Skocz do zawartości

Czujnik gazu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, MagZyg napisał:

Ja mam podłączony pod aku które ma nawet napięcie pod 14V i nic się nie dzieje, ja swój kupiłem a alledrogo za ok 100zł.

A znalazłbyś mi aukcje z nim ? W swoim nie miałeś zasilacza ? Tylko samo wejście pod aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupując czujniki (gdziekolwiek)zwróćcie uwagę na dwa sposoby liczenia czasu przydatności do użycia (5,7,czasem 10 lat). Są detektory, którym producent liczy czas od momentu uruchomienia u nabywcy i są producenci liczący ten czas od momentu wyprodukowania urządzenia. Jeśli kupicie jakiegoś "leżaka" liczonego od daty produkcji to skracanie sobie czas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że da radę, ale jak masz na pokładzie aku to podepnij pod aku i czujnik bedzie działał bezpośrednio z akumulatora , nawet jak nie będziesz podpięty do 230V ( w razie wywalenia korka np. w nocy czujnik nadal będzie aktywny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MagZyg napisał:

Pewnie że da radę, ale jak masz na pokładzie aku to podepnij pod aku i czujnik bedzie działał bezpośrednio z akumulatora , nawet jak nie będziesz podpięty do 230V ( w razie wywalenia korka np. w nocy czujnik nadal będzie aktywny).

Dziękuję Ci bardzo  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :-), ja mam aku cały czas podłączony pod prostownik który automatycznie wraca do ustawień po braku zasilania , więc czujnik działa non stop tak jak powinien.

To patent który zaproponował mi nasz forumowy Kristofer :-)

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tego czujnika, to spójrz na ten:

https://www.eltrox.pl/czujnik-czadu-tlenku-wegla-i-dymu-kidde-10sco.html

Mam taki w kolejnej przyczepie i polecam. Wykrywa najważniejsze zagrożenia i co najważniejsze, ma niezależne zasilanie (bateria 9V).

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stu napisał:

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tego czujnika, to spójrz na ten:

https://www.eltrox.pl/czujnik-czadu-tlenku-wegla-i-dymu-kidde-10sco.html

Mam taki w kolejnej przyczepie i polecam. Wykrywa najważniejsze zagrożenia i co najważniejsze, ma niezależne zasilanie (bateria 9V).

Pzdr

 

Tak ale ten to tylko czadu i dymu a mi chodzi o propan butan, ten co pokazujesz też będę zamawiał tylko nowszy model 

7 godzin temu, golob napisał:

ale ten za 68 zł który pokazałeś to jakaś uzywka

No tak nie zwróciłem uwagi , podziękował, no to został ten 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-gaz-ziemny-propan-butan-detektor-mtg-3000h-8719303949 a czadu ten 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-tlenku-wegla-kidde-5dco-lcd-detektor-8486677440?fromVariant=8461027206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem czujnik gazu, myślę jak go podłączyć, bezpośrednio do aku, czy przez przełącznik co zamontowalem ( hebel) jest wyłączony podczas jazdy ląduje się wtedy aku prądem z auta, a podtrzymanie i lampy idą z haka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od czasu do czasu słyszy się o wybuchającej baterii telefonu. Choć zdarza się to niezwykle rzadko może to dotyczyć w zasadzie również innych urządzeń bateryjnych - tablety, laptopy, zabawki, wiele innych rzeczy posiada takie zasilanie. Oczywistym jest, że w celu minimalizowania ryzyka należy na noc lub opuszczając przyczepę nie zostawiać ładujących się urządzeń bez nadzoru. Sęk w tym, że taka naładowana bateria może wystrzelić nawet kiedy nie jest ładowana i dać impuls do pożaru. 

Zastanawiam się czy w tej sytuacji racjonalnym nie jest "deponować" wszelkie bateryjne urządzenia w jakimś bezpiecznym miejscu. Optymalnie aby nie były one jedno przy drugim (reakcja łańcuchowa), ale może jakiś materiał z ograniczonym dostępem do tlenu, który jest niepalny i nie stopi się byłby wystarczającym zabezpieczeniem.

Wychodzimy na caly dzień zostawiając nagrzaną w słońcu przyczepę, ale nie bierzemy tych urządzeń ze sobą - wtedy może warto je schować w takie bezpieczne miejsce. Tylko jakie?

W torbę hermetyczną i do lodówki? - tylko kto znajdzie tam tyle miejsca.

A może jakaś blaszana skrzyneczka?

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.