Skocz do zawartości

Wybierzemy przetwornicę?


shotokan

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Włączam do tej zabawy z modyfikowania i ulepszania przyczepy.

Z racji tego, że nie zamierzamy siedzieć w mieszkaniu, a planujemy dużo podróżować, powstało pytanie przetwornicy, ponieważ trzeba podłączyć keyboard do grania, może wzmacniacz do gitary, oraz laptop da zdalnego nauczania dziecka. Również mam grzalkę Truma TT2 i może kiedyś wlączę. Czyli nie potrzebujemy dużo mocy.

Przypomnę że mam solar na 100W z akumulatorem 90Ah.

Jak zawsze, trzeba znaleźć coś dobrej jakości, ale nie za milion (jestem w Polsce 5 lat, więc mala cebulka już w głowie urosła :)).

 

Wybrałem na razie to: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-samochodowa-12v-230v-1000w-7507170093?fromVariant=7507170093 500W, symulowana sinusoida. Cena ciałkiem rozsądna. 125 zł.

Alternatywy:

Green Cell 500W https://allegro.pl/oferta/przetwornica-samochodowa-green-cell-12v-230v-1000w-6802676011 też 125 zł.

Lub drożej, ale z czystą sinusoidą https://allegro.pl/oferta/przetwornica-samochodowa-gc-z-usb-12v-2000w-sinus-7371326887?fromVariant=6802676011 500 zł

Przyjmę waszą krytykę, zalecenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zasilacze 12V tak jak pisze sebka . Osobiście mam do wszystkiego , zasilacze i ładowarki na 12V . Przetwornicy używam tylko do napędu lodówki , mam domową kompresorową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz 230V a da radę te urządzenia przepchnąć na 12V z zasilaczem regulowanym (przetwornica step - up np do laptopa)  to lepiej jest pójść w tą stronę. Podwójan przemiana napięcia to podwójne straty. Z tych 2 pierwszych przetwornic to myślę że obie podobne do siebie.  Jeśli nie będziesz puszczał urządzeń indukcyjnych na 230V to wystarczy sinus modyfikowany (tańsza opcja) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sebka34 napisał:

Do laptopa możesz dokupić zasilacz 12V do laptopa  podobnie jest z resztą urządzeń. 

Wiem, dla jednego laptopa ja tak zrobiłem. Ale tam USB-C z PD. Czyli można ladować 5V, 9V, 12V

Ale inny lapek ma 19,5V, koszt takiej przejściówki ok 70 zł. Dodatkowo trzeba szukać wtyczkę. Dell XPS mają specyficną (mniejszą niż standardowa).

Mógłbym zrobić również dla fortepianu kabelek (wyjdzie ok. 30 zł.).

Ale jak widzicie, już wychodzi ok. 100. A jak zmienię lapek? A jak zmienię keyboard? Przetwornica pod tym względem ma przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz "nadmiar" prądu w przyczepie nawet w pochmurne dni to oczywiście przetwornica to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale jednak jak koledzy piszą to dodatkowe straty, często nie małe. Trzeba też pamiętać o ich wyłączaniu bo na samym biegu jałowym doją prąd. 

Przy czym z tym nadmiarem prądu to sobie przelicz/przemyśl bo o ile teraz może Ci spokojnie starczać (bo tego wszystkiego co chcesz teraz nie używasz) to jak zaczniesz intensywniej go zużywać to go zbraknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok z przetwornica  - tyle że te rozważane tutaj wcześniej czy później zrodzą przy którymś urządzeniu kłopot - to nie sa przetwornice sinus
Wg mnie jak przetwornica  to tylko pełny sinus - niestety idzie za również tym cena - mój typ to przetwornice AZO https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/index.php/cPath/35

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie równy sinus może uszkodzić zasilacz z laptopa i wiele innych elektronicznych urządzeń. Równy sinus nie modyfikowany to dla mnie podstawa jeśli chodzi o przetwornice  12/230V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 08:20, sachez napisał:

Polecił bym tą, dobrze wypada w testach i kosztuje 210 zł.

Te przetwornice reklamowne są np. jako 2000W max, ale przez 30 sekund są w stanie oddać 1300W, a faktyczna ich wydolność wynosi 1100W w pracy ciągłej. Praca na granicy wydajności "komunkowana jest"  denerwującym piszczeniem pizoelektryka, co totalnie obniża jakość obcowania z przyrodą na kempingu! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, potrzebuje pilniej pomocy , mam do wyboru w tej samej cenie dwie przetwornice:

Greencell 3000/6000W

lub

AZO 1500/3000 W

obie czysty sinus, obie są przewymiarowanie do mojego obciążenia (1350w poboru poniżej minuty) i mam teraz dylemat, bo byłem już praktycznie zdecydowany na AZO ale trafił mi się greencel w zbliżonej cenie teoretycznie dwa razy mocniejszy

ktoś coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz przetwornice o mocy dwukrotnie rożnej od siebie

Mój typ to zdecydowanie AZO
Jeśli budżet pozwala to ja bym się zastanowił nad AZO Eco Mode - odwdzięcza się niskim poborem na biegu jałowym

 

Greencell 3000/6000W    to cena ponad 1400zł

AZO 1500/3000 W zwykła - niecałe 1100zł
AZO Eco Mode  2000W/4000W  https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/35/products_id/130
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.