Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

@Paweł1966 suwankę da się cicho zamknąć - testowałem bo wszyscy twierdzą że nie,  no to zawziąłem się wyregulowałem i heja próby :) 
wynik testu był oki tyle że zatrzasnęła się, zablokowała prawidłowo ale nie doległa całkiem i deszcz przez uszczelkę wlazł na pakę :) 
ale ja uparte bydlę jestem - uszczelka ma swoje lata było nie było jest ori z 2005 ale nowa już leży - bedziem próbować jeszcze  :) 

 

10 minut temu, danielpoz napisał:

Kupując części operuje się VINem. 

Tak wszystko ok w porządnych sklepach i w ASO a nawet tutaj czasem jaja wychodzą w Sharanie bo z Vinu wynika nie to co faktycznie jest zamontowane - parę przypadków miałem że kumpel mechanik zamawiał  mi graty Vinem i pare razy było g... bo fałwej już zamontował w mutancie coś od polifta :) 
 nie posłużysz się też Vinem kupując byle pierdołkę na szrocie :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Faktycznie drzwi suwane to zmora :angry: mi to bardzo przeszkadza i niesamowicie mnie wkurza, ale od samego początku wiedziałem że tak będzie i akceptowałem to ;) Oczywiście można to przerobić ale ilość roboty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Faktycznie drzwi suwane to zmora :angry: mi to bardzo przeszkadza i niesamowicie mnie wkurza, ale od samego początku wiedziałem że tak będzie i akceptowałem to ;) Oczywiście można to przerobić ale ilość roboty ...

ale za to jaki efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

ktoś z Was trafił na takie rozwiązanie, że w te blaszane wrota, które nie zawsze trzeba by odsuwać, są wstawione małe drzwi na zawiasach

Ja widziałem przeglądając ogłoszenia z campervanami na sprzedaż. Niestety tego ogłoszenia nie jestem już w stanie odnaleść, ale patent był taki, że suwane drzwi były zamknięte na stałe, a wewnątrz nich zamontowane typowe drzwii od przyczepy czy kampera.

Czy z taką przeróbką jest dużo roboty? Chyba nie, trochę więcej niż z montażem okna do blaszanki. Ile kosztują takie drzwii to nie wiem, ale to będzie pewnie największy koszt.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekKnaus napisał:

Bardzo fajny jest ten dźwięk ostrzegawczy, pewnie cały kemping będzie zadowolony jak przy każdym otwarciu/zamknięciu się będzie załączał ? - w szczególności porą wieczorno-nocną ?

TOM

dźwięk wyłączyć żaden problem, widziałem na żywo takie rozwiązanie , drzwi zamykają się  bardzo cicho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



a prawdziwych blacharzy dziś prawie nie ma - są wymieniacze, pasowacze a blacharzy prawie nie ma


A ja takiego mam. I do tego sprzętu dużo. Włącznie z plazmą.
Tylko terminy ma straszne zarobiony jest. Robi sam. Bo jak stwierdził po pracownikach trzeba poprawiać podwójna robota.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja widziałem przeglądając ogłoszenia z campervanami na sprzedaż. Niestety tego ogłoszenia nie jestem już w stanie odnaleść, ale patent był taki, że suwane drzwi były zamknięte na stałe, a wewnątrz nich zamontowane typowe drzwii od przyczepy czy kampera. 

Czy z taką przeróbką jest dużo roboty? Chyba nie, trochę więcej niż z montażem okna do blaszanki. Ile kosztują takie drzwii to nie wiem, ale to będzie pewnie największy koszt.

 

 

 

Mylisz sie będzie sporo roboty i nie moga to byc typowe drzwi z budy czy alkowy

Okna sa mniejsze w wysokości wiec krzywizna ma mniejsze znaczenie a poza tym można dac okna s7 maja krzywizne i sa dedykowane wlasnie do puszki

Z drzwiami od budy czy alkowy nie jest to taka prosta sprawa bo buda i alkowa ma ściany proste a puszka krzywe na wysokosci ok 1.8m da to solidnie w kosc

Dlatego wlasnie kol wlodo robił z doki aby zachować profil krzywej sciany

 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejnego kandydata, jest starszy od poprzednich ale też dużo tańszy, minusem jest, że z polskiego salonu więc pewnie w większości jeździł po polsce.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-jumper-idealny-stan-techniczny-ID6CV0dj.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie powietrze lepsze? ?Ludzie to mają fantazje. 

Ten samochód miał duże problemy z odpalaniem lub w ogóle pracą silnika. Sporo wymienione i to jest już raczej studnia bez dna.... 

Silnik 2,2... Raczej problematyczny i wybuchowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada z grubsza sensownie ale...

Frapują mnie tylko te niepotrzebne wymiany czyżby ASO niskich kompetencji ?

Silnik fakt wolałbym nie ten

Zawiecha na pewno do przeszarpania coz polskie drogi robia swoje

Kupno 10.2018 i sprzedaz po ciut ponad roku ????

Moje podejrzeniatroche pokrywaja sie z@danielpoz

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.