Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mówie o kurierce miejskiej, od posesji do bloku, od bloku do posesji itd  Robią najmniejsze przebiegi
Oj te kuriery miejskie to zatyrane . Mają dużo paczek i mało czasu. Do tego podpisywanie różnych umów zabiera im czas, więc tyrają. Do tego często odpalane, progi, krawężniki, dziurawe drogi itp.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kit napisał:

Mówie o kurierce miejskiej, od posesji do bloku, od bloku do posesji itd  Robią najmniejsze przebiegi

Gorsza to tylko nauka jazdy :) 
wole busa co ma 400tysi  na międzynarodówce niż tego co ma 200tysi zrobione od bloku do bloku - miasto niesamowicie tyra auto

A tak całkiem poważnie - zdarzają sie takie busy że maja prawdziwe 2-3 tysie miesięcznie - ale to nie znaczy że tak jeździły cały swój żywot 
np. mój  jest 2005r i ma 365tys  :)  tyle że najpierw gonił parę lat mocno a u drugiego właściciela  już tylko symbolicznie  i średnia mies wychodzi mała bo  niewiele ponad 2tys - jest to dziwne ale prawdziwe bo serwisowany od zera do 365tys  był w Holandii u Cytryny - wiec dane są 

Jeśli auto było serwisowane w ASO - zawsze można sobie sprawdzić  - czasem nawet darmowo - warunek jest jednak że może to zrobić tylko właściciel

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, smok_wawelski napisał:

Gorsza to tylko nauka jazdy :) 
wole busa co ma 400tysi  na międzynarodówce niż tego co ma 200tysi zrobione od bloku do bloku - miasto niesamowicie tyra auto

A tak całkiem poważnie - zdarzają sie takie busy że maja prawdziwe 2-3 tysie miesięcznie - ale to nie znaczy że tak jeździły cały swój żywot 
np. mój  jest 2005r i ma 365tys  :)  tyle że najpierw gonił parę lat mocno a u drugiego właściciela  już tylko symbolicznie  i średnia mies wychodzi mała bo  niewiele ponad 2tys - jest to dziwne ale prawdziwe bo serwisowany od zera do 365tys  był w Holandii u Cytryny - wiec dane są 

Jeśli auto było serwisowane w ASO - zawsze można sobie sprawdzić  - czasem nawet darmowo - warunek jest jednak że może to zrobić tylko właściciel

A jak tam postęp przy budowie? Masz gdzieś wrzucone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło po wygłuszeniu  i podłodze jest na CT ale nie ma co oglądać - trochę temperatura, trochę robota i choróbsko przytrzymało budowę no to poszedł do mechanika, rozrząd, zbieżność, płyny powymieniane.  Myślę że może nie ten ale od następnego weekendu wznowie robotę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tym myślicie?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-zarejestrowany-ubezpieczony-ID6CUzNz.html

Jest trochę drogi, ale wygląda bardzo ładnie wewnątrz jak i na zewnątrz.

Jak myślicie jaka cena byłaby najbardziej uczciwa za niego?

Cytat

Stanęło po wygłuszeniu  i podłodze jest na CT ale nie ma co oglądać - trochę temperatura, trochę robota i choróbsko przytrzymało budowę no to poszedł do mechanika, rozrząd, zbieżność, płyny powymieniane.  Myślę że może nie ten ale od następnego weekendu wznowie robotę

Przerabiasz na specjalny i co z przegrodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Daleko Od Domu napisał:

Jest trochę drogi, ale wygląda bardzo ładnie wewnątrz jak i na zewnątrz.

trochę jest , zwłaszcza że to cena netto ale może warta tyle
paka słabo pokazana - z tego można sporo wnioskować jak mocno auto było męczone :) 
pytanie w jakim stanie spód i progi i co tak na prawdę w prawdziwym mechanicznym wnętrzu siedzi
środek dość taki choć osobiście nie przepadam za czerwonym :)    na kokpicie widać tony Plaka :) 

 

38 minut temu, Daleko Od Domu napisał:

Przerabiasz na specjalny i co z przegrodą?

wylatuje na razie jest bo mi nie przeszkadzała i robiła za zabezpieczenie kabiny przed syfem

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopatrzyłem, że to netto więc odpada ? Chyba będę musiał poszerzyć zakres na całą polskę, żeby coś znaleźć.

Edit:

Chyba za dużo ludzi kupiło na campery bo ciężko coś dobrego znaleźć :D

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że jak na ten rocznik i cenę prawie 26tys to bardzo wypasiony powiedziałbym średnio bogata bo  fakt parę rzeczy ma

ABS = standard
Immobilizer = standard
Wspomaganie kierownicy = standard
Komputer pokładowy = standard
Radio fabryczne = standard
Centralny zamek = standard
Ogrzewanie postojowe = dodatkowe - pytanie jakie  pewnie wodne i  czy to nie dogrzewacz
ASR (kontrola trakcji) = dodatkowe
Poduszka powietrzna kierowcy = standard   - nie ma pasażera :( ale b. mało która puszka ma z założenia na dostawczym jeździ kierowca
Elektryczne szyby = standard
Tempomat = standard
ESP (stabilizacja toru jazdy) = dodatkowe
Przesuwane drzwi = standard

Klima - wg mnie to poważny brak   - dokładka silnikowej owszem  jest możliwa - koszt ok. 3-4 tysiaki

6 godzin temu, Daleko Od Domu napisał:

Chyba będę musiał poszerzyć zakres na całą polskę,

Odradzam dalekie wyjazdy - to czas koszty i jazda z presja zakupu  -  ograniczyłbym promień max 200km
Choć muszę się przyznać  ja złamałem swoje zasady i po mojego pojechałem 400km :) ale tak jak opisywałem - auto przed zakupem szło na kanał OSKP na koszt sprzedawcy   i była umowa że jeśli Citroen w Krakowie  nie potwierdzi mi wpisów w książce to sprzedawca przyjmie zwrot nieuszkodzonego auta

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki jesli chodzi o budowę kamperów na bazie blaszaków. chodzi mi te wielkie i ciężkie odsuwane boczne drzwi, do których oczywiście można dokupić moskitiery itp. Ale, mamy T5 campvana i wiele  razy, szczególnie podczas wychodzenia w nocy  musiałem próbować bezszelestnie odsunąć drzwi by nikogo nie zbudzić, a jeszcze gorzej jest z zamknięciem. Musisz trochę :walnąć...Więc zastanawiam się czy jest jakaś możliwość wstawienia w te przesuwne, małych drzwi uchylnych?Czy w ogóle ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat, webasto programowane, ten typ radia, podgrzewanie fotela, tapicerka i kształt foteli to dodatkowe wyposażenie.

To wpasiona wersja. 

ASR jako dodatkowe? To już było w starych ducato do 2005r

Elektryka też tak naprawde nie jest w serii?

Lecz faktycznie  brak klimy zupełnie dyskwalifikuje te auto. 

4 minuty temu, pawel1966 napisał:

Trochę z innej beczki jesli chodzi o budowę kamperów na bazie blaszaków. chodzi mi te wielkie i ciężkie odsuwane boczne drzwi, do których oczywiście można dokupić moskitiery itp. Ale, mamy T5 campvana i wiele  razy, szczególnie podczas wychodzenia w nocy  musiałem próbować bezszelestnie odsunąć drzwi by nikogo nie zbudzić, a jeszcze gorzej jest z zamknięciem. Musisz trochę :walnąć...Więc zastanawiam się czy jest jakaś możliwość wstawienia w te przesuwne, małych drzwi uchylnych?Czy w ogóle ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie?

Można zamontować silniczek elektryczny. Będzie trochę ciszej. 

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

cenę prawie 26tys 

24900 to nie jest prawie 26tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.