Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

@danielpoznie chodzi mi  o to. Chodzi o to by za każdym razem , gdy chcesz wejść lub wyjść nie odsuwać tych wrót. Cisz a to jedno, zimno to drugie, insekty to trzecie...W VW T5, gdzie drzwi są dużo lżejsze i mniejsze mnie to wkurza. chodzi mi o to czy ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie, że w te blaszane wrota, które nie zawsze trzeba by odsuwać, są wstawione małe drzwi na zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, pawel1966 napisał:

..Więc zastanawiam się czy jest jakaś możliwość wstawienia w te przesuwne, małych drzwi uchylnych?Czy w ogóle ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie?

Jest możliwe, na camperteam czytałem o dwóch bardzo ładnych (dlatego zapamiętałem) przeróbkach, wątków jednak nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OnionSkin napisał:

Jest możliwe, na camperteam czytałem o dwóch bardzo ładnych (dlatego zapamiętałem) przeróbkach, wątków jednak nie pamiętam.

OK przeszukam sobie, bo na to nie trafiłem a moim zdaniem w blaszakach robionych na kampery to naprawdę rozwiązanie godne fatygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpoz napisał:

ASR jako dodatkowe? To już było w starych ducato do 2005r

ASR czy tylko w Ducato czy w bliźniakach również - może mam a nie wiem :) 
Natomiast wiem że mam multi kierę tempomat, pseudo kompa i klimę co mnie bardzo cieszy :)  żal że webasta nie ma no ale nie można mieć wszystkiego :) 
Przełom chyba nie był 2005 -  w Jumperze 1 czyli Ducato 2 -  lift był 2002 i do 2006 szedł w tej budzie

 

7 minut temu, pawel1966 napisał:

czy ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie,

na CT - kol. wlodo zrobił przeróbke tyłu na klapę i boku na małe - https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=22253&postdays=0&postorder=asc&start=0
są też elektryczne suwanki opisywane

decha.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

@danielpoznie chodzi mi  o to. 

Pawel1966-i wiele  razy, szczególnie podczas wychodzenia w nocy  musiałem próbować bezszelestnie odsunąć drzwi by nikogo nie zbudzić, a jeszcze gorzej jest z zamknięciem. Musisz trochę :walnąć..

Więc połowe problemu byś miał rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawel1966 napisał:

Trochę z innej beczki jesli chodzi o budowę kamperów na bazie blaszaków. chodzi mi te wielkie i ciężkie odsuwane boczne drzwi, do których oczywiście można dokupić moskitiery itp. Ale, mamy T5 campvana i wiele  razy, szczególnie podczas wychodzenia w nocy  musiałem próbować bezszelestnie odsunąć drzwi by nikogo nie zbudzić, a jeszcze gorzej jest z zamknięciem. Musisz trochę :walnąć...Więc zastanawiam się czy jest jakaś możliwość wstawienia w te przesuwne, małych drzwi uchylnych?Czy w ogóle ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie?

Kiedyś przeglądając forum CamperTeam podziwiałem gościa który przerabiał drzwi przesuwne na uchylne bodajże w Ducato, ale mogę się mylić, ale wstawiać uchylne w przesuwne to już chyba nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu są sensowne argumenty, z CT:

No...jest to co chciałem...mi się podoba,ale roboty...uuu
Czy warto...ja uważam,że tak.
Trzaskanie odsuwanymi,to nie wszystko...
-odsłaniasz połowę wnętrza,widać część kuchenną i resztę
-nie możesz zagospodarować części tej przestrzeni,a to jest 60 cm
-problem z siatką na robale
-w czasie deszczu i wiatru masz zalane połowę wnętrza ( w razie wychodzenia)
Zalety odsuwanych też są

@smok_wawelskiwłaśnie o to mi chodziło...te przesuwne drzwi jak widać nie tylko mnie wkurzają. Dziękuję!

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek da się to zrobić  - ale kupa rzeźby fest by to była.
Suwanka w Jumperze 1 czyli Ducato 2  L3H2 ma 1265x1769 więc 1,65 wysokości raptem zrobisz  a wydaje mi sie że  H3 w 02-06 to chyba był nadstawka plastik
lepiej jest w Jumper 2/Ducato 3  przy H3 masz 1562x2030 tu już idzie zaszaleć na normalnego chłopa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

ASR czy tylko w Ducato czy w bliźniakach również - może mam a nie wiem :) 
Natomiast wiem że mam multi kierę tempomat, pseudo kompa i klimę co mnie bardzo cieszy :) 
Przełom chyba nie był 2005 -  w Jumperze 1 czyli Ducato 2 -  lift był 2002 i do 2006 szedł w tej budzie

 

na CT - kol. wlodo zrobił przeróbke tyłu na klapę i boku na małe - https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=22253&postdays=0&postorder=asc&start=0
są też elektryczne suwanki

decha.jpg

Nie masz ASR bo jest zaślepka. Dziwne. 

Ten komputer to co pokazuje bo jest mały wyświetlacz z tego co widzę jak we wszystkich bez kompa. 

2002 do 2005 modelowo. Od 2006 nowy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawel1966 napisał:

.te przesuwne drzwi jak widać nie tylko mnie wkurzają. Dziękuję!

Proszę bardzo :) i łącze się w bólu trzaskania suwanki :) nie wiem może kiedyś ale na razie nie ma na taką rzeźbe czasu a elektryczne drogie jak nieszczęście 

15 minut temu, danielpoz napisał:

Ten komputer to co pokazuje bo jest mały wyświetlacz z tego co widzę jak we wszystkich bez kompa. 

Napisałem pseudo komp  bo nie pokazuje wiele w stosunku do tego co maja cytryny bez kompa czyli czas, olej i drogomierz - dodatkowo ma zużycie średnie chwilowe i narastające  itp  jakieś jeszcze drobne pierdołki siermiężnie wyświetlane jak w kalkulatorze Elwro :) 
Książka w nieludzkim języku niderlandzkim leży w aucie jak wezmę do chałupy mogę skan zapodać  - żaden komp.
Wg mnie nazywanie pseudo liczydeł we wszystkich autach kompem to pomyłka :)  i na czorta mi właściwie w każdym aucie komp potrzebny tak samo jak obrotomierz jest po to żeby pasażer miał sie na co patrzeć a dla mnie zbędny - przecież słyszę motor   :) 
Tempomat ma zwykły+chyba limiter - rzadko używam nie pamiętam :) 

15 minut temu, danielpoz napisał:

2002 do 2005 modelowo. Od 2006 nowy model. 

też nie do końca bo wszystkie graty zamienne podają 02-06  a nie 02-05

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Peter napisał:

Kiedyś przeglądając forum CamperTeam podziwiałem gościa który przerabiał drzwi przesuwne na uchylne bodajże w Ducato, ale mogę się mylić, ale wstawiać uchylne w przesuwne to już chyba nie zadziała.

No właśnie nad tym się zastanawiam- czy nie dałoby się wstawić drzwi uchylnych ( szerokość choćby 60 cm) w te wielkie przesuwne...to byłoby idealnie wg mnie rozwiązanie. Ale rzeźba i koszt odstrasza chyba od tego nawet firmy zajmujące się karoseriami.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawel1966 napisał:

koszt odstrasza chyba od tego nawet firmy zajmujące się karoseriam

a prawdziwych blacharzy dziś prawie nie ma - są wymieniacze, pasowacze a blacharzy prawie nie ma

14 minut temu, danielpoz napisał:

Pisałem wyraźnie że modelowo 2005r.

Przecież nie mówię że tak nie było :)

zmiana chyba była gdzieś w środku roku ale pewien nie jestem 

Pojecie roku modelowego de facto jest to zabieg marketingowy
Rok modelowy jest dla mnie od dawna zmorą - pierwszy zachód przywlokłem dawno temu jak granica cła była na 4 latach - wtopiłem na l’année modèle  Reni 5tki i słono zabuliłem
Teraz z kolei 2 mutanty modelowe pod chałupą stoją bo Sharan jest grudzień 1999 a cytryna 2005  - zwłaszcza Sharan ma już trochę bebechów z polifta  co rodzi zamieszanie w częściach zamiennych.

Jako pocieszenie i Renia oddała i Sharan oddaje z nawiązka bezawaryjności kłopoty z zamieszaniem modelowym i mam nadzieję że 3-ci mutant modelowy odda również   :) 
Jak dla mnie jedyny sens techniczny ma operowanie rokiem i mies produkcji a nie rokiem modelowym

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.