Skocz do zawartości

Adria Adora 512 UP - Gloria


miloszb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, u nas zmiana z początkiem roku. Przesiedliśmy się na Adrię i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Nasza Gloria to rocznik 2007 ale jak na swoje lata jest bardzo ładnie utrzymana i o to najbardziej nam chodziło. Ja osobiście bardzo cieszę się z wyposażenia, ogrzewanie gaz, prąd plus podgrzewana podłoga, do tego mover oraz markiza na krótkie postoje i przedsiosek na długie biwaki. W planach solar. A tak się prezentuje.

DSC_0528.thumb.jpg.752ef95fb8a97bd55a745be716ab5771.jpgDSC_0527.thumb.jpg.26a9fb2dd39b6bf8a690bf9736683e8e.jpgDSC_0526.thumb.jpg.a608be4f0236de289273242c21630883.jpgDSC_0525.thumb.jpg.dab12295e891a6a80f163b0433e6e21e.jpgDSC_0524.thumb.jpg.01da22d4e3385a09b8c28738fa4d2ca6.jpg

Do zobaczenia!

_20200113_124616.JPG

_20200113_124432.JPG

_20200113_124450.JPG

_20200113_124507.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie OK, szału nie ma ale też nie ma żadnych problemów, choć powiedzmy sobie szczerze to nie jest silnik do ciągnięcia takich ciężarów zbyt często.

Nigdy mnie nie zawiódł brakiem mocy, a nawet miałem podjazd 12%. Spalanie wzrasta ze średnich 6,5-7,5 do 12-13 więc bardzo dużo ale mocniejszy silnik sam z siebie pali więcej, więc tutaj raczej to nie jest jakiś negatyw. Ja mam w automacie i patrząc po biegach to wydaje się że się męczy, bo zdarza się że jadzie często na 6. a nie na 7. biegu. W trakcie wyprzedzania tirów, kiedy muszę pszyspieszyć chwilowo do 105-110 żadnych problemów z brakiem mocy czy zwinnosci. Szybko reaguje szybko się rozpędza. To silnik mocno wyżyłowany ale naprawde przełożenia ma dobre. Mam wersję 7 osobową i jadąc z pełnym obciążeniem z bagazami (bez budy), szybkie przyspieszenie ze 100 do 140/150 nie sprawia mu absolutnie żadnych problemów. Teraz zmieniłem holownik na 2.0 TSI 4x4 ale jeszcze nie mogę powiedziec jaka jest róznica, czekam na B96 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa mw 1100 (jeszcze nie ważona), dmc 1300.

Holownik Seat Tarraco :) dmc 2450, w stosunku do Tourana który miał dmc 2120 zmusza mnie do robienia uprawnień no i viaToll się kłania. musze ogarnąc temat bo jeszcze nic na ten temat nie czytałem, co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to tak jak u mnie, DMC przyczepy 1300 z tym ze do ciągnięcia Kodiaq, ale tez nie miałem jeszcze okazji go sprawdzić jak sobie radzi z cepą, silnik ten sam ja zrobiłem B+E latem i spokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miloszb napisał:

Ja robie b96, trochę mniej zachodu, nie wymaga kursu.

Rób B+E, wczesniej czy pózniej Ci się przyda, a wcale nie mniej zachodu, z biegu B96 nie zawsze jest łatwo zdać nawet jak ktoś latami jeździ z przyczepą, tradycyjne kruczki w różnych WORDach w Polsce, dobrze wiedzieć co u Ciebie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a tak trochę z laweta pojeździsz to i człowiek wprawy nabierze, pojeździsz po placu, wydasz 1200 ale masz spokój i w zasadzie każdą przyczepę pociągniesz każdym autem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównym problemem jest brak czasu. Trzeba zrobić kurs, chyba 15h, i badania. Egzamin faktycznie potem podobny. Umówiony jestem na 2h jazd na placu z instruktorem, powiedział że starczy. No nie wiem muszę przemyśleć.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miloszb napisał:

U mnie głównym problemem jest brak czasu. Trzeba zrobić kurs, chyba 15h, i badania.

Nie masz obowiązku wyjeżdżenia godzin (w praktyce). A jeśli instruktor spuści za niewykorzystane godzinki to koszty maleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.