Skocz do zawartości

Odbudowa klasyka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Kevin napisał:

A był ktoś na najnowszym terminatorze? :D  

A terminator był ze stali z GS-u czy z atestowanej?

 

Apropo zakupu ramy z papierami - gdyby na takiej ramie zbudował sobie samemu przyczepkę to przepisy na to nie pozwalają? 

Co do budowy kampera na bazie budki postawionej na ramie busa i przykręconej na stałe - po co takie ceregiele, można kupić autolawetę i wciągnąć tam przyczepkę - nawet są gotowe rozwiązania czegoś takiego, było na campercaravan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RadekNet napisał:
8 godzin temu, PolariS napisał:

A terminator był ze stali z GS-u czy z atestowanej?

 

Apropo zakupu ramy z papierami - gdyby na takiej ramie zbudował sobie samemu przyczepkę to przepisy na to nie pozwalają? 

Co do budowy kampera na bazie budki postawionej na ramie busa i przykręconej na stałe - po co takie ceregiele, można kupić autolawetę i wciągnąć tam przyczepkę - nawet są gotowe rozwiązania czegoś takiego, było na campercaravan. 

 

Terminator nie ma atestu homologacji zderzeniowej ani innych widzi misie. Wiesz smoku miał atestowane śruby dla tego zdecydował się na taki krok przykręcenia do busa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bob Duży napisał:

nie ma atestu homologacji zderzeniowej

Testy zderzeniowe na produkt typu SAM to dopiero byłoby zacne ?.

żeby nie było, cenię doświadczenie Twoje jak również Smoka Wawelskiego. 

7 godzin temu, jarekvolvo napisał:

Najchętniej widzę ten zaprzęg odbudowany do oryginału...

Sama bryła jest zacna. Mnie np strasznie pidobają się Tabbert Comtesse z lat 90, piękna bryła z zewnątrz, ale barokowe wnętrze- nie to nie dla mnie. Osobiście środek bym zrobił na nowoczesny minimalistyczny styl. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, PolariS napisał:

Testy zderzeniowe na produkt typu SAM to dopiero byłoby zacne ?.

żeby nie było, cenię doświadczenie Twoje jak również Smoka Wawelskiego. 

Sama bryła jest zacna. Mnie np strasznie pidobają się Tabbert Comtesse z lat 90, piękna bryła z zewnątrz, ale barokowe wnętrze- nie to nie dla mnie. Osobiście środek bym zrobił na nowoczesny minimalistyczny styl. 

 

Budujemy przyczepki a nie mosty czy promy kosmiczne ,chociaż moje produkcję przechodzą testy  i na ich podstawie wiem że biją na głowę fabryczne i żadna szkoła mi do zrobienia solidnej przyczepki nie jest mi potrzebna.  Mówisz barkowe wnętrze ale to zawsze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

18 godzin temu, PolariS napisał:

Co do budowy kampera na bazie budki postawionej na ramie busa i przykręconej na stałe - po co takie ceregiele, można kupić autolawetę i wciągnąć tam przyczepkę - nawet są gotowe rozwiązania czegoś takiego, było na campercaravan. 

To był tylko przykład w tej dyskusji ale  fakt  kiedyś z 10 lat temu chodziło mi to po myśli i takich amatorskich rozwiązań było trochę i do dziś jeszcze przetrwały, idąc dalej wstecz ze 25 lat temu planowałem budowę kampera na Żuku z silnikiem diesla 4c90 rodzimej Andorii :)   ale żadnego z tych pomysłów niestety nie zrealizowałem  - cóż dziś te pomysły to już byłaby zabawa hobbystyczna jak w przypadku Kolegi planującego budowę retro przyczepki - na marginesie planowane budowanie  co prawda po 25 latach ale jednak się rozpoczęło  po 25 latach  tylko że w nowocześniejszej wersji gdzie Żuka zastąpił Jumper - odrobione klasyki-piękna rzecz lecz na wersje hobbystyczne klasyków niestety potrzeba dużo więcej czasu niż posiadam :)

 

18 godzin temu, PolariS napisał:

Apropo zakupu ramy z papierami - gdyby na takiej ramie zbudował sobie samemu przyczepkę to przepisy na to nie pozwalają? 

Jeśli nie będzie to dokładne odtworzenie konstrukcyjne lub remont  przyczepy do której była przyporządkowana ta rama - będzie to SAM
Jeśli na kupionej ramie zbudujemy przyczepę na wzór klasyka - również będzie to SAM
Chcąc uniknąć SAMa - wg mnie jest tylko 1-no wyjście trzeba kupić zarejestrowaną ramę ze szczątkami budy którą  odtworzymy konstrukcyjnie - wystrój środka nie ma znaczenia


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smok_wawelski napisał:

eśli nie będzie to dokładne odtworzenie konstrukcyjne lub remont  przyczepy do której była przyporządkowana ta rama - będzie to SAM

Ja w dowodzie jak kupiłem miałem wpis: przyczepa specjalna, marka, dmc i inne  był;y podane, ale gdybym na tej ramie zbudował coś innego i nakleił naklejkę z nazwą i tabliczkę z tego co miałem to konia z z rzędem temu co byłby w stanie odróżnić to co zbudowałem od tego co było.  Pytanie jest takie czy jakiś przepis o tym mówi że jak na ramie kempingu postawimy inny kemping i nie przekroczymy parametrów granicznych to będzie z tego klops w postaci SAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD o tym mówi

Cytat

Art. 66a. 1. Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 ust. 3a, nadaje i umieszcza producent.

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";

Realnie - jakbyś miał lekką i przeglad bezterminowy a skleciłbyś podobne pudło to koń z kulawa nogą by nie doszedł, problem z kleceniem zaczyna sie jak jest grubsze bum i dochodzenie

Dyskusje:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/3985-definicja-pojazdu-sam/

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/7074-budowa-pojazdu-wyprawowego/

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholender ale super są te nowe przyczepy, testy zderzeniowe im robią, ciekawe ile poduszek powietrznych i kontrolowanych stref zgniotu ma taki nowy tabbert, czy inna hobby ?, ktoś wie? Może..terminator ??

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maciejkos napisał:

Cholender ale super są te nowe przyczepy, testy zderzeniowe im robią, ciekawe ile poduszek powietrznych i kontrolowanych stref zgniotu ma taki nowy tabbert, czy inna hobby ?, ktoś wie? Może..terminator ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.