Skocz do zawartości

Odbudowa klasyka


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, killbill napisał:

Z kolei grubość ścian bocznych to tylko 25mm. 

To nie jest zaskoczeniem - miałem w ścianach 25mm - buda z 1978r i wkręty w konstrukcji tez na wkrętak płaski :) 
Podłoga fakt kaaaawał dechy :) 

Laminat czy blacha i podobne pytania  - najpierw prosi się odpowiedź  na czym ostatecznie stanęło - czy chcesz zrobić  rekonstrukcje klasyka czy wersję dowolna  podobna do klasyka ?

Tak czy inaczej trzymam kciuki oraz powodzenia i wytrwałości życzę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 hours ago, smok_wawelski said:

To nie jest zaskoczeniem - miałem w ścianach 25mm - buda z 1978r i wkręty w konstrukcji tez na wkrętak płaski :) 
Podłoga fakt kaaaawał dechy :) 

Laminat czy blacha i podobne pytania  - najpierw prosi się odpowiedź  na czym ostatecznie stanęło - czy chcesz zrobić  rekonstrukcje klasyka czy wersję dowolna  podobna do klasyka ?

Tak czy inaczej trzymam kciuki oraz powodzenia i wytrwałości życzę

Wszystko wskazuje na to, że będzie jednak  laminat (podobnie jak  Knaus Schwalbennest lub Tab320 - również są z laminatu).

Wersja raczej dowolna, szczególnie wnętrze które zmieni się w 200%

416aa10fec035428a0b7ee27ec852d22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając inspiracji na przód...

nie do końca podoba mi się przednia ściana. dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że w lewym przednim rogu ma być łazienka.

Który kierunek wybrać: Knaus (małe okno po środku) czy T@b (okno z prawej strony)?

 

 

jXXBcgKaRa6jGyB%aL50IQ.jpg

f3fc8aa9481562d45c90169fa8e6638c.jpg

img-pub-uploads-oferta-przyczepy-nowe-tabbert-tab-320-rs-dsc01201jpg-870-579-crop-1537341928-424384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to zaczynamy ?

Rama jedzie do renowacji a ja zabieram się za zamawianie sklejki  i listew.

Na pewno będę robił inaczej niż fabryka podłogę. Oryginalnie ma  2,8 cm i tylko 0,5 cm styropianu.

Pytanie do tych co remontowali - jakiej  grubości macie podłogę? ile sklejki, ile styropianu?

 

 

IMG_4045.jpg

IMG_4306.jpg

IMG_4295.jpg

IMG_4318.jpg

IMG_4320.jpg

IMG_4324.jpg

IMG_4339.jpg

IMG_4340.jpg

 

 

 

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tomii said:

Zazwyczaj teraz w podłogach masz 30 mm styropianu :yes:

Jakie masz plany jeśli chodzi o poszycie zewnętrzne? 

Wszystko wskazuje na to, że będzie laminat. Duni sprzedaje na metry laminat o szerokości 2,2m. Ghostrider18 też budował z ich laminatu.

Aktualnie myślę, czy nie zrezygnować z "daszków" nad oknami bo to potencjalne źródło przecieków (poza tym montuję mniejsze okna...)

Z jednego kawałka zrobię wtedy ścianę tylną, dach i ścianę przednią. 

3 hours ago, Tomii said:

Zazwyczaj teraz w podłogach masz 30 mm styropianu :yes:

Jaka jest grubość sklejek przy 30mm  styropianie?

Wychodzi też na to, że najlepiej byłoby zastosować jako ramę kantówkę 30mm x 20mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 08:33, killbill napisał:

Jaka jest grubość sklejek przy 30mm  styropianie?

Wychodzi też na to, że najlepiej byłoby zastosować jako ramę kantówkę 30mm x 20mm?

Kiedyś w Dethleffsie z 89 r dłubałem podłogę i było to minimum 6 mm (sklejki tej po której chodzimy) - mniej bym nie dawał.  Od spodu na zewnątrz było chyba 4 mm sklejki, ale 100% nie dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

i było to minimum 6 mm (sklejki tej po której chodzimy) - mniej bym nie dawał.  Od spodu na zewnątrz było chyba 4 mm sklejki,

U mnie w Buerstnerze było dokładnie odwrotnie. Dlatego oryginalna podłoga się z biegiem lat zaczęła uginać, a styropian się wygniótł. 

Tomii dobrze mówi :)  Od zewnątrz czwórka wystarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2020 at 5:16 PM, BUMERANG said:

U mnie w Buerstnerze było dokładnie odwrotnie. Dlatego oryginalna podłoga się z biegiem lat zaczęła uginać, a styropian się wygniótł. 

Tomii dobrze mówi :)  Od zewnątrz czwórka wystarczy. 

 

dzięki ???

I tak to chyba zrobimy: styropian 3 cm, sklejka dolna 4mm, górna 6mm, rama z kantówki 3x2cm, po obrysie kantówka 3x3 cm.

W sumie 4 cm grubości no i tracę 1,2 cm na wysokość ( mając 180 cm wyprostowany stoję tylko z przodu na środku ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.