Jump to content
Guest

Czujnik gazu

Recommended Posts

Guest

Witam, 

Panele na podłodze są, ale pojawił się temat tragedia wybuch:

Więc postanowiłem zastosować w swojej cepce dodatkowe zabezpieczenie, czujnik czadu jest oczywiście (prócz hydrometru, barometru i analogowego woltomierza, no i zegarka oryginalnego z avondale, termometr jest też).

Kupiłem o takowy model czujnika 150 zł (market budowlany). Dodatkowo 4 baterie 3v każda, aby zasilać ustrojstwo z baterii, a nie z sieci 230v. 

Jako że propan butan jest cięższy od powietrza, więc trzeba czujnik zamontować około 20cm nad podłogą. Tam nie mam nikaj zasilania z aku, ale to narazie pierwszy test, może w przyszłości pociągnę kabel z aku cepki. 

Poniżej filmiki, pierwszy z testu na 230v, drugi na bateriach 3v x 4. 

Teraz bawię się, aby to tak "zlepić" aby zamontować jutro w przyczepie (przed weekednowym wypadem). CDN.

DE4D6568-F5D3-45D7-B2F9-DD9329762BE0.jpeg

BUMERANG

A jak nie będzie prądu ? Było na baterie brać. ( Nie zauważyłem tych pastylek na fotce. Na nich też działa? )

Po za tym powinieneś mieć otwory wentylacyjne w podłodze więc i tak ewentualny gaz powinien się ulatniać z budy. O zapachu nie wspomnę.

Edited by BUMERANG (see edit history)

jacek00

A jak nie będzie prądu ? Było na baterie brać. ( Nie zauważyłem tych pastylek na fotce. Na nich też działa? )

Gazowych chyba nie ma na baterie, większość na 230V.

Po za tym powinieneś mieć otwory wentylacyjne w podłodze więc i tak ewentualny gaz powinien się ulatniać z budy. O zapachu nie wspomnę.

Może zostały przykryte panelami podłogowymi? Tak czy inaczej w przyczepie zdecydowanie ważniejszy (IMO) jest czujnik czadu. Ten też bym zamontował.

BUMERANG
1 minutę temu, jacek00 napisał:

ważniejszy (IMO) jest czujnik czadu

Dokładnie 👍 To raczej wyposażenie obowiązkowe. I większość jest na baterie.

Guest

Czujnik jest/był na 230 zasilany zasilaczem 12v stałego. Patrz fotka z opakowaniem 👍

czujnik czadu jest od początku, a panele nic nie zaślepiły. Wentylacja jest. 

Czujnik gazu jest podłączony do 12v zasilania cepki. 

Czuć gaz jeżeli jest się w środku, w budzie (w przypadku awarii). 

Edited by Guest (see edit history)

TomekKnaus

.... w/w temat na forum jest tu ....

TOM

Guest

Dzięki Tom.

Szukałem, nie znalazłem. Moderatora proszę o pomoc. 

MARKON

Witam sorki że wykopie ziemniaka ale kupuje czujnik ten z pierwszego postu i na alledrogo ale oglądając aukcjie zauważyłem że są takie i po 68 i po 200 a później zauważyłem że są 2 typy, oba na zasilacz ale te droższe mają możliwość wpiecia się z instalacji od aku.. , ale problem jest w sprzedawanym sprzęcie bo sprzedawcy na wszystkich daja identyczny opis i te fotki pomieszane że jeden za 105 jest z tą lepszą opcja a 2 bez tylko czy napewno ma ta podwójna opcję,  może ma ktoś pewna aukcje żeby były te 2 opcje ? 

Screenshot_20200217-204918_Chrome.jpg

Screenshot_20200217-204434_Chrome.jpg

MagZyg

Witaj, mam taki czujnik zainstalowany w swojej przyczepie, jak dobrze pamiętam to ma on zasilacz  z 230V na 12v więc zamiast zasilacza podpinasz pod aku i działa.

MARKON
4 godziny temu, MagZyg napisał:

Witaj, mam taki czujnik zainstalowany w swojej przyczepie, jak dobrze pamiętam to ma on zasilacz  z 230V na 12v więc zamiast zasilacza podpinasz pod aku i działa.

Ale ma wejscie na wtyczke czy na wtyczke i wpiecia na przewody?

MagZyg

Na przewody.

MagZyg

A pewny jesteś że są dwa zasilania ? a nie poprostu zastąpiono przewodów wtykiem?

MARKON
13 minut temu, MagZyg napisał:

A pewny jesteś że są dwa zasilania ? a nie poprostu zastąpiono przewodów wtykiem?

Niby jest że w komplecie jest zasilacz, tym się ogólnie nie martwię, ale na zasilaczu będzie 12V a zasilania z transformatora jest i 13 V, a tu jest opisane że max prąd to 12V +/- 5%, czyli 12,6 V, czyli prąd z transformatora wytrzyma, ale pod aku już nie podepne bo jak pujdzie ładowanie z samochodu lub prostownika 14,5 to spale czujnik, a gdzie kupiłeś swój 

MagZyg

Ja mam podłączony pod aku które ma nawet napięcie pod 14V i nic się nie dzieje, ja swój kupiłem a alledrogo za ok 100zł.