Jump to content
Guest

Czujnik gazu

Recommended Posts

MARKON
25 minut temu, MagZyg napisał:

Ja mam podłączony pod aku które ma nawet napięcie pod 14V i nic się nie dzieje, ja swój kupiłem a alledrogo za ok 100zł.

A znalazłbyś mi aukcje z nim ? W swoim nie miałeś zasilacza ? Tylko samo wejście pod aku ?

MARKON

A ciekawe gdybym podłączył ten czujnik pod przetwornice 12V - 230V czy dała by radę?

hippis

Kupując czujniki (gdziekolwiek)zwróćcie uwagę na dwa sposoby liczenia czasu przydatności do użycia (5,7,czasem 10 lat). Są detektory, którym producent liczy czas od momentu uruchomienia u nabywcy i są producenci liczący ten czas od momentu wyprodukowania urządzenia. Jeśli kupicie jakiegoś "leżaka" liczonego od daty produkcji to skracanie sobie czas użytkowania.

MagZyg

Pewnie że da radę, ale jak masz na pokładzie aku to podepnij pod aku i czujnik bedzie działał bezpośrednio z akumulatora , nawet jak nie będziesz podpięty do 230V ( w razie wywalenia korka np. w nocy czujnik nadal będzie aktywny).

MARKON
2 godziny temu, MagZyg napisał:

Pewnie że da radę, ale jak masz na pokładzie aku to podepnij pod aku i czujnik bedzie działał bezpośrednio z akumulatora , nawet jak nie będziesz podpięty do 230V ( w razie wywalenia korka np. w nocy czujnik nadal będzie aktywny).

Dziękuję Ci bardzo  🙂

MagZyg

Spoko :-), ja mam aku cały czas podłączony pod prostownik który automatycznie wraca do ustawień po braku zasilania , więc czujnik działa non stop tak jak powinien.

To patent który zaproponował mi nasz forumowy Kristofer :-)

Edited by MagZyg (see edit history)

MARKON

Czyli brać bez problemu te za 68zl 

golob
21 minut temu, MARKON napisał:

Czyli brać bez problemu te za 68zl 

ale ten za 68 zł który pokazałeś to jakaś uzywka

Stu

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tego czujnika, to spójrz na ten:

https://www.eltrox.pl/czujnik-czadu-tlenku-wegla-i-dymu-kidde-10sco.html

Mam taki w kolejnej przyczepie i polecam. Wykrywa najważniejsze zagrożenia i co najważniejsze, ma niezależne zasilanie (bateria 9V).

Pzdr

MARKON
4 godziny temu, Stu napisał:

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tego czujnika, to spójrz na ten:

https://www.eltrox.pl/czujnik-czadu-tlenku-wegla-i-dymu-kidde-10sco.html

Mam taki w kolejnej przyczepie i polecam. Wykrywa najważniejsze zagrożenia i co najważniejsze, ma niezależne zasilanie (bateria 9V).

Pzdr

Tak ale ten to tylko czadu i dymu a mi chodzi o propan butan, ten co pokazujesz też będę zamawiał tylko nowszy model 

7 godzin temu, golob napisał:

ale ten za 68 zł który pokazałeś to jakaś uzywka

No tak nie zwróciłem uwagi , podziękował, no to został ten 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-gaz-ziemny-propan-butan-detektor-mtg-3000h-8719303949 a czadu ten 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-tlenku-wegla-kidde-5dco-lcd-detektor-8486677440?fromVariant=8461027206

MARKON

Dziś dostałem czujnik gazu, myślę jak go podłączyć, bezpośrednio do aku, czy przez przełącznik co zamontowalem ( hebel) jest wyłączony podczas jazdy ląduje się wtedy aku prądem z auta, a podtrzymanie i lampy idą z haka 

kojus

Ja podpiołem pod prąd z energobloku z osobnym wyłącznikiem.  Dzięki temu działa przy prądzie 230V i 12V z aku i samochodu.