Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Ci @czyś za tą gumkę, pracochłonne, ale warte zachodu :dzieki: Trzeba gumkować we wszystkie strony, by nie było widać brudu.

20220917_213331.thumb.jpg.93c2e5aa251a8eb8826f4225b85e033e.jpg

No i dodając zaślepki nie jest idealnie, ale jest akceptowalne :ok:

20220917_214524.thumb.jpg.c1393ce80ce99e6debe610c2974e4a82.jpg

To u góry to cień ;)

Jest kolejna wada Dometica, przy ściąganiu osłonki na metalowych uchwytach (pierwsze zdjęcie) zostały dwa elementy mocujące :(

W dniu 15.09.2022 o 21:15, lbuster napisał:

20220915_203721.thumb.jpg.9407a20181f168996a0359df54bc4b0d.jpg

Żeby było porównanie

20220917_220319.thumb.jpg.4c1d01bf6d4e3d09d77e7bf813c185e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Dziękuję Ci @czyś za tą gumkę, pracochłonne, ale warte zachodu :dzieki: Trzeba gumkować we wszystkie strony, by nie było widać brudu.

Proszę bardzo, jeden z moich "szalonych sposobów na...", ale - działa.

Ściera się tylko kurz i brud, gumka w odróżnieniu od np. Cif-a nie rusza wierzchniej warstwy materiału, i nie widać odcięcia między "starym" a wyczyszczonym. Działa też w domu, jakieś punktowe zabrudzenia na ścianie itp. czy "paluchy" wkoło przełączników też przeważnie schodzą jak nie są tłuste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lbuster napisał:

Trochę się zdziwiłem, bo na dachu blacha jest podwójnie:

Jest to sposób naprawy dachu w najmniej inwazyjny sposób, kosztem utraty ładowności. Widać jakieś gradobicie albo uszkodzenie dachu Twoja budka ma za sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 13:31, lbuster napisał:

A te ramki są wymienne? W sensie czy mają taki sam system mocowania? Bo nie powiem - ciekawa propozycja i muszę ją przemyśleć 

Są identyczne montażowo, roletki w środku są też takie same, jedynie kształt plastiku jest inny, jak będę miał chwilę to zrobię Ci foto porównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 23:16, Misio napisał:

Chyba z szybą już będzie ciaśnej...

No właśnie po to wychodziłem, by szybę zamontować. Po zamontowaniu pałąka/uchwytu może być ciaśniej, bo i pokrywa jest pod kątem i pałąk zmniejsza prześwit okna ;) 

W dniu 18.09.2022 o 10:21, Tomii napisał:

Jest to sposób naprawy dachu w najmniej inwazyjny sposób, kosztem utraty ładowności.

Tak, dzięki. A apropo ładowności, ile taka blacha może dodać :hmm: Obstawiam jakieś 20 kg, może więcej, ale to strzał w ciemno.

2 godziny temu, golob napisał:

Są identyczne montażowo

Ok, dzięki za info. 

Rozważam wszystkie za i przeciw - będziemy w kontakcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lbuster napisał:

 Tak, dzięki. A apropo ładowności, ile taka blacha może dodać :hmm: Obstawiam jakieś 20 kg, może więcej, ale to strzał w ciemno.

Wydaje mi się że czytałem kiedyś artykuł na ten temat w którejś z Niemieckich gazet (CCC lub CARAVANING) i była mowa o 50 kg utraty ładowności.

Sama blacha aluminiowa przy grubości 1 mm (na ściany przy rybiej łusce idzie na pewno 0,6 mm przy gładkiej podobno jest 1 mm - więc zakładam że 1 mm jest również na gładkim dachu) to waga 2,7 kg z m2. Dach zachodzi nieco na boki, więc liczył bym jakieś 6,5 x 2,3 = 14,95 m2. Wychodzi jak nic 40 kg i możemy się domyślać że trzeba do tego dodać jeszcze masę kleju. 
Ważyłeś się kiedyś na pusto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

była mowa o 50 kg utraty ładowności.

To całkiem sporo :( Dzięki za info.

1 minutę temu, Tomii napisał:

Ważyłeś się kiedyś na pusto? 

Na pusto nigdy, dopiero po doposażeniu w elektrownię

Kiedyś po powrocie z wyjazdu było 1500 MR

Czyli przed wyjazdem może być "ciut" więcej :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @vrs

Teraz, vrs napisał:

Fajnie że to duże okno wziąłeś w wersji ze zwykłym mechanizmem otwierania a nie z tą korbką.

No właśnie mi o wiele bardziej pasiły te z korbką, ale masz rację, im prościej tym mniej do psucia ;) Chyba się przyzwyczaję :ok:

Poza tym, nie chciałem już ładować za dużo kasy w tą przyczepę, bo w tym roku to popłynąłem z wydatkami na karawaning a te okna przeżyją i przyczepę i mnie ;) Mam nadzieję, że teraz pozostało już tylko "odcinanie kuponów" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Fajnie że to duże okno wziąłeś w wersji ze zwykłym mechanizmem otwierania a nie z tą korbką. Im coś prostsze tym lepiej. 

Zgadzam się... mechanizm korbkowy często uszkadza się w dużych oknach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam 

Mam zamiar wymienić stare uszkodzone okno chyba MPK na Heki Mini. Wszystko już kupiłem, jestem na miejscu i zaczynam mieć duże wątpliwości czy te okno dam radę zamontować. Chodzi o nieregularny sufit w łazience. Ma zaoblenia na bokach a sama dolna ramka od Heki jest większa i podczas przyłożenia jej do sufitu nie dolega na całej powierzchni. Mam wersję z wymuszoną wentylacją i dolny kołnierz trochę tą ramkę odsuwa od powierzchni sufitu ale czy na tyle żeby dało się założyć maskownice z roletą i moskitierą? 

Pacjent to Hobby de lux easy z 2003r.

Czy komuś udało się zamontować takie okno w tym modelu? 

IMG_20230624_101931.jpg

IMG_20230624_101857.jpg

IMG_20230624_101849.jpg

IMG_20230624_101842.jpg

IMG_20230624_101828.jpg

IMG_20230624_101818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.