeju też.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Thomas napisał:

n-ty raz to samo. Rozumiem, że z 12 V zrobiłeś 230 V żeby z powrotem zrobić 18 V i zasilić laptop?

Taka przetwornica spoczynkowo pobiera 1A i w zasadzie rozładuje aku samodzielnie w ciągu 2 dni. keyboard można zasilić bateriami lub bez problemu 12 V, gitara elektryczna z piecem, matko jedyna na kempingu czy w lasie na dzikusa lepiej jakiegoś małego klasyka zabrać lub grać na słuchawkach. Już to widzę jak podgrzejecie wodę w bojlerach, 90 W panel. Te przetwornice to szmelc, hałasuje i wiecznie stwarzają problemy. 

 

Tak. Ja to zrobiłem. Jestem zadowolony.

Niech sobie pobiera. Z solara podladuję. Nie mam klasyka.

Nic nie halasuje. Nie slychać w ogóle. Chyba porownujesz z jakimis starymy przetwornicami.

 

Dalej to już nie ma co gadać w temacie "Przetwornica vs. DC-DC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś miałem chwilę i pomierzyłem pobory prądu w zależności od obciążenia.

max pobór jaki odnotowałem 133,8A przy napięciu 12v i obciążeniu 1353w przy napięciu 230v.

Większego obciążenia nie miałem a nie chciałem jednocześnie podłączać kilku odbiorników, zresztą nie mam potrzeby obciążać większym poborem a przetwornicę kupiłem z zapasem.

dla zainteresowanych klimą (klima  dachowa) pobór na max przy załączonej sprężarce i wentylatorze na turbo wynosił ponad 80A , więc biorąc pod uwagę że sprężarka klimy załącza się cyklicznie (dla samej dmuchawy pobór jest kilkukrotnie mniejszy)  można na jakiś czas załączyć klimę żeby schłodzić wnętrze

Pobór jałowy mojej przetwornicy wynosi ok 1A.

 

20200603_185124_resized.jpg

20200603_185128_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy może ktoś wie co mogło się nagle popaprać w  przetwornicy Dometic Waeco 402, że daje na wyjściu tylko 186 do 190V.  Przy takim napięciu jeden z laptopów nie chce mi się w ogóle ładować, drugi dziwnym trafem jakoś się ładuje. Jak podłącze zapasową przetwornicę pod ten sam akumulator to daje bezbłędnie 230V. Co mogło się nagle z Waeco stać? Ma może ktoś jakiegoś pomysła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.