Skocz do zawartości

Kemping nad Bałtykiem z pontonem


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, maarec napisał:

filmik daje do myślenia, szczególnie, że ponton nie wyglądał na popierdółkę z małym silnikiem. Ogółem nie chciałbym znaleźć się w takim miejscu w Bałtyku, wyobraźnia podpowiada, że dodatkowo z dzieciakami. Gość w tylnym rzędzie chyba wygląda jakby miał zapięte pasy. Wygląda, że wszyscy wyszli cało.

 

fale przy różnych pomostach , ostrogach, molach czy falochronach są bardzo zdradzieckie, trzeba nieżle sie znać żeby przy tym pływać i wrócić cało

a pływać wpław też nie jest fajnie przy takich obiektach

kolega który pływa ze śrubą ocenił, że gościu nie oszacował wielkości fali i źle wymierzył , podobno płynie się za falą a nie przed nią

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris_66 napisał:

fale przy różnych pomostach , ostrogach, molach czy falochronach są bardzo zdradzieckie, trzeba nieżle sie znać żeby przy tym pływać i wrócić cało

a pływać wpław też nie jest fajnie przy takich obiektach

kolega który pływa ze śrubą ocenił, że gościu nie oszacował wielkości fali i źle wymierzył , podobno płynie się za falą a nie przed nią

domyślam się, że ciężko było w tym przypadku nawet dopłynąć do widocznych drabinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, niebieski napisał:

Czy to jest temat o kempingu nad Bałtykiem, na który warto zabrać ponton, czy może o technice pływania pontonem po morskich falach.

I co ciekawe najwięcej do powiedzenia mają ci co najwyżej stali obok pontonu.

Ciekawe czy jest tu jakiś moderator?

Jak masz szeroko pojętą wiedzę w temacie tego filmiku to proszę wytłumacz wszystkim jakie to błędy popełnił sternik i co przyczyniło się do wywrotki. 

A wracając do tematu kamizelek pneumatycznych to kupując go trzeba mieć możliwość serwisowania oraz okresowego przeglądu. Czyli krótko mówiąc dostęp do części ,które to trzeba sprawdzać w odpowiednim czasie i ew. wymienić  to co jest potrzebne. Nabój co2 a jak jest automatyczna to jeszcze tabletka. To raz a dwa to dobranie odpowiedniej.Wiec przed zakupem w Decathlonie czy też Julli warto zapytać o te szczegóły i czasem nie kupić na promo z końcem jej daty.

Mam taką SECUMAR BOLERO 275   

001.JPG002.JPG

   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 23:15, Suzu4x4 napisał:

Ciężko powiedzieć, po mojemu wygląda jakby płynął z falą i niepotrzebnie gwałtownie odpuścił manete

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Trudne do rozkminienia, oglądałem to naście razy. Wnioski dla siebie: nie wyprzedzać fali, nie jechać na grzbiecie.

Płynął minimalnie szybciej od fali, nieszczęśliwie "wyprzedził" falę na grzbiecie, ześlizgując się z czoła fali, przez moment nabrał dodatkowej prędkości, ale dziobem trafił już w cofkę w "dolinie" (woda w fali cyrkuluje wstecznie do kierunku ruchu fali). Efekt: rozpędzenie (od rufy) i natychmiastowe wyhamowanie (od dziobu), grzbiet fali podniósł rufę, tym bardziej wbijając dziób w wodę, czemu już nijak nie szło zaradzić.

Koledzy, przepraszam że w tym wątku...ale znacie jakiś sklep np z używanymi kapokami albo cóś w ten deseń. Filmik do mnie przemowił... Mamy wędkarskiego dmuchańca i wypuszczamy się na jeziora...z wiosłami.

@Commander, środków bezpieczeństwa i ratunkowych nigdy nie kupuje się z drugiej ręki, używek, itp. (chyba żeby szalupę...), wyjątek można zrobić odkupując od znajomego itp., ale nie w jakimś składzie używek...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.