Skocz do zawartości

Wybierzemy przetwornicę?


shotokan

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Mój typ to zdecydowanie AZO - Krzysiek tez pisał że wszelkie reklamacje naprawy - szybko i bezproblemowo
Tak na logikę  - czy 2 krotnie mocniejsza przetwornica moze tyle samo kosztować ?
Wg mnie jakość kosztuje  - ok 20-30% różnicy mocy w tej samej cenie to ok ale nie połowa

Piszesz o tej AZO https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/51/products_id/106  ?
Jeśli budżet pozwala to ja bym się zastanowił nad AZO Eco Mode - odwdzięcza się niskim poborem na biegu jałowym

nie, pisałem o tych dwóch co konkretnie zalinkowałem w pierwszym poście

różnica w cenie nowych o tej samej mocy -  AZO 3000/6000 - 1800 zł   Greencell 3000/6000 - 1400 zł

ja do wyboru mam nową ze sklepu AZO 1500/3000W za 870 zł lub Greencell 3000/6000W z outletu z rysami na obudowie za 850 zł.

ekomode w AZO nie potrzebuje bo przetwornica będzie załączana tylko na czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz wiadomo - z linków wychodziło inaczej :)
A potrzebna Ci jaka moc ? - jeśli 1500W starcza brałbym AZO
Zapewne ja  podchodzę subiektywnie i zachowawczo - to dla tego że nie znam tych GreenCell ani praktycznie nie zaznam o nich opinii
Rysy żaden problem - pytanie o gwarancję w AZO masz gwar 3 lata  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc potrzebna 1350w , faktycznie na temat tych Greenceli nic nie można znaleźć, na ich stronie nawet nie ma rzetelnej karty produktu , 

chyba zdecyduje się na  AZO choć to chińczyk jak każdy inny tylko polski brand i serwis na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem swoją.

Te kable co były w zestawie, to jakas porażka: 6mm².

Kupiłem sobie dodatkowo 16mm², obudowe do bezpiecznika oraz bezpiecznik na 50A.

Na zdjęcjach nie ma, ale to wszytko dobrze ulożone i poskręcane na trytki.

Laptop się laduje, fortepian gra.

 

20200509_163219.jpg

20200509_162035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam Rogowski napisał:

Fajnie ze działa... Ło i widzę przedsionek chyba  DOREMy????

Sczerze mowiąc to nie wiem, bo od zakupu nie rozkladaliśmy. Tylko markizę wyciągaliśmy. W sumie to warto by było sprawdzić co to za firma i poszukać instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shotokan napisał:

poszukać instrukcji.

Instrukcja przy rozkładaniu sama pokaże, wiem bo mam też u siebie DOREMe

Bardzo fajny gajet zwłaszcza w deszczowe , wietrzne i chłodne dni. Minus taki że troszkę to to waży... Ale do póki nie rozłożysz to się nie przekonasz:yay:

20190721_154745.jpg

20190709_131038.jpg

20190721_154728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Holownik już nie aktualny, teraz jedziemy ło tym:bevil:. Moc taka sama tylko aftomat:huh:

20191201_153558.jpg

Też Zafira tylko młodsiejsza

A na fotce jeszcze widać poprzedniczkę, bo ja najpierw szukam - kupuje a potem sprzedaje... Takie mam zasady NIC NA JUŻ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greencell tak samo chinczyk brandowany. Od jakis 10 lat zastepujemy oryginalne zasilacze i baterie w notebookach sprzetem greencell u jednego z klientów. Dzialaja.
Co do przetwornic to nie uzywalem jeszcze, tutaj nie pomogę.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tamtam napisał:

Greencell tak samo chinczyk brandowany. Od jakis 10 lat zastepujemy oryginalne zasilacze i baterie w notebookach sprzetem greencell u jednego z klientów. Dzialaja.
Co do przetwornic to nie uzywalem jeszcze, tutaj nie pomogę.

Wysłane z V30
 

dzięki, zdecydowałem się na tego AZO przeważyła sprawdzona trzyletnia gwarancja,  jutro kurier powinien dostarczyć więc przez weekend pewnie zamontuje i będę mógł coś powiedzieć ;)

poniżej test modelu który zamówiłem :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przetwornice 500/1000w firmy volt, odsyłam ją dziś bo: po 30 minutach nawet w połowie nie zagrzała grzałka w bojlerze wody, tak jak przy podłączeniu do sieci, kable z krokodylkami mocno się zagrzały, czekałem godzinę i lipa, odsyłam, już lepiej zagrzać wodę do miski na gazie i się umyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klosek23 napisał:

kupiłem przetwornice 500/1000w firmy volt, odsyłam ją dziś bo: po 30 minutach nawet w połowie nie zagrzała grzałka w bojlerze wody, tak jak przy podłączeniu do sieci, kable z krokodylkami mocno się zagrzały, czekałem godzinę i lipa, odsyłam, już lepiej zagrzać wodę do miski na gazie i się umyć

Mój Volt 1000/2000 sp.........ł się po raz trzeci. :mad: Nie odsyłam tylko wyp............   :wacko:  Radzę się trzymać z daleka od chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przetwornice GreenCell nie są może tak zaawansowane technicznie jak np AZO ale coś dodam w temacie. Użytkuję takiego malucha GC 300/600 Sinus. Traktowałem ją wkrętarką o mocy 207W (poprawnie działa soft start) oraz obciążałem grzałką o mocy 270W tak ze 3 godziny. To 90% mocy znamionowej. I nic. Czasami włączał się wentylator. Gdyby nie mała moc (no ale sam taką sobie wybrałem) byłbym całkiem zadowolony. Model podstawowy. Kasa też na poziomie entry level. Tak więc jeśli już miałbym GC nie polecać, to na pewno bym jej nie odradzał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak napisałem powyżej zdecydowałem się na AZO .

Kupiłem pełen sinus moc ciągła 1500w szczytowa 3000w. Zamontowałem na stałe, oryginalne kabelki zastąpiłem uczciwymi 35mm2, do tego bezpiecznik 150A i hebel 200A , wszystkie tulejki zaprasowane , podwójna koszulka termokurczliwa i taśma .Wyjście 220v wpiąłem na stałe do skrzynki , także po uruchomieniu przetwornicy mam prąd we wszystkich gniazdkach i urządzeniach zasilanych 220v (zasilanie enegrobloku odłączyłem) .

20200516_115442_resized.thumb.jpg.3ccd8fa4343678b7ff5ef6a1b7562881.jpg

20200516_121540_resized.thumb.jpg.2adb64cd8bf62695c6c55146ef40987a.jpg

20200516_125642_resized.thumb.jpg.e20e333743922837c0cc097db9788f24.jpg

20200516_170539_resized.thumb.jpg.cbaba3597fbf82e4b3b06e455f0defad.jpg

20200516_173903_resized.thumb.jpg.5ecdffe0d28b58eb0b511c105000c242.jpg

20200524_192719_resized.thumb.jpg.80fb17ac5fc9a872ac297d3be0c8386d.jpg

Na chwilę obecną przetwornica zaspokaja wszystkie nasze potrzeby, testowo uruchomiłem nawet klimę na godzinę.

Działa ekspres do kawy, suszarka czy domowy odkurzacz. Dla mnie przetwornica była ostatnim ogniwem do pełnej satysfakcji na "dzikich " wyjazdach mojej drugiej połówki (ekspres do kawy i suszarka ) :-]

Tymczasem pozdrowienia z Mazur ;)

 

20200523_105017_resized.jpg.833ccc45d6573475c2b0682c95ad5c9e.jpg

20200524_192455_resized.thumb.jpg.ba8e8a2981e53cabc672d308bb07a60c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 21:14, shotokan napisał:

Wiem, dla jednego laptopa ja tak zrobiłem. Ale tam USB-C z PD. Czyli można ladować 5V, 9V, 12V

Ale inny lapek ma 19,5V, koszt takiej przejściówki ok 70 zł. Dodatkowo trzeba szukać wtyczkę. Dell XPS mają specyficną (mniejszą niż standardowa).

Mógłbym zrobić również dla fortepianu kabelek (wyjdzie ok. 30 zł.).

Ale jak widzicie, już wychodzi ok. 100. A jak zmienię lapek? A jak zmienię keyboard? Przetwornica pod tym względem ma przewagę.

Też pod kątem laptopa celowałem w przetwornicę, dometic działa pięknie, ale zasilacz 12V dellowski pełny zestaw "samolotowy" (przejściówka samolotowa plus zasilacz 12v) w praktyce wygrywa z przetwornicą bez dwóch zdań, wart każdej złotówki. Malutkie, leciutkie, do tego mam przejściówkę z grubej na cienką wtyczkę, i uważam to za bezkonkurencyjne rozwiązanie. Wygoda, poręczność i wydajność. Nieraz kiedy z kimś jadę służbowo, wrzucam do torby, i w podróży jest dostęp do kompa non stop. Dodatkowy plus, na co dzień jeździ w samochodzie, zawsze w trasie czy w razie jakiegoś dłuższego garowania w trasie (niestety, 1x w tygodniu się zdarza) można się podładować. I nie są to absolutnie wyrzucone w błoto pieniądze. Jak zmienisz della na della z tradycyjnym ładowaniem, to będzie działał (w sumie mamy 3 kompy dell'a i zasilacz podłączam ten, który mam pod ręką, czy t 65 czy 90W, najwyżej trzeba odklikać monit że jest słabszy niż dedykowany do tego modelu, ale działają i ładują bezproblemowo, każdy działa z zasilaczem samochodowym). Pewnie, za jakiś czas w nowym lapku najprawdopodobniej i tak będziesz miał PD po USB-C (w jednym dellu już mam, to dopiero jest wygoda).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.