Skocz do zawartości

Gdzie warto jechać


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, mam pytanko.Wiem, że to jeszcze nie czas, ani pora ale zastanawiamy się z żoną gdzie warto wyjechać na wakacje u nas w Polskę. :czerwona:

To będzie nasza pierwsza wyprawa z naszą przyczepką :ok:

Zastanawiamy się nad Mazurami, bo chodzi nam o to aby córka-wiek 5 lat miała jakieś atrakcje, no i jeszcze piękno przyrody!!!

Wy jesteście już zaprawieni w bojach i na pewno wiecie gdzie warto wyjechać, więc proszę podajcie mi parę miejsc kampingowych. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jadąc z małym dzieckiem, zwłaszcza po raz pierwszy, należy szukać miejsc dobrze wyposażonych. Zacznij wstępnie od przejrzenia sprawdzonej bazy kempingowej. http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=bazacamp Pierwszy raz ciężko się na coś zdecydować, ale lepiej się wcześniej rozejrzeć. Ja jeżdżę z przyczepami 28 lat, a praktycznie na przełomie stycznia i lutego plany wyjazdowe mam sprecyzowane. Co rok staram się być w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz już to miejsce to oczekiwane - poszukaj w przewodnikach pobliskich ciekawych miejsc, atrakcji, oraz tzw. "wyjścia awaryjnego" czyli inny pobliski kemping, gdyby ten pierwszy zawiódł :czerwona: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z małym dzieckiem, zwłaszcza po raz pierwszy, należy szukać miejsc dobrze wyposażonych.

 

Moim zdaniem ważniejsze są różne atrakcje dostepne dla dzieci na miejscu lub w bliskim sąsiedztwie campingu. Jeśli chodzi o Mazury, to w razie brzydkiej pogody zawsze mozna wybrac sie do Mikołajek, Giżycka lub Mrągowa.

Przy ładnej pogodzie na pewno liczy się też kąpielisko i mozliwość wypozyczenia sprzętów wodnych. Świetne warunki do zabawy dla dzieci w wodzie są np. w Nowych Gutach nad Śniardwami, ale raczej nie ma tam porządnego campingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę do wątku, ale nieco na przekór. Bo, pomimo ze napisałeś o małym dziecku, to nic nie wiemy o Twoich preferencjach. Jedni wolą pojechać w góry, żeby trochę pochodzić, inni nad jeziora, żeby popływać. Wiem, napisałeś, że jeziora, ale... żeby dziecko miało atrakcje. Jeśli Wy będziecie się nudzić, to dziecko w sumie też. Jeśli lubicie popływać - powinno być OK, ale jeśli wolicie posiedzieć przed przyczepą, byle tylko razem i w odludnym miejscu, to będziecie zniesmaczeni - Mazury są po prostu mocno zaludnione. Sam jeżdżę od niedawna z przyczepą, ale wcześniej jeździliśmy pod namiot. Zawsze jest problem gdzie pojechać ze wzgledu na różne upodobania moje i żony. Staramy się znaleźć coś, co będzie w miarę pozwalało połączyć nasze upodobania. Dlatego wydaje mi się, że na początek najważniejsze to sprecyzować co chcecie robić i pod tym kontem przejrzeć oferty kempingów i okolic gdzie będziecie. No i oczywiście wyłącznie Wy znacie swoje dziecko i wiecie czym je zainteresować. Proponuję przewidzieć również wariant najgorszy - zła pogoda przez cały czas pobytu i konieczność zapewnienia dziecku rozrywki cały czas :czerwona:. Nasz pierwszy wyjazd pod namiot był do Austrii - w poszukiwaniu słońca dotarliśmy w efekcie do Niemiec, jednak jeśli macie plany wyłącznie na Polskę, to wariant jazdy w poszukiwaniu słońca może nie wypalić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 myśleliśmy dokładnie aby wyjechać nad wodę bo wszyscy lubimy popływać,oczywiście również jakieś inne atrakcje np.kajaki,rowerki wodne,plac zabaw dla dziecka,mogą być konie itp.Nie chcemy siedzieć całymi dniami przed przyczepą bo to wydaje mi się jest trochę nudne.Najgorsze zresztą jest u nas niepewna pogoda na którą można akurat trafić i wtedy to jest katastrofa :ok: ,dlatego na samym początku zastanawialiśmy się nad wyjazdem do Chorwacji ale boimy się trochę żeby wyjechać tak daleko z niesprawdzoną przyczepą - bo to będzie nasz pierwszy wypad - jeszcze nigdy nie mięliśmy z czymś takim do czynienia.Wiem że to będą niezapomniane wakacje :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej zatloczone jest poj. Pomorskie. Byliśmy w maju koło Kościerzyny nad jeziorem Wdzydze jest gdzi pochodzić i jeżdzić rowerami, skansen, fajny plac zabaw dla dzieci, wyporzyczalnia sprzętu wodnego, niedaleko jest Szymbark i dużo atrakcji, i nad morze jest niedaleko;

o tym kempingu było już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Swaderkach. Podjechałem pod szlaban, zapłaciłem, godzinę szukałem miejsca, podjechałem pod szlaban, odebrałem kasę i pojechałem dalej.

Nie podobało mi się:

-przeludnienie

-strome zejście do wody (dobre miejsca były gęsto obsadzone)

-głośno

-brak przyzwoitych toalet

Dlatego moja ocena dla Swaderek to :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić piękne miejsce i bardzo spokojne http://www.sokolowski.aqa.pl/kontakt.html choć generlanie to oferta kwater, gospodarz zaprosił nas równiez przyczepą. fatastyczna bania, piękny staw koło domu, lasy naokoło, niedaleko jezioro i Czarna Hańcza- gospodarze mają kajaki. Spływ to niezapomniana przygoda. Jeśli chodzi o atrakcje to polecam jeszcze wycieczki rowerowe i wycieczkę na Litwę do Druskiennik- jednego z największych parków wodnych w Europie. Oczywiście Augustów i wycieczka statkiem, w gospodarstwie są konie i inne zwierzęta, nasze dzieciaki były zachwycone i zrezygnowały z parku wodnego na rzecz atrakcji, które zaproponował gospodarz. Jeszcze polecam kołduny - takie których smak czuję do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym miejscu - może ktoś z was tam był i może trochę więcej powiedzieć na ten temat http://www.mazury.pc.pl/agroturystyka/przysiolek/ - ten ośrodek nazywa się Królewska Sosna Ośrodek Sportowo - turystyczny Mazurskie Centrum Nurkowe - Mariola i Wojciech Czapliccy.

Co o tym sądzicie? :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.