Skocz do zawartości

Czujnik gazu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Ale nie uważasz, że to trochę dziwne? Bo CO powinno się montować przy suficie?

Musisz kupić dodatkowy czujnik do Linnepe który umieszczasz przy suficie. Ja kupiłem oddzielny czujnik CO mimo że ten który podałem też wykrywa,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Ale nie uważasz, że to trochę dziwne? Bo CO powinno się montować przy suficie?

Są podane wysokości w instrukcji, które są jakaś wypadkowa lub kompromisem. Ale tez zwróciłem na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trigas wykrywa tylko mówię dziwnie. 

Każdy kto chociaż trochę się zna mówi, że CO to raczej przy suficie a te czujniki montuje się przy podłodze :) Jeżeli to prawda to ten czujnik słabo będzie działać na CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Konopka napisał(a):

Trigas wykrywa tylko mówię dziwnie. 

Każdy kto chociaż trochę się zna mówi, że CO to raczej przy suficie a te czujniki montuje się przy podłodze :) Jeżeli to prawda to ten czujnik słabo będzie działać na CO

Jak pisałem dokupujesz dodatkowe czujnik do nich, jak chcesz mieć czujnik CO a umieszczasz czujnik przy podłodze. 

https://carbonzorro.com/pl/products/czujnik-pomocniczy-do-trigasalarm-950.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=CjwKCAjw0ZiiBhBKEiwA4PT9z2eef4LmtrXMDI2x24FKVTrjvHsbJUqeo-v-qTmp0OFQHHTURtTM5BoCFwoQAvD_BwE

Lub
https://www.karmantrading.eu/product/3gas-alarm-propaan-butaan-slaapgas/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Voku napisał(a):

Odnośnie tego dodatkowego czujnika do trigas to trzeba coś lutować czy wtyczka elegancko wchodzi do czujnika?

A do tego drugiego linku który podesłałeś jest gdzieś w PL (najlepiej allegro)? Chciałbym to ogarnąć w tym tyg

Nie no chyba zdecyduje się na taki zestaw 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-tlenku-wegla-kidde-k7co-12827516265

https://allegro.pl/oferta/czujnik-gazu-alarm-trigas-linnepe-12v-do-kampera-12426484349

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o tym zestawie co wrzuciłem wyżej? Zastanawia mnie tylko jeszcze to czy potrzebuje tego czujnika trigas....

Są inne czujniki dużo tańsze tylko czy nie tracę na jakości?

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

Trigas wykrywa tylko mówię dziwnie. 

Każdy kto chociaż trochę się zna mówi, że CO to raczej przy suficie a te czujniki montuje się przy podłodze :) Jeżeli to prawda to ten czujnik słabo będzie działać na CO

Czujnik CO montuje się na wysokości głowy. Ze względu że CO najniebezpieczniejszy jest podczas snu to najlepiej kilkanaście centymetrów ponad poziomem materaca.  

3 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

Ale nie uważasz, że to trochę dziwne? Bo CO powinno się montować przy suficie?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Czujnik CO montuje się na wysokości głowy. Ze względu że CO najniebezpieczniejszy jest podczas snu to najlepiej kilkanaście centymetrów ponad poziomem materaca.  

Nie

Chodzi mi o to, że na bank wyżej niż trigas :) Poza tym już od jednego sprzedawcy wiem, że nie wykrywa niby CO.

Dalej zastanawiam się czy brać trigas czy https://allegro.pl/oferta/czujnik-detektor-gazu-ziemnego-propan-butan-metan-12470725189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

to co nikt nie pomoże? :(

 

16 godzin temu, Michał Konopka napisał(a):

Chodzi mi o to, że na bank wyżej niż trigas :) Poza tym już od jednego sprzedawcy wiem, że nie wykrywa niby CO.

Dalej zastanawiam się czy brać trigas czy https://allegro.pl/oferta/czujnik-detektor-gazu-ziemnego-propan-butan-metan-12470725189

Sprawa beznadziejna i pewnie nikt nie chce brać odpowiedzialności za polecenie produktu od którego zależy życie i zdrowie ludzi.

W przypadku tego czujnika jakieś opisane przez dostawce normy spełnia, gwarancja jest na trzy lata myśle że rok może popracować poprawnie :) później to loteria. 

Ważne ! Czujnik gazu musi być kalibrowany i sprawdzany (zazwyczaj raz do roku) by spełniał swoją rolę i byś miał jakąś pewność, że zadziała.

Jeśli producent takich informacji nie zawarł dla produktu w większości przypadków oznacza to, że trzeba go po jakimś czasie wymienić (brak możliwości kalibracji lub zużycie sensora). Po roku użytkowanie takich czujników nie jest rozsądne. Oczywiście lepiej mieć taki niż żaden :)  

 

 

Oczywiście jest pełno chińskich które na papierze spełniają wszystkie normy … ale papier zniesie wiele :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekuje żeby ktoś brał odpowiedzialność :) Chodzi mi bardziej o to żeby może ludzie napisali co mają.

Mam dylemat między tym czujnikiem z allegro a trigasem kwota jest znaczna ale czy jakość za tym idzie to wg. internetów już nie :( 

 

Bardziej zastanawiam się czy ten tańszy zda egzamin w razie czego..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.