Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zulos napisał:

No i taki tost z grilla (nie z opiekacza) to jest właśnie tost!

Tak właśnie sprawdziłem że ten opiekacz nie ma teflonu tylko coś niby ceramicznego. Nawet widłami można go drapać?

IMG_20200702_212158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz - mówimy o tym samym. Ja porównywałem właśnie taki grill z klasycznymi opiekaczami do tostów, które rżną tosty w poprzek na trójkąty i ściskają je niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

A no widzisz - mówimy o tym samym. Ja porównywałem właśnie taki grill z klasycznymi opiekaczami do tostów, które rżną tosty w poprzek na trójkąty i ściskają je niemiłosiernie.

Ten to grill czy toster? 

IMG_20200702_212238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielpoz napisał:

Ten to grill czy toster? 

Dla mnie opiekacz do kanapek to jest np. to, co poniżej, a to co masz na zdjęciu to grill elektryczny - można na nim nie tylko tosty zapiekać, ale też właśnie grillować różne rzeczy, ale możesz oczywiście nazywać sobie to różnie:

https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCREST-Opiekacz-3-w-1-750-W/p100266897?mktc=shopping&gclid=EAIaIQobChMIpMbz7tGw6gIVTdiyCh0oFQhXEAQYAiABEgI9sfD_BwE#

 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opiekacz do kanapek to jest np. to, co poniżej, a to co masz na zdjęciu to grill elektryczny - można na nim nie tylko tosty zapiekać, ale też właśnie grillować różne rzeczy, ale możesz oczywiście nazywać sobie to różnie:

https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCREST-Opiekacz-3-w-1-750-W/p100266897?mktc=shopping&gclid=EAIaIQobChMIpMbz7tGw6gIVTdiyCh0oFQhXEAQYAiABEgI9sfD_BwE#

 

 

Właśnie taki opiekacz kupiłem ale tylko dedykowany sandwichom. To był błąd płytek nie mogę wyjąc do mycia, moruję się z czyszczeniem, teflonu to tu jest prawie nic, a do tego który jest wszystko przywiera. Pierwszy raz philips zrobił takie dno. Gdybym kupił na amazonie odesłałbym po kilku użyciach.

 

Dlatego pytałem o wrażenia bo nie zamierzam męczyć się z goframi w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipert napisał:

Albo mieszacie albo ja muszę się douczyć. 

Co to jest? 

To są właśnie kwestie językowe. 

Amerykańce mówią na to co wychodzi z Twojego urządzenia "tosty". W polskim języku to są bardziej grzanki, chociaż gdy ktoś powie tost, to to jest też dopuszczalne. Jednak tostami u nas nazywa się raczej kanapki ciepłe robione z dwóch sklapniętych skibek (kromek) chleba tostowego lub z bułki odpowiedniej  (wówczas mamy panino [panini to liczba mnoga, a np. duraki z Orlenu pojedynczą kanapkę nazywają panini] ). Możemy też zrobić z placka typu tortilla i wówczas mamy nieprzekładalna z włoskiego nazwę "piadina".

Tak więc mamy pewną dowolność w nazewnictwie i nie przejmujmy się za bardzo. Często ludzie związani zawodowo z gastronomia popełniają straszne babole w nazewnictwie, tak więc amator ma do tego pełne prawo.

I byle było świeże i smaczne :)

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał:

Temat wirusa już dawno zakończony bo już problem nie istnieje

 

3 godziny temu, Cezarr napisał:

Ale tylko jak idziesz na wybory

Problem jest tylko w 10-ciu waeszawskich szpitalach. No bo wiadomo pod kogo podlegają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.