Skocz do zawartości

DMC przyczepy 1400 i i zestawu 3500


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że to byłby najlepszy pomysł zwłaszcza ze mam s-maxa 2,0 TDCI 130 km, który ma 2505 dmc i możliwość ciągnięcia chyba 1750 kg..... jednak wciąż póki co wolałbym mniejszy zestaw....
 
Dziś oglądałem Seata exeo 2,0 tdi... wszystkie parametry się mieszczą. Ma ktoś?
Dziś oglądałem Seata exeo 2,0 tdi... wszystkie parametry się mieszczą. Ma ktoś?
Ja miałem takie Exeo 2.0 TDI z sześciobiegową skrzynia manualną, jak holownik to się nie wypowiem bo nie miałem w nim haka ale jak auto mogę polecić, całkowicie bezawaryjne, auto jeździ do dziś w rodzinie przebieg ok 240k ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bolo1980 napisał:

Kia sportage 1,6 wolnossący benzyna

Cześć,

Sprawdź przede wszystkim jaką masz DMC holowanej przyczepy w dowodzie samochodu. 1,6GDI miał chyba DMC na haku 1200 kg. Ja mam tak w Hyundaiu IX35. Diesle miały więcej. W Polsce dasz radę, ale po górkach południowej Europy będzie już gorzej, będziesz musiał piłować na obrotach.

 

Pozdrawiam

Grizzli

 

Aktualizacja, sprawdziłem i Sportage ma 1400 kg, przynajmniej wg Autocentrum

image.png.c192e82faa55840c142b934c90128bcc.png

Edytowane przez Grizzli
EDIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 16:11, olas1 napisał:

Ja mam 490kmf  właśnie z DMC 1400. Ciągnąłem ją Octavia III 2.0 TDI 150km i było całkiem ok. Później Peugeotem 3008 tym nowym, też 2.0d 150km oraz przez chwilę nowym Picasso 1.6d 120km. O dziwo też dawał sobie jakoś tam radę, ale jednak 150km w poprzednich autach było dużo lepsze. Wszystkie auta z przyczepą mieściły się w 3,5t.

Teraz ciągnę Alhambrą 2.0 TDI DSG 150km i....  jakbym nie miał przyczepy. Prowadzi się to super. Nawet ta moc wystarcza, choć pewnie 184km to byłby cud. Ale tu już jest ponad 3,5t.

Cześć.

To jakie Alhambra ma DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bolo1980 napisał:

Kia sportage 1,6 wolnossący benzyna

Holowałem cepkę ok. 1200 kg wolnossącą benzyną 1.6, 120 KM i 156 Nm.

Było ok - jeśli nie było wiatru. Wiatr w twarz lub w bok na autostradzie - katorga.

Strome podjazy ok, pod warunkiem, że było prosto, a jeśli zakręty, to już piłowanie.

Jeśli będziesz miał 200 kg wagi więcej, to nie będzie to fanja jazda - jedynie na płaskim w bezwietrzną pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kvasir napisał:

Ja nie jestem w stanie zrozumieć czemu na siłę szukasz gorszego holownika niż już posiadasz zamiast dorobić kategorię do prawka. Za 2 lata będziesz chciał zmienić budę i znowu problem, krótkowzroczne myślenie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Powodów jest kilka i w tej dyskusji nie mają one znaczenia. Prosiłem o pomoc w sprawie holownika o dmc do 2100 i mw minimum 1400 który pociągnie przyczepę o dmc 1400 bez wielkich problemów. Jasne jest ze im cięższy holownik tym stabilniej się holuje i lepiej jedzie ale to żadne odkrycie i nie w tym tkwi problem. 

Mam dwa samochody:

s-maxa (który jest za ciężki żeby się zmieścić w 3,5 t) i Kię sportage 177 km która ma dmc 2180 i nada się dla przyczepy o dmc do 1300- jeśli taką uda mi się kupić i zmieszczę naszą piątkę to super ale jeśli przyczepa będzie musiała być większa o te 100 kg (a w takich jest większy wybór) to bez mrugnięcia okiem zmienię forda na coś mniejszego. I tu prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marco82 napisał:

i Kię sportage 177 km która ma dmc 2180 i nada się dla przyczepy o dmc do 1300- jeśli taką uda mi się kupić i zmieszczę naszą piątkę to super

No i to w tej konfiguracji byłoby najlepsze rozwiązanie.

Spróbój poszukać np. wśród francuzów - są lżejsze (np. Caravelair vel Sterckeman).

Tu masz przykałd:

https://www.sterckeman-wohnwagen.de/modelle/starlett-470pe/

w dodatku całkiem spora ładowność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zulos napisał:

No i to w tej konfiguracji byłoby najlepsze rozwiązanie.

Spróbój poszukać np. wśród francuzów - są lżejsze (np. Caravelair vel Sterckeman).

Tu masz przykałd:

https://www.sterckeman-wohnwagen.de/modelle/starlett-470pe/

w dodatku całkiem spora ładowność...

Układ jak dla mnie idealny ale... no cóż....mój budżet nie przekracza 30 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marco82 napisał:

Powodów jest kilka i w tej dyskusji nie mają one znaczenia.

Niby tak, ale ja bym Cie namawiał na b96 lub b+e, w tej droższej wersji opękasz tysiaka i masz po sprawie, nie ogranicza Cie waga ani wielkość. Wtedy dużo łatwiej kupić jakąś konkretną budę dla 5 osobowego składu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa auta które są bardzo dobrymi holownikami, kia mało miejsca dla trójki dzieci za to s max idealny ale 130 km to mało możesz zrobić program na jakieś 150 min kwestia jaki masz rok i jakie auto ma euro 3 czy 4 ? Na rok stracisz kilka stówke na viatola i przeżyjesz napewno będzie to taniej niż jak masz kupić auto doprowadzić je do stanu użytkowania. Przemyśl to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, byry007 napisał:

Na rok stracisz kilka stówke na viatola

Tu nie chodzi tylko o Viatolla (przynajmniej nie w moim przypadku, ale kolegi @Marco82 chyba też). Zresztą ja nie jeżdżę akurat w ogóle po Polsce z cepką.

Ja - póki co - mam małą cepkę (1100, a właściwie już niedługo 1200 DMC), ale nawet jeśli będę rozważał za parę lat wymianę na większą, to też będę chciał się zmieścić w 3,5 t - z różnych powodów, ale były już dyskusje na ten temat. Niektórzy chcą zostać w piaskownicy i nie przekonujcie na siłę.

Znajdzie się wygodną cepkę na 5 osób (chociażby właśnie wspomniane Caravelair/Sterckeman) i z ładownością powyżej 300 kg, co jest wystarczające. A holownik z DMC 2200 będzie do tego wystarczający (przy odpowiedniej ilości Nm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.