Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Cathay napisał:

@danielpoz

Stoicie na PB czy u T ?

Czy parking?

Tu?

IMG_20200627_165913.jpg

18 godzin temu, witus napisał:

 

Gdzie Twoja budka? 

IMG_20200627_135651.jpg

IMG_20200627_135645.jpg

IMG_20200627_170425.jpg

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podwątku kulinarnego - byłem przeciwny wypasionej gofrownicy, ale:

 

20200701_200111.jpg

20200701_201612.jpg

Za taki wypas, pomijając już że z wiejskich jajek, to z dżemem, bitą śmietaną, borówkami, polewą czekoladową, to chyba moglibyśmy śmiało 30 kun kasować, albo i więcej... Z jednej porcji 240 kun... Bierzemy się do roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podwątku kulinarnego - byłem przeciwny wypasionej gofrownicy, ale:
 
20200701_200111.thumb.jpg.e63d1121a2455ea1196bc6d2486d5aae.jpg
20200701_201612.thumb.jpg.d6dcad82efff082c8114bc5aa060f903.jpg
Za taki wypas, pomijając już że z wiejskich jajek, to z dżemem, bitą śmietaną, borówkami, polewą czekoladową, to chyba moglibyśmy śmiało 30 kun kasować, albo i więcej... Z jednej porcji 240 kun... Bierzemy się do roboty


Dużo roboty jest z tortownicą? Bardzo przywiera, trzeba to jakoś moczyć przy myciu?!

Nie lubię tostów z serem, tych popularnych przez kombinowanie z opiekaczem do którego przywiera ser :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobny grill do tostów i osobną gofrownicę. Takie 3 w jednym z wymiennymi wkładami są do d... Porządna gofrownica kosztuje min. 350 zł i taką kupiliśmy. Nic nie przywiera, nic nie trzeba w zasadzie czyścić. Tylko przed pierwszym smażeniem lekko natrzeć olejem i gofrownica czysta.

A tosty i kiełbaski (jak mało i nie chce mi się grilla gazowego odpalać) smażymy na grillu elektrycznym. Takim dociskowym. Tosty oczywiście bez żadnego tłuszczu.

Z takich tradycyjnych tanich opiekaczy się wyleczyliśmy. Tylko za taki kontakt-grill (nie profesjonalny) też trzeba min. 300 zł dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My używamy najtańszych. Kupuję np w biedrze za 60zł i mogę używać tak jak mi się podoba. Nożem lub widelcem można go dziabać? To jest duża zaleta tych badziewi marketowych że nie trzeba stosować jakiś drewnianych pacek czy innych wynalazków. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to też jest metoda, którą swojego czasu też praktykowałem, ale się wyleczyłem. Poza tym tosty/grzanki z takiego grilla są mniej spłaszczone i bardziej chrupiące. A ta warstwa teflonowa w tych tanich tosterach ma przerażające jakieś ćwierć nanomikromilimetra i już po pierwszych kilku użyciach są dziury. Obecny grill używam już trzeci rok i to non stop - także w domu na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ja mam osobny grill do tostów i osobną gofrownicę. Takie 3 w jednym z wymiennymi wkładami są do d... Porządna gofrownica kosztuje min. 350 zł i taką kupiliśmy. Nic nie przywiera, nic nie trzeba w zasadzie czyścić. Tylko przed pierwszym smażeniem lekko natrzeć olejem i gofrownica czysta.

A tosty i kiełbaski (jak mało i nie chce mi się grilla gazowego odpalać) smażymy na grillu elektrycznym. Takim dociskowym. Tosty oczywiście bez żadnego tłuszczu.

Z takich tradycyjnych tanich opiekaczy się wyleczyliśmy. Tylko za taki kontakt-grill (nie profesjonalny) też trzeba min. 300 zł dać...

Jasne. Przekonałeś mnie do gofrów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zulos napisał:

Oczywiście to też jest metoda, którą swojego czasu też praktykowałem, ale się wyleczyłem. 

Ja też się dawno wyleczyłem z drogich sprzętów które tak samo szybko się kończą gdy nie używamy drewnianych pacek?

33 minuty temu, Zulos napisał:

. Poza tym tosty/grzanki z takiego grilla są mniej spłaszczone i bardziej chrupiące. 

Wyjaśnij mi jak droższy opiekacz ma wpływ na nie spłaszczenie o bardziej chrupiące tosty nawet już nie spytam?

33 minuty temu, Zulos napisał:

A ta warstwa teflonowa w tych tanich tosterach ma przerażające jakieś ćwierć nanomikromilimetra i już po pierwszych kilku użyciach są dziury. 

Jeśli tosty wyciągasz łopatą to całkiem możliwe. Chyba troszkę fantazja Cię poniosła. 

33 minuty temu, Zulos napisał:

. Obecny grill używam już trzeci rok i to non stop - także w domu na co dzień.

Tyle to i zwykłe sprzęty ludzie mają w domach. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko - a cóż tak oburzony jesteś, że ktoś ma inne zdanie? Mam za sobą kilka tanich biedronkowo-lidlowskich opiekaczy i się wyleczyłem. Nawet w tanich używałem szpatułek drewnianych i silikonowych, ale powłoka jest tam tak cienka, że to nic nie daje.

A to, że tost jest bardziej chrupiący i mniej spłaszczony to oczywista oczywistość jak mawiał klasyk. Jeśli nacisk grilla jest jedynie grawitacyjny (nie dociskasz go siłą) to mniej spłaszcza tost niż tradycyjny opiekacz, który zgniatasz na siłę i zapinasz spinką. Mniej ubity i stłamszony = bardziej chrupiący. Praw fizyki nie oszukasz?

A gofrownicę polecam Dezal. Ciężka jak pieron, ale gofry - mega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zulos napisał:

Ło matko - a cóż tak oburzony jesteś, że ktoś ma inne zdanie? 

z?..

??? Żeby aż tak się ekscytować jakimś tam opiekaczem???

23 minuty temu, Zulos napisał:

 

A to, że tost jest bardziej chrupiący i mniej spłaszczony to oczywista oczywistość jak mawiał klasyk. Jeśli nacisk grilla jest jedynie grawitacyjny (nie dociskasz go siłą) to mniej spłaszcza tost niż tradycyjny opiekacz, który zgniatasz na siłę i zapinasz spinką. Mniej ubity i stłamszony = bardziej chrupiący. Praw fizyki nie oszukasz?..

No ale ten tani badziew nie ma żadnej zapinki i swobodnie leży na toście czy tam innej kiełbasie. Taka idea tego urządzenia i bez znaczenia czy jest za 500zł czy za cene 3kg czereśni?

Jeszcze prawa fizyki mieszać do zwyczajnych urządzeń typu opiekacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie podpuściliście że na obiad zrobiłem sobie tosty :)

A co do samego urządzenia, to przez ponad 3 lata używaliśmy "silver cresta" lidlowego i był perfekcyjny. A że byliśmy brutalni to zakończył żywot podrapany niczym nastolatka plecy po pierwszym...... 

Kupiłem  bastępnie brytyjskiego klasyka Russell Hobbs i... jest tylko tak samo dobry. No jedno ma lepsze, Można go rozłożyć i pełni funkcje dużej płyty grilowej. Natomiast dwie rzeczy ma gorsze, tj. brak blokady po zakończeniu pracy i się otwiera gdy go postawisz na wysoki kant, oraz brak regulacji mocy. Albo full albo nul.

Tak więc znana marka nie musi być lepsza od marketowca.

Inna sprawa że cena też podobna, bo lidlowy był za ok. 130 a brytol za 150.

 

 

Gril1.jpg

gril3.jpg

gril2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 21:19, MaximusPL napisał:

Dzien dobry 

czy ktoś sie gdzies wybiera od 15-16 sierpnia? Zastanawiamy się czy ze względu na kapryśną naszą pogodę nie jechać do Chorwacji.

 

 

My co roku dopiero wtedy jedziemy, zaczynając od odwiedzin u znajomych pod Poznaniem. 

Pogoda - na nią nie narzekaliśmy do tej pory, z budką aktualnie 4ty rok. Byliśmy m.in. nad Bałtykiem i w Górach Świętokrzyskich i powiem szczerze że pogoda była idealna, a dodatkowo żadnych tłumów.

 

W tym roku jedziemy już na 90% z domu przez Mazury i dalej brzegiem Bałtyku ile nam się będzie chciało przez 5 dni, żeby na przedostatni weekend sierpnia wylądować pod Poznaniem. Powrót również jakoś na około, żeby za szybko nie wrócić ;)

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.