Skocz do zawartości

Opony zimowe w holowniku


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wybór mam dość ograniczony. Chcę kupić w salonie aby dorzucili do raty leasingu. Ceny jakie proponują są zbliżone do tego na necie. 

Mam do wyboru 

235/55 R18 XL 104H Semperit Speed-Grip 3  ZTW 236 558 HS 3G0  

235/55 R18 XL 104V Hankook Winter icept evo 3   ZTW 236 558 VH WI0    

235/55 R18 100H Bridgestone Blizzak LM-001 AO ZTW 235 558 HB LMA  

Najdroższe odrzucam - Continental WinterContact TS 870 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, vrs napisał:

Pewnie zaraz Ci napiszą żebyś sobie całoroczne kupił ;)

Jestem właśnie w Zakopanem. Przyjechałem w niedzielę, jechaliśmy podczas mega wiatru deszcz ze śniegiem i przed samym Zakopanem śnieżyca. Mam wielosezonowe Michelin Crossclimat SUV. Szczerze powiem lepszych wcześniej nie miałem. Zawsze jeździłem na letnich lub zimowych i chciałem spróbować wielosezonowych. Teraz jest tyle śniegu że specjalnie wjeżdżam w największe zaspy i bawię się przy tym jak dziecko. Fakt że 4/4 robi swoje ale pewnie też się prowadzi wjeżdżając w dużą wodę przy większych prędkościach. Tak ja polecam wielosezonowe. 

8 godzin temu, vrs napisał:

Pewnie zaraz Ci napiszą żebyś sobie całoroczne kupił ;)

Jestem właśnie w Zakopanem. Przyjechałem w niedzielę, jechaliśmy podczas mega wiatru deszcz ze śniegiem i przed samym Zakopanem śnieżyca. Mam wielosezonowe Michelin Crossclimat SUV. Szczerze powiem lepszych wcześniej nie miałem. Zawsze jeździłem na letnich lub zimowych i chciałem spróbować wielosezonowych. Teraz jest tyle śniegu że specjalnie wjeżdżam w największe zaspy i bawię się przy tym jak dziecko. Fakt że 4/4 robi swoje ale pewnie też się prowadzi wjeżdżając w dużą wodę przy większych prędkościach. Tak ja polecam wielosezonowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

[mention=34663]Niunius07[/mention] tak trzymaj, nie ulegaj marketingowi koncernów  

 

 

Koncernom chyba bardziej zależy abyś kupowal opony na każdy sezon. 2 komplety to przecież 2x więcej kasy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Niestety wybór mam dość ograniczony. Chcę kupić w salonie aby dorzucili do raty leasingu. Ceny jakie proponują są zbliżone do tego na necie. 

Mam do wyboru 

235/55 R18 XL 104H Semperit Speed-Grip 3  ZTW 236 558 HS 3G0  

235/55 R18 XL 104V Hankook Winter icept evo 3   ZTW 236 558 VH WI0    

235/55 R18 100H Bridgestone Blizzak LM-001 AO ZTW 235 558 HB LMA  

Najdroższe odrzucam - Continental WinterContact TS 870 

Bierz Hankooki. Asymetryczny bieznik to najlepsza opcja w naszym klimacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Koncernom chyba bardziej zależy abyś kupowal opony na każdy sezon. 2 komplety to przecież 2x więcej kasy

Tylko mając cały czas jeden komplet, szybciej go zużyjesz i szybciej będziesz musiał kupić kolejny, więc koncerny wiele nie stracą. Najgorszą grupą docelową będą maloprzebiegowcy, co jak raz założą, to będą jeździć i jeździć...

Najbardziej poszkodowani będą gumiarze.

46 minut temu, Benior napisał:

235/55 R18 XL 104V Continental WinterContact TS 870 P

Nawet się nie zastanawiaj i bierz Conti. Wcześniej miałem Nokiany i między nimi a Conti jest znacząca różnica na niekorzyść Nokianów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz te conti 870P, kierunkowe, miesiąc raptem, ale już wszystkie warunki chyba zaliczyłem. Dobrze zbalansowane opony na każde warunki które można spotkać zimą, ale na śniegu nie jest to tak, że gryzą śnieg, zwłaszcza ubity, jak wściekłe i stajesz przy hamowaniu dęba, a rozpędzasz się bez żadnego poślizgu, tzn. po śniegu jedziesz jak ratrakiem. Tego nie ma co po tym segmencie opon oczekiwać, bo jakby tak miały, to na suchym i mokrym asfalcie byłaby bieda, a jest bardzo dobrze, i to jest ich żywioł - suchy/mokry asfalt w warunkach zimowych, na ubitym śniegu powiedzmy 4 z plusikiem, jest rochę niedosyt, tu mogłoby być ciut lepiej, tym bardziej że to opona kierunkowa. Takie wrażenia z jazdy na 225/45R18 95V XL z napędem 4x4 - na wyższym profilu będzie na pewno troche lepiej z przyczepnością na śniegu, te niskoprofilowe i tym bardziej wzmocnione nie układają się n śniegu do każdej grudki, sprawdzone na wielu oponach (na śniegu sztywna niska opona przegrywa z wyższym, bardziej baloniastym profilem, który lepiej układa się do podłoża). Jeśli stricte i tylko na śniegu komuś zależy, to tańsze zimówki załatwiają sprawę. Dla mnie muszą być wszechstronne, z naciskiem na suchy/mokry asfalt więc są m.zd. jak najbardziej ok. Na mokrym asfalcie potrafią dość specyficznie hałasować - ni to gwizd, ni to szum, takie ciche buczenie, ale nie jest to specjalnei uciążliwe, fakt, jest to na tyle dziwny odgłos, że pierwsze skojarzenie - jadę równolegle do jakiegoś pociągu. 

Piszę, żeby nie było niespodzianek, że łohoho, Conti, a w śniegu stare kormorany s100 radziły sobie lepiej.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany miałem jakieś 18 lat temu na megance i radziły sobie znakomicie właśnie na śniegu. Wtedy musiałem jeździć dużo po Podlasiu i Mazurach a zimy były srogie. 

Zdecyduję się na Continental i oby jutro jeszcze były. 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Zdecyduję się na Continental i oby jutro jeszcze były.

:yes:

a jak nie będzie to znaczy ze tak miało być ;)

Jak dla mnie Conti i dopiero reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.